• Nowy
Hortensja hybrydowa Hydrangea RUNAWAY BRIDE Uciekająca Panna Młoda C2
search
  • Hortensja hybrydowa Hydrangea RUNAWAY BRIDE Uciekająca Panna Młoda C2
  • Hortensja hybrydowa Hydrangea RUNAWAY BRIDE Uciekająca Panna Młoda C2
  • Hortensja hybrydowa Hydrangea RUNAWAY BRIDE Uciekająca Panna Młoda C2

Hortensja hybrydowa Hydrangea RUNAWAY BRIDE Uciekająca Panna Młoda C2

44,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Hortensja hybrydowa Runaway Bride, Uciekająca Panna Młoda - perełka wśród hortensji. Krzew kwitnący bardzo długo, od wczesnego lata do jesieni. Hortensja obficie kwitnąca, 6 razy więcej kwiatów niż inne odmiany. Tworzy śnieżnobiałe girlandy z kwiatów

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Hortensja hybrydowa Runaway Bride - perełka wśród hortensji

Hortensja Runaway Bride, czyli Uciekająca panna młoda to odmiana mieszańcowa, powstała z połączenia hortensji azjatyckiej z ogrodową. Jest perełką wśród innych odmian hortensji, wyróżnia się pokrojem oraz efektownym kwitnieniem. Jest to rzadko i trudno dostępna odmiana o wyjątkowo dekoracyjnych walorach. 

Kwitnący krzew ozdobny o rozłożystym pokroju z lekko przewieszający się pędami, jest to odmiana miniaturowa hortensji dorasta do 0,5-1m wysokości. W porównaniu z innymi hortensjami wytwarza 6 razy więcej kwiatów, a to dlatego że kwiaty pojawiają się również na pędach bocznych. Runaway Bride kwitnie bardzo długo, od wczesnego lata do jesieni.

Krzew hortensji o wyjątkowo oryginalnych kwiatach. Początkowo są jasnozielone a stopniowo nabierają nieskazitelnej bieli niczym suknia ślubna. Kiedy robi się zimnije kwiaty lekko różowieją- jak zarumieniona Panna Młoda. 

Jakie wymagania ma Hortensja Runaway Bride?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba żyzna, próchnicza o lekko kwaśnym odczynie
  • podłoże przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne

Hortensja Uciekająca Panna Młoda to łatwy w uprawie krzew kwitnący, przy zapewnieniu odpowiednich warunków kwitnie niezawodnie i bardzo obficie. Idealnym stanowiskiem dla tej hortensji będzie miejsce jasne o rozproszonym słońcu. Gleba powinna być żyzna i o lekko kwaśny odczynie jak dla pozostałych hortensji. Warunki uprawy Uciekającej Panny Młodej są podobne do wymagań hortensji ogrodowej.

Jak pielęgnować hortensję?

Ważnym elementem w pielęgnacji hortensji jest odpowiednie nawożenie i podlewanie krzewów. Uciekająca Panna Młoda wytwarza kwiaty na całej długości pędów a kwitnienie trwa bardzo długo dlatego dostarczanie odpowiednich składników odżywczych jest niezbędne dla zachowania dobrej kondycji rośliny. Nawożenie rozpoczynamy a jego powtarzalność zależy od tego jaki nawóz wybierzmy, należy zapoznać się z informacja od producenta.

Jak przycinać Runaway Bride?

Hortensja mieszańcowa kwitnie na pędach jednorocznych a także na zeszłorocznych. Przycięcie krzewu przeprowadzamy wiosną kiedy juz widoczne są pierwsze pąki liściowe, usuwamy pędy suche uszkodzone.

Sadzonki Hortensji Runaway Bride w dobrej cenie!

W naszym sklepie internetowym oferujemy szeroki wybór hortensji, w tym trudno dostępną odmianę Runaway Bride. Sadzonka dobrze ukorzeniona, przycięta gęsta w doniczce C2 o pojemności 2 litrów.

Hortensja Runaway Bride kompozycje

Hortensja Uciekająca Panna Młoda to wyjątkowo elegancka i wytworna odmiana, idealnie nadaje się do sadzenia w reprezentatywnych częściach ogrodu. Jest to odmiana karłowa, świetnie nadaje się do uprawy w pojemnikach i donicach.

Pięknie prezentuje się przy wejściu do domu czy na tarasach, nadaje się również do tradycyjnych nasadzeń rabatowych. Odmiany Runaway Bride nie może zabraknąć w kolekcji nasadzeń hortensjowatych.

KL-0001
12 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)