Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Mini Pearl C2
search
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Mini Pearl C2
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Mini Pearl C2
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Mini Pearl C2

Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Mini Pearl C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Mini Pearl to najpiękniejsza, niska odmiana liliowca o kremowo-łososiowych, pachnących kwiatach. Kwitnie wczesnym latem aż do pierwszych przymrozków. Dorasta do 40cm, mrozoodporna, wieloletnia bylina. Idealna do obsadzania skarp i brzegów oczek wodnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny do ogrodu długo kwitnące 

Liliowiec to wieloletnia bylina kwitnąca, tworząca kępy długich, równowąskich zielonych liści, spośród których wyrastają na sztywnych pędach atrakcyjne kwiaty. Liliowiec występuje naturalnie w rejonach wschodniej Azji, w naszych ogrodach bardzo cenna roślina dekoracyjna. 

Liliowiec kwitnie bardzo obficie całe lato, w pełni rozwinięty kwiat utrzymuje się jeden dzień. Dorosłe sadzonki potrafią wytworzyć ogromne ilości kwiatów

Liliowce ogrodowe to łatwe rośliny w uprawie, kwitną niezawodnie co roku. W naszym sklepie znajdziecie Państwo najpiękniejsze odmiany liliowców, zarówno karłowe jaki i wyższe propozycje. 

Niska odmiana liliowca - Mini Pearl

Liliowiec Mini Pearl  zaliczany jest do niskich odmian, wyróżnia się wyjątkowo obfitym kwitnieniem. Tworzy niewysokie, dorastające do 40 cm wysokości kępy wygiętych liści, spośród których wyrastają na sztywnych łodygach kielichowate, delikatne kremowo-morelowe  kwiaty o przyjemnym zapachu.

Wcześnie kwitnąca odmiana liliowca, o bardzo długim kwitnieniu. Pierwsze kremowo-łososiowe z żółto-zielonym środkiem kwiaty pojawiają się w czerwcu a kwitnienie trwa aż do późnej jesieni. Odmiana o bardzo obfitym kwitnieniu, trzyletnia kępa potrafi wytworzyć ok 500 kwiatów.

Liliowce uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowiec to niezawodna, kwitnąca bylina do ogrodu, o niewielkich wymaganiach. Liliowce uwielbiają miejsca nasłonecznione, wówczas ich kwitnienie jest najintensywniejsze. W lekko zacienionym miejscu będa miały mniej kwaitów, roślina za to wytworzy więcej liści. Sadząc liliowce w swoim ogrodzie nie musimy specjalnie martwić się o ich podłoże. Poradzą sobie w przeciętnej glebie ogrodowej

Jak dbać o liliowce w ogrodzie?

Liliowiec to dekoracyjna bylina do ogrodu, która nie wymaga wiele zabiegów pielęgnacyjnych. 

Liliowiec kwitnie długo i obficie i choć nie potrzebuje bardzo żyznej gleby to warto regularnie dokarmiać roślinę składnikami odżywczymi. Nawożenie rozpoczynamy  wraz z początkiem sezonu wegetacyjnego i powtarzać z zależności od tego jaki stosujemy nawóz. 

Byliny o długim kwitnieniu dobrze jest regularnie przycinać. Warto usuwać przekwitłe kwiaty liliowców, roślina wytwarza nowe pędy po przycięciu.

Mrozoodporny liliowiec

Liliowiec bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, jest w pełni mrozoodporny. Przez zimą ścinamy nisko całą kępę a na wiosnę liliowiec wypuści nowe zielone liście. 

Liliowiec sprzedaż internetowa sadzonek

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny. 

Liliowce gdzie posadzić?

Mini Pearl  to najładniejsza, niska odmiana liliowca, jest jedną z najczęściej wybieranych roślin do ogrodów.  Liliowiec ceniony za długie i obfite kwitnienie bardzo dobrze wygląda na słonecznych rabatach z innymi kwitnącymi bylinami czy trawami ozdobnymi

Liliowiec tworzy zwarte kępy, które bardzo dobrze wyglądają na zboczu skarp czy na brzegu oczek wodnych.

Mini Pearl, to karłowa odmiana liliowca, nadaje się do pojemników i donic ustawionych na tarasach. Możemy z niej tworzyć niskie obwódki rabat, czy sadzić wzdłuż ścieżek.

3C30-88883
10 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)