• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Liliowiec, Hemerocallis Doublelicious C2
search
  • Liliowiec, Hemerocallis Doublelicious C2
  • Liliowiec, Hemerocallis Doublelicious C2

Liliowiec, Hemerocallis Doublelicious C2

16,90 zł
Brutto

Liliowiec to wieloletnia bylina kwitnąca, tworzy gęste kępy liści z dekoracyjnymi kwiatami. Odmiana Doublelicious o pełnych, pomarańczowych kwiatach. Dorasta do 60cm, jedna z najpiękniejszych odmian bylin o kolorowych kwiatach.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny o kolorowych kwiatach

Liliowiec to wieloletnia bylina kwitnąca, tworząca kępy długich, równowąskich zielonych liści, spośród których wyrastają na sztywnych pędach atrakcyjne kwiaty. Liliowce to byliny o kolorowych kwiatach, naturalnie można je spotkać na terenie wschodniej Azji.

Liliowiec kwitnie bardzo obficie całe lato, w pełni rozwinięty kwiat utrzymuje się jeden dzień. Dorosłe sadzonki potrafią wytworzyć ogromne ilości kwiatów

Liliowce ogrodowe to łatwe rośliny w uprawie, kwitną niezawodnie co roku. W naszym sklepie znajdziecie Państwo najpiękniejsze odmiany liliowców, zarówno karłowe jaki i wyższe propozycje. 

Liliowiec o pomarańczowych, pełnych kwiatach

Oryginalna odmiana liliowca o pomarańczowych, pełnych kwiatach, dorasta do około 65cm. Liliowiec Doublelicious na  tle innych odmian wyróżnia się pomarańczowymi kwiatami, wpadając w rudno-miedziane odcienie

Liliowiec kwitnie długo, pierwsze kwiaty pojawiają się w połowie lipca. Liliowiec nazywany jest kwiatem jednego dnia ale mimo to uważany jest za bylinę o bardzo obfitym kwitnieniu. Trzyletnie egzemplarze wytwarzają do 200 kwiatów w sezonie.

Liliowce uprawa

  • stanowisko słoneczne
  • przeciętna gleba ogrodowa

Liliowiec to niezawodna, kwitnąca bylina do ogrodu, o niewielkich wymaganiach. Liliowce uwielbiają miejsca nasłonecznione, wówczas ich kwitnienie jest najintensywniejsze. W lekko zacienionym miejscu będa miały mniej kwaitów, roślina za to wytworzy więcej liści. Sadząc liliowce w swoim ogrodzie nie musimy specjalnie martwić się o ich podłoże. Poradzą sobie w przeciętnej glebie ogrodowej

Jak dbać o liliowce w ogrodzie?

Liliowiec to dekoracyjna bylina do ogrodu, która nie wymaga wiele zabiegów pielęgnacyjnych. 

Liliowiec kwitnie długo i obficie i choć nie potrzebuje bardzo żyznej gleby to warto regularnie dokarmiać roślinę składnikami odżywczymi. Nawożenie rozpoczynamy  wraz z początkiem sezonu wegetacyjnego i powtarzać z zależności od tego jaki stosujemy nawóz. 

Byliny o długim kwitnieniu dobrze jest regularnie przycinać. Warto usuwać przekwitłe kwiaty liliowców, roślina wytwarza nowe pędy po przycięciu.

Mrozoodporny liliowiec

Liliowiec bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie, jest w pełni mrozoodporny. Przez zimą ścinamy nisko całą kępę a na wiosnę liliowiec wypuści nowe zielone liście. 

Liliowiec sprzedaż internetowa sadzonek

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce, w którym znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferujemy najpiękniejsze liliowce - odporne odmiany o pięknych kwiatach. 

Sadzonki liliowca sprzedajemy w doniczkach C2 o pojemności 2 litrów. Wysyłamy zdrowe, gęste i dobrze ukorzenione rośliny. Prowadzimy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Pamiętajmy, że liliowce to rośliny zimujące w bryle korzeniowej, dlatego otrzymane rośliny w okresie jesienno-wiosennym mogę być pozbawione części nadziemnej. Jest to konieczne dla prawidłowego wzrostu rośliny. 

Liliowce gdzie posadzić?

Liliowce to dekoracyjne byliny do ogrodu o zjawiskowych kwiatach i liściach, które zdobią ogród od wiosny do jesieni. Bardzo często sadzone na kwitnących rabatach w połączeniu z innymi bylinami czy trawami ozdobnymi.

Liliowiec bardzo ładnie prezentuje się posadzony nad wodą, w pobliżu oczek wodnych czy strumyków. Może być wykorzystywany do obsadzania skarp czy ścieżek. 

Liliowce warto sadzić w większych grupach, możemy łączyć kilka odmian aby stworzyć kolorowe łany kwiatów.

C374-26130

Zobacz także

Komentarze (0)