Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Frans Hals C2
search
  • Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Frans Hals C2

Liliowiec ogrodowy, Hemerocalis Frans Hals C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Liliowiec Frans Hals to wyjątkowo dekoracyjna odmiana liliowca o pomarańczowo-żółtych kwiatach. W czasie kwitnienia dorasta do 70cm wysokości. Bylina o jadalnych kwiatach, idealna do słonecznych ogrodów. Odporny na niskie temperatury.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wieloletnie byliny kwitnące do ogrodu!

Liliowiec to długowieczna bylina o dekoracyjnych kwiatach wyrastających z gęstej kępy wąskich, długich zielonych liści. Liliowiec naturalnie występuje na terenie Chin i Japonii, przez swoje atrakcyjne kwiaty i małe wymagania stał się bylina dekoracyjna znaną na całym świecie.

Liliowiec jest wieloletnią rośliną do ogrodu, chętnie wybierany na słoneczne rabaty. Jego uprawa jest bardzo prosta a kwitnienie niezwykle efektowne. Wybór liliowców jest ogromny, znajdziemy wysokie jak i karłowe odmiany o przeróżnych kolorach. 

Liliowiec Frans Hals dwubarwny kwiat

Frans Hals to wyjątkowa oryginalna  odmiana liliowca o dwubarwnych kwiatach. W czasie kwitnienia osiąga 70 cm wysokości. Długie, wąskie, zielone liście rosną w gęstej kępie a ze środka wyrastają sztywne pędy kwiatowe zakończone pąkami. 

Liliowiec ogrodowy Frans Hals kwitnie latem, pojawiają się duże, efektowne kwiaty o średnicy nawet 13cm. Kwiaty Frans Hals pomarańczowo-żółte,  3 płatki wewnętrzne w intensywnie pomarańczowym kolorze, z żółtą pręgą przechodzącą przez środek. 3 zewnętrzne płatki występują w jaśniejszym odcieniu żółtego. 

Intensywnie kwitnąca odmiana liliowca, dorosła roślina w sezonie potrafi zawiązać do 350 pąków kwiatowych. Choć kwiaty liliowca są jednodniowe to przez całe lato roślina jest obsypana kwiatami. 

Odpowiednie warunki dla liliowca

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowce to dekoracyjne byliny ogrodowe o małych wymaganiach, w uprawie nie sprawiają większych problemów. Liliowiec najpiękniej kwitnie w miejscach słonecznych, w lekko zacienionych miejscach bardziej rozrosną się liście. Liliowce są tolerancyjne co do gleby. 

Pielęgnacja liliowców w ogrodzie

Liliowce to niezwykle dekoracyjne byliny, które kwitną niezawodnie co roku a przy tym nie wymagają wiele uwagi z naszej strony.

Liliowiec kwitnie długo, zawiązując dużą ilość kwiatów, dlatego warto jest regularnie dostarczać roślinie składników odżywczych. Pierwsze nawożenie wykonujemy wiosną, kiedy roślina zaczyna swój okres wegetacyjny. W zależności jaki wybierzemy nawóz tak często powtarzamy nawożenie.   

Warto regularnie usuwać przekwitłe kwiatostany, a roślina wypuści nowe pędy kwiatowe. Przed zimą usuwamy część nadziemna, liliowiec zimuje w korzeniu. Jest to roślina o dużej tolerancji na niskie temperatury, nie wymaga okrycia. 

Najpiękniejsze liliowce - sadzonki

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny.

Liliowiec Frans Hals w ogrodzie

Liliowiec jest rośliną bardzo często spotykaną w ogrodach, jego liczne kwiaty będą zdobić niejedną letnią rabatę

Liliowce bardzo ładnie wyglądają posadzone w pobliżu zbiorników wodnych. Mogą być sadzone na zboczu skarp, wzdłuż ścieżek.

Warto mieszać kolorowe odmiany liliowców, uzyskamy wówczas barwne łany utrzymujące się aż do jesieni.

9C0C-737F2
10 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)