Aktywne filtry

Byliny wysokie i Kwiaty wysokie

Spis treści:

  1. Wysokie byliny i kwiaty do ogrodu
  2. Byliny i kwiaty wysokie - zastosowanie
  3. Rodzaje bylin - Bergenia sercowata
  4. Funkia Great Expectations
  5. Rabarbar dłoniasty

Wysokie byliny i kwiaty do ogrodu

Byliny to jedna z najlepszych propozycji do ogrodu. Stanowią formę dekoracji przez wiele lat, są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dostępne są odmiany płożące, a także byliny wysokie, które doskonale prezentują się na problematycznych rabatach czy skalniakach. Równie pięknie prezentują się wysokie kwiaty ogrodowe, które mogą wyznaczać granice rabat, stanowić tło dla mniejszych kwiatów oraz doskonale będą prezentować się na tle krzewów i drzew ozdobnych. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są różne odmiany bylin wysokich. Jedne będą świetnie prezentowały się posadzone w kępie oraz w kompozycji z innymi kwiatami, inne odmiany zaś doskonale wyglądają posadzone pojedynczo, jako solitery.

Byliny i kwiaty wysokie - zastosowanie

Rośliny ozdobne stanowią formę dekoracji w ogrodzie przez cały rok. Wiosną zakwitają w piękne, kolorowe kwiaty, jesienią zaś zmieniają barwę liści. Niektóre odmiany zimozielone najlepiej prezentują się zimą, doskonale wyróżniając się na tle białego śniegu. Wszystkie te rośliny sprawiają, że ogród wygląda przepięknie, a jednocześnie inaczej o każdej porze roku. Byliny i kwiaty znajdą swoje zastosowanie w ogrodach, przed wejściem do domu - posadzone w regularnych odstępach, w parkach, w nasadzeniach miejskich. Wiele dostępnych odmian w sklepie Ogrodowa Galeria świetnie nadaje się do posadzenia w donicy - będą stanowić formę dekoracji na balkonie lub tarasie. Byliny lubią środowisko wilgotne, dlatego wiele z nich będzie tworzyć przepiękne kompozycje w pobliżu oczek wodnych i niewielkich stawów.

Rodzaje bylin - Bergenia sercowata

Bergenia sercowata należy do jednych z najpiękniejszych bylin oraz jest niezwykle łatwa w uprawie i potrafi dopasować się do warunków panujących w środowisku. Dodatkowo jest rośliną bardzo wytrzymałą na działanie czynników zewnętrznych i jest byliną zimozieloną, dzięki czemu stanowi formę dekoracji przez cały rok. Roślina charakteryzuje się grubymi, dużymi, okrągłymi liśćmi, które mogą osiągać nawet do 40 cm długości. W okresie wiosennym Bergenia zakwita w długie, różowo-fioletowe łodygi zakończone drobnymi kwiatami zebranymi w kwiatostany w kolorze różowym, które przepięknie prezentują się na tle skórzanych, zielonych liści i innych roślin w ogrodzie. Jest rośliną nie wymagającą specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, rośnie w glebie żyznej, próchniczej i wilgotnej. Preferuje stanowiska nasłonecznione, gdzie pięknie zakwita, ale rośnie również w miejscach zacienionych. Swoje zastosowanie znajdzie na skalniakach, rabatach oraz w pobliżu oczek wodnych.

Funkia Great Expectations

Funkia należy do grupy bylin bujnie rosnących. Charakteryzuje się dużymi liśćmi w jasnym kolorze, które zakończone są ciemniejszą barwą zielonego. Środek blaszki na stanowisku nasłonecznionym jaśnieje, wyróżniając się na tle zielonych traw oraz pozostałych roślin w ogrodzie. W okresie zakwitania pojawiają się drobne kwiaty, przypominające swym wyglądem niewielkie dzwoneczki. Jest to bylina rosnąca na stanowiskach nasłonecznionych, w glebie żyznej, próchniczej i wilgotnej. Funkia pięknie prezentuje się w kępach. Może być posadzona na rabatach, sprawdzi się do okrywania dużych powierzchni, może pełnić formę dekoracji w pobliżu oczek wodnych.

Rabarbar dłoniasty

Rabarbar jest byliną dorastającą nawet do 2 metrów wysokości. Posiada duże liście o sercowatym kształcie w zielonym kolorze. W okresie wiosny (maj, czerwiec) zakwita w drobne kwiaty. Ta odmiana byliny najlepiej czuje się na stanowiskach osłoniętych, gdzie tworzy piękne kępy o gęstych liściach. Preferuje gleby przepuszczalne i jest rośliną mrozoodporną. W okresie letnim podczas suszy powinno się regularnie podlewać Rabarbar. Roślina często spotykana na rabatach, w okolicy oczek wodnych, na trawnikach oraz pod drzewami liściastymi.

Wszystkie rośliny do ogrodu stanowią niezwykłą formę dekoracji. W zależności od odmiany - lepiej prezentują się w kompozycji lub posadzone pojedynczo, jako solitera. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępną w sklepie Ogrodowa Galeria.