• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Brunnera wielkolistna, Brunnera Alexanders Great C2
search
  • Brunnera wielkolistna, Brunnera Alexanders Great C2
  • Brunnera wielkolistna, Brunnera Alexanders Great C2

Brunnera wielkolistna, Brunnera Alexanders Great C2

28,90 zł
Brutto

Alexander’s Great to gigant wśród odmian brunnery wielkolistnej. Kępiasta bylina o sercowatych, srebrzystych liściach i niebieskich kwiatach. Roślina łatwa w uprawie, idealna bylina do półcienia

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Brunnera wielkolistna bylina o dekoracyjnych liściach

Brunnera wielkolistna to wyjątkowo interesująca bylina wieloletnia o dekoracyjnych liściach i uroczych błękitnych kwiatach. Naturalnie występuje na terenie Turcji i Kaukazu, świetna propozycja do zacienionych ogrodów

Brunnera Alexander’s Great - gigant wśród brunner 

Alexander’s Great to kępiasta bylina o dużych, sercowatych liściach w kolorze srebrzystym w widocznym unerwieniem. W okresie wiosennym dekoruje ogród przepięknymi, niebieskimi  kwiatami - swym wyglądem przypominają nieco niezapominajki. Na tle pozostałych odmian wyróżnia się sporymi rozmiarami, osiąga do 35 cm wysokości. i do 75 cm średnicy. Jest to gigant wśród brunner.

Jakie wymagania ma Brunnera wielkolistna?

  • stanowiska częściowo zacienione
  • próchnicza, średnio żyzna gleba
  • umiarkowanie wilgotne podłoże

Brunnera przy zapewnieniu odpowiednich warunków potrafi osiągać spore rozmiary. Powinna być sadzona w miejscach o rozproszonym świetle, w półcienistych częściach ogrodów. Bezpośrednie słońce może powodować brązowienie liści. Dobrze sobie radzi w próchniczych, żyznych ziemiach choć słabsze gleby nie będą dla brunnery problemem. Podłoże powinno być lekko wilgotne, pamiętajmy szczególnie o tym w czasie utrzymującej się suszy.

Pielęgnacja brunnery w ogrodzie

Brunnera to długowieczna bylina, która w uprawie nie sprawia większych problemów, a jej pielęgnacja nie różni się wiele od pozostałych bylin. 

Nawożenie brunnery rozpoczynam wraz z początkiem okresu wegetacyjnego, do dokarmiania używany nawozów ogrodniczych, częstotliwość ich stosowania zależy od rodzaju jaki wybierzemy. 

Brunnera to bylina, która dobrze się czuje w umiarkowanie wilgotnych podłożach, dlatego w czasie utrzymującej się suszy należy pamiętać o jej podlewaniu. Dobrze jest na bieżąco usuwać przekwitłe pędy aby roślina nie zaważyła nasion co może ją osłabiać. 

Czy brunnera jest mrozoodporna?

Oczywiście że tak, brunnera to gatunek wieloletni, bardzo dobrze zimuje w naszym klimacie. Nie wymaga okrycia, a jeśli zostawimy liście na zimę będą jej ochroną.

Brunnera wielkolistna - internetowa sprzedaż sadzonek

Sklep Ogrodowa Galeria to miejsce gdzie znajdziecie szeroki wybór roślin wieloletnich do Waszych wymarzonych ogrodów. Oferujemy szybką i bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski

Sadzonki Brunnery sprzedajemy w doniczkach o pojemności 2 litrów, C2, wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny

Brunnera Alexander’s Great - gdzie posadzić w ogrodzie? 

Brunnera Alexander's Great ze względu na spore rozmiary zdecydowanie będzie się wyróżniać na cienistych rabatach. Bardzo dobrze będzie wyglądać w towarzystwie wysokich drzew, które będą dawać cień na sercowate liście.

Kępy brunnery mogą być sadzone w pobliżu zbiorników wodnych, nad brzegiem oczek wodnych.

Bannerę możemy łączyć w kompozycjach z innymi bylinami o ozdobnych liściach np żurawki, funkie.

D175-15493

Zobacz także

Komentarze (0)