Aktywne filtry

Drzewka szczepione na pniu

Spis treści:

  1. Drzewka szczepione na pniu
  2. Drzewka liściaste szczepione na pniu - rodzaje
  3. Drzewko szczepione na pniu - klon zwyczajny
  4. Drzewa ozdobne liściaste - Wiśnia piłkowana

Drzewka szczepione na pniu

Drzewa liściaste ozdobne świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie, zarówno o sporych rozmiarach, jak i w niewielkim ogrodzie. Równie dobrze będą prezentowały się posadzone przed wejściem do domu, tworząc formę dekoracji w połączeniu z innymi krzewami lub posadzone pojedynczo, jako solitery. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są drzewka ozdobne na pniu miniaturowe, jak i drzewa osiągające spore wysokości. W zależności od gatunku, drzewka ozdobne szczepione na pniu są mrozoodporne, ale są również odmiany, które wymagają dodatkowego okrycia w okresie jesienno - zimowym.

Drzewka liściaste szczepione na pniu - rodzaje

W sklepie ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele drzew liściastych, które będą stanowić formę dekoracji w każdym ogrodzie, parku lub w okolicy przed domem, ciesząc oko swym pokrojem, kształtem i kolorem liści. Do jednych z najczęściej spotykanych drzew liściastych szczepionych na pniu możemy zaliczyć:

  • Brzozę brodawkowatą Youngii,
  • Klon zwyczajny Globosum,
  • Wiśnię piłkowaną Amagonogawa.

 

Brzoza brodawkowata to drzewo liściaste wolno rosnące. Charakteryzuje się gęstymi liśćmi rosnącymi na licznych, przewieszonych pędach, które swobodnie zwisają, tworząc formę parasola. Brzoza wyróżnia się pomiędzy innymi drzewami korą w kolorze białym, posiada geste liście w kolorze zielonym. Jest to drzewo łatwe w uprawie, nie wymaga specjalnej pielęgnacji i będzie zdobić nasz ogród przez wiele lat. Brzoza brodawkowata preferuje stanowiska nasłonecznione, glebę żyzną, wilgotną. Jest to drzewo mrozoodporne, dlatego nie wymaga dodatkowego okrycia w okresie jesienno - zimowym. Brzoza źle znosi cięcia, dlatego zaleca się przycinanie tylko jeśli naprawdę jest to koniecznie. Brzoza swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach i parkach, w otoczeniu innych drzew i krzewów, jednak należy pamiętać, by nie sadzić Brzozy w pobliżu ulic ani w większych miastach, ponieważ źle znosi zanieczyszczenia środowiska.

Drzewko szczepione na pniu - klon zwyczajny

Klon zwyczajny Globosum to jedno z najpiękniejszych drzew, jakie możemy spotkać w ogrodzie. Świetnie prezentuje się w centralnym punkcie w ogrodzie, jako solitera. Stanowi formę dekoracji sam w sobie, ale doskonale będzie wyglądał w połączeniu z mniejszymi drzewami i krzewami w ogrodzie. Może stanowić cień dla mniejszych roślin, dlatego należy zwrócić uwagę na rozkład roślin podczas aranżacji ogrodu. Klon Globosum to dość sporej wielkości drzewo z koroną pokroju kulistego na pniu, z pewnością będzie wyróżniać się na tle pozostałych roślin w ogrodzie. Jest to drzewko nie mające specjalnych wymagań zarówno glebowych, jak i pielęgnacyjnych. Rośnie w każdej glebie ogrodowej, preferuje stanowiska nasłonecznione i jest całkowicie odporne na zanieczyszczenia powietrza, dzięki czemu świetnie będzie prezentować się w parkach, ogrodach miejskich oraz w nasadzeniach w centrum miasta. Doskonale wygląda posadzone pojedynczo, jako solitera lub w regularnych odstępach. Sprawdzi się również w ogrodzie o niewielkim rozmiarze.

Drzewa ozdobne liściaste - Wiśnia piłkowana

Wiśnia piłkowana to specyficzne drzewo należące do roślin ozdobnych, przykuwające uwagę szczególnie w okresie zakwitania. Wyróżnia się na tle pozostałych drzew i krzewów przede wszystkim strzelistym pokrojem, pojedynczymi gałązkami na pniu, które w okresie zakwitania posiadają wiele kwiatów w kolorze białym i różowym - doskonale prezentują się na tle zielonych drzew i krzewów ozdobnych. Liście Wiśni są w kolorze ciemnego zielonego, jednak w okresie jesiennym zmieniają swą barwę na pomarańczową. Wiśnia piłkowana nie jest drzewem wymagającym, preferuje stanowiska nasłonecznione i osłonięte od wiatru, rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej. Należy pamiętać, że nie jest to krzew całkowicie mrozoodporny, dlatego w okresie jesienno - zimowym warto okryć drzewko włókniną, w celu zabezpieczenia przed niską temperaturą. Pozwoli to unikać przemarznięcia rośliny. Jest to drzewko szczepione, które doskonale sprawdzi się w ogrodzie jako solitera, ale także w kompozycji z innymi drzewami lub krzewami o liściach lub igłach w kolorze zielonym.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin, gdzie z chęcią pomożemy w wyborze odpowiedniej rośliny pasującej do warunków panujących w ogrodzie. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępną w naszym sklepie internetowym.