• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Stella de Oro C2
search
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Stella de Oro C2
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Stella de Oro C2
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Stella de Oro C2

Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Stella de Oro C2

18,90 zł
Brutto

Stella de Oro to najpiękniejsza odmiana liliowca o żółtych, pachnących kwiatach. Kwitnie od maja do pierwszych przymrozków, wytwarza 500 kwiatów. Dorasta do 40cm, mrozoodporna, wieloletnia bylina.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Liliowce to byliny długo kwitnące!

Liliowiec to wieloletnia bylina o gęstych, zielonych  kępach liści i dekoracyjnych kwiatach. Bardzo popularne rośliny w ogrodnictwie o jadalnych kwiatach. Naturalnie występują na terenie wschodniej Azji. Liliowce królują na naszych rabatach i bardzo często wykorzystywane są w przestrzeni miejskiej - odporne na zanieczyszczenia środowiska

Rozrastające się kępy równowąskich liści, ściśle do siebie przylegają co zapobiega wyrastaniu chwastów. Kwiaty liliowca w pełni rozwinięte utrzymują się jeden dzień ale minio to uważane są za jedne z najobficiej kwitnących letnich bylin. Każdy pęd zakończony jest kilkoma pąkami kwiatowymi.

Liliowce ogrodowe nie są roślinami trudnymi w uprawie, kwitną całe lato zdobiąc ogród kolorowymi kwiatami. Wybór liliowców jest ogromy znajdziemy wysokie jaki i niskie odmiany. Poznaj nasze propozycje 

Niski liliowiec Stella de Oro o żółtych kwiatach

Liliowiec Stella de Oro zaliczany jest do niskich odmian, wyróżnia się wyjątkowo obfitym kwitnieniem. Tworzy niewysokie, dorastające do 40 cm wysokości kępy wygiętych liści, spośród których wyrastają na sztywnych łodygach kielichowate, żółte kwiaty o przyjemnym zapachu.

Wcześnie kwitnąca odmiana liliowca, o bardzo długim kwitnieniu. Pierwsze złociste kwiaty pojawiają się w maju a kwitnienie trwa aż do późnej jesieni. Odmiana o bardzo obfitym kwitnieniu, trzyletnia kępa potrafi wytworzyć ok 500 kwiatów.

Uprawa liliowców

  • stanowisko słoneczne

  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowiec to cenna kwitnąca bylina do ogrodu, nie ma wysokich wymagań w uprawie. Bardzo dobrze znosi nasłonecznione miejsca, może być sadzony w lekkim cieniu jednak może to skutkować mniejszą ilością kwiatów. Wystarczy mu przeciętna gleba ogrodnicza. 

Pielęgnacja liliowców w ogrodzie

Liliowiec to niezwykle dekoracyjna bylina do ogrodu, która obsypuje się kwiatami a przy tym nie wymaga wiele pracy z naszej strony. 

Liliowiec kwitnie długo i obficie dlatego aby poprawić kondycję rośliny zalecamy dostarczanie składników odżywczych. Nawożenie dobrze jest rozpocząć wraz z początkiem sezonu wegetacyjnego i powtarzać z zależności od tego jaki stosujemy nawóz.

Regularne usuwanie przekwitłych kwiatostanów pozwoli zachować estetyczny wygląd rośliny a także pozwoli na rozwój nowych kwiatów

Zimowanie liliowców w ogrodzie

Nie musimy się martwić o liliowce zimą, bardzo dobrze zimują w naszym klimacie. Późną jesienią, po pierwszych przymrozkach liliowce tniemy nisko nad ziemią. Liliowce to rośliny w pełni mrozoodporne i zimujące w korzeniu. 

Najpiękniejsze liliowce - sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny.

Liliowiec Stella de Oro jakie ma zastosowanie w ogrodzie

Stella de Oro to najładniejsza odmiana liliowca, zdobywca wielu nagród, nie bez powodu jest najchętniej sadzoną odmianą w przydomowych ogrodach. Liliowiec ceniony za długie i obfite kwitnienie bardzo dobrze wygląda na słonecznych rabatach z innymi kwitnącymi bylinami czy trawami ozdobnymi

Liliowiec tworzy zwarte kępy, które bardzo dobrze wyglądają na zboczu skarp czy na brzegu oczek wodnych.

Stella de Oro, to niska odmiana liliowca, nadaje się do pojemników i donic ustawionych na tarasach. Możemy z niej tworzyć niskie obwódki rabat, czy sadzić wzdłuż ścieżek. 

Z czym sadzić Liliowiec Stella de Oro?

Stella de Oro to karłowa odmiana liliowca, którą możemy wykorzystać z wielu kompozycjach. Bardzo dobrze wygląda w połączeniu z trawami ozdobnymi np. rozplenica Hameln, Piglet.

Liliowiec o żółtych kwiatach będzie pięknie współgrał kwiatami w fioletowo, niebieskim kolorze np szałwia, kocimiętka, niska werbena Sntos. Niski liliowiec może być sadzony jako niższe piętro przed hortensjami bukietowymi np Polar Bear czy Limelight.

 

2687-939BE

Zobacz także

Komentarze (0)