Aktywne filtry

Drzewa iglaste na choinki

Spis treści:

  1. Drzewa iglaste na choinki
  2. Jakie drzewko na choinkę?
  3. Świerk kłujący jako drzewko choinkowe
  4. Jodła kaukaska
  5. Sosna pospolita jako ozdoba choinkowa
  6. Jak sadzić choinki, by nie gubiły igieł?

Drzewa iglaste na choinki

Drzewa iglaste to jedne z najczęściej wybieranych roślin podczas aranżacji ogrodu. Krzewy i drzewa iglaste ozdobne wybierane są ze względu na bardzo łatwą uprawę, praktycznie brak wymagań pielęgnacyjnych, a do tego większość odmian jest zimozielona, dzięki czemu będą zdobić nasz ogród przez cały rok, także w okresie zimowym. Iglaki ozdobne świetnie prezentują się w centralnym punkcie ogrodu, jako solitera, doskonale rosną na rabatach, tworząc tło dla pozostałych kwiatów i krzewów ozdobnych, a także mogą zostać posadzone jako żywopłoty, wyznaczając granice ogrodu. Drzewa iglaste w sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są w wielu odmianach i rozmiarach, od drzewek miniaturowych, poprzez drzewka na balkon, po iglaki osiągające spore wysokości.

Jakie drzewko na choinkę?

Drzewka wybierane na choinki to między innymi Sosny, Jodły oraz Świerki. Iglaki w sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są w wielu rozmiarach, znajdziecie zarówno drzewka miniaturowe, które doskonale sprawdzą się jako dekoracja na balkonie, ale także iglaki o sporych rozmiarach, które sprawdzą się w dużym ogrodzie.

Do najczęściej wybieranych drzew na choinki zaliczamy:

  • Świerk kłujący,
  • Jodłę kaukaską,
  • Sosnę pospolitą.

Świerk kłujący jako drzewko choinkowe

Świerk kłujący jest iglakiem o ładnych, gęstych, sztywnych igłach w kolorze zielonym, a często także w srebrzysto-niebieskim. To drzewko o pokroju stożkowatym, które potrafi osiągnąć spore wysokości. Świerk kłujący to iglak niezwykle odporny na niskie temperatury, na działanie czynników zewnętrznych oraz na zanieczyszczenia powietrza, dlatego pięknie będzie rósł także w miastach. Świerk kłujący nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, także w glebie piaszczystej. Mimo, że jest to drzewo niezwykle odporne, wymaga stanowiska nasłonecznionego, ponieważ w cieniu będzie słabo rosło i straci swą barwę. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, także w ogrodach miejskich i parkach. Świerk kłujący w ogrodzie, przyozdobiony w lampki choinkowe doskonale będzie pełnił funkcję dekoracji w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Jodła kaukaska

Jodła kaukaska to drzewo iglaste szybko rosnące, o pokroju szeroko rozrastającego się stożka. Charakteryzuje się zielonymi, gęsto osadzonymi, długimi igłami w kolorze ciemnej zieleni i szarości. Po okresie zakwitania dodatkowo wzbogaca się w szyszki, które także stanowią formę dekoracji. Jest to drzewko idealnie nadające się na choinkę w okresie świąt Bożego Narodzenia, ze względu na piękny wygląd oraz niebywałą trwałość igieł. Pielęgnacja drzew iglastych jest bardzo łatwa, tak też jest w przypadku Jodły kaukaskiej. Rośnie na stanowisku nasłonecznionym lub lekko zacienionym, wymaga gleby żyznej, lekko wilgotnej. Lubi środowisko wilgotne, dlatego świetnie będzie rosła w okolicy stawu lub oczka wodnego. Jodła nie jest odporna na działanie czynników miejskich, a także w okresie zimowym podczas silnym mrozów może przemarzać, dlatego konieczne jest dodatkowe okrycie włókniną na okres jesienno - zimowy. Iglak Jodły doskonale sprawdzi się w ogrodzie, jako solitera, w centralnym miejscu w ogrodzie. To jedno z najczęściej wybieranych drzewek na ozdobę choinkową, nie tylko ze względu na przepiękny wygląd, ale Jodła nie posiada specyficznego, żywicznego zapachu, który nie każdemu odpowiada.

Sosna pospolita jako ozdoba choinkowa

Sosna pospolita to często spotykane drzewo iglaste ozdobne, rosnące w wielu ogrodach i parkach, stanowi świetną dekorację przez cały rok. Jest to iglak osiągający spore wysokości, o strzelistym pokroju i gęstych igłach. Jest to drzewo niezwykle łatwe w uprawie, nie ma praktycznie żadnych wymagań pielęgnacyjnych i rośnie na każdym stanowisku, zarówno na nasłonecznionym, jak i zacienionym, jednak tutaj może gubić igły. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest to iglak ozdobny zimozielony, odporny na mróz oraz na działanie zanieczyszczeń środowiska. Sosna pospolita swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, także w parku i ogrodach miejskich. Świetnie będzie prezentować się w dużych ogrodach, ale dostępne są także odmiany miniaturowe, które świetnie sprawdzą się na balkonie lub tarasie.

Jak sadzić choinki, by nie gubiły igieł?

Żywe drzewka choinkowe w okresie świąt Bożego Narodzenia nadają klimatu oraz niezwykłego uroku, ze względu na piękny wygląd, pokrój drzew oraz zapach unoszący się w całym domu. Jednak jak umieścić choinki, by nie gubiły igieł i stanowiły formę dekoracji przez cały okres świąteczny?

Jako szkółka roślin ozdobnych polecamy sadzenie drzew iglastych w donicach, dzięki czemu będą ozdobą świąteczną przez dłuższy okres czasu, a dodatkowo takie drzewko można posadzić w ogrodzie, by rosło przez długie lata.Drzewo choinkowe w donicy będzie wyglądało naturalnie i nada przestrzeni całkiem innego klimatu. Iglaki choinkowe możemy umieścić również w stojaku, jednak igły szybko opadną, a drzewko choinkowe będzie ozdobą tylko przez kilka dni.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępną w sklepie Ogrodowa Galeria oraz zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin, gdzie chętnie służymy pomocą w wyborze roślin odpowiednio dopasowanych do warunków panujących w ogrodzie.