Aktywne filtry

Drzewa iglaste kolumnowe

Spis treści:

  1. Drzewa iglaste kolumnowe w ogrodzie
  2. Jakie iglaki kolumnowe wybrać do ogrodu?
  3. Iglaki o pokroju kolumnowym - Jałowiec pospolity
  4. Żywotnik zachodni - drzewka iglaste
  5. Cis pośredni - rośliny iglaste o pokroju kolumnowym

Drzewa iglaste kolumnowe w ogrodzie

Drzewka i krzewy iglaste to jedne z najłatwiejszych w uprawie roślin. Stanowią formę dekoracji ogrodu, a także posadzone blisko ogrodzenia lub jako żywopłot zapewniają odrobinę prywatności i osłaniają przed sąsiadami. Dostępnych jest wiele odmian iglaków, które doskonale sprawdzą się zarówno do ogrodów o małych rozmiarach, jak i na dużej przestrzeni. Iglaki kolumnowe świetnie wyglądają posadzone w kompozycji z innymi krzewami. Na rabatach mogą stanowić tło dla wielobarwnych kwiatów, sprawdzą się również jako solitera, ale często wykorzystywane są jako żywopłot. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są iglaki kolumnowe wąskie, które doskonale sprawdzą się w roli żywopłotu.

Jakie iglaki kolumnowe wybrać do ogrodu?

W ogrodach najczęściej możemy spotkać wiele odmian drzew i krzewów iglastych. Cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób urządzających ogród, ze względu na łatwą uprawę, praktycznie brak wymagań pielęgnacyjnych, a przy tym wiele odmian jest zimozielonych i mrozoodpornych, co oznacza, że stanowią formę dekoracji przez cały rok, także zimą. Rośliny iglaste w kolorze zielonym lub srebrzysto-niebieskim na tle białego śniegu sprawią, że ogród nabierze nowego charakteru. Najlepiej więc wybierać rośliny wieloletnie, zimozielone i odporne na wiele czynników, by zdobiły nasz ogród przez długi czas, bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

W sklepie Ogrodowa Galeria dużym zainteresowaniem cieszą się odmiany Cisów, Jałowców oraz Żywotników. Iglaste drzewka o pokroju kolumnowym to:

  • Jałowiec pospolity,
  • Żywotnik zachodni,
  • Cis pośredni.

Są to sadzonki iglaste wieloletnie, zimozielone i bardzo łatwe w uprawie, dzięki czemu będą stanowić formę dekoracji przez cały rok.

Iglaki o pokroju kolumnowym - Jałowiec pospolity

Jałowiec pospolity jest krzewem często spotykanym w wielu ogrodach, a także w parkach i przestrzeni miejskiej. Krzew charakteryzuje się kolumnowym pokrojem o gęstych, krótkich igłach w kolorze zielonym. Jest bardzo łatwy w uprawie i nie ma praktycznie żadnych wymagań glebowych. Preferuje stanowiska nasłonecznione i glebę przepuszczalną. Jest niezwykle odporny na wiele czynników, w tym na suszę i mróz. Nie wymaga dodatkowego okrycia w okresie jesienno - zimowym. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, może stanowić tło dla innych roślin na rabatach, świetnie wygląda jako solitera, ale doskonale sprawdzi się jako żywopłot, wyznaczając granice ogrodu, tworząc tło dla wszystkich roślin w ogrodzie.

Żywotnik zachodni - drzewka iglaste

Żywotnik zachodni jest krzewem wieloletnim, zimozielonym, o pokroju kolumnowym, z lekko rozłożystymi pędami bogatymi w wiele łusek w kolorze zielonym. W okresie zakwitania posiada drobne szyszki, które stanowią dodatkową formę dekoracji i pięknie prezentują się na tle zielonych pędów. Żywotnik jest drzewem bardzo łatwym w uprawie, wymaga stanowiska nasłonecznionego, dobrze rośnie również na stanowiskach lekko zacienionych. Drzewko wymaga wilgotnego powietrza, dlatego świetnie będzie rosło w pobliżu oczka wodnego lub stawu. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, dobrze czuje się w glebie żyznej. Nie ma praktycznie żadnych wymagań pielęgnacyjnych, jest odporny na mróz i wiele czynników zewnętrznych. Jest drzewem idealnie nadającym się na żywopłot, do nasadzeń na rabatach, a także jako soliter. Sprawdzi się również w przestrzeni miejskiej, w parkach i ogrodach miejskich.

Cis pośredni - rośliny iglaste o pokroju kolumnowym

Cis pośredni jest krzewem często spotykanym w wielu ogrodach oraz parkach, doskonale sprawdzi się jako żywopłot, jako tło dla innych roślin, a także jako solitera. Charakteryzuje się kolumnowym pokrojem, w zależności od odmiany osiąga wysokość od 1 do nawet 4 metrów wysokości. Drzewka iglaste, w tym także Cis pośredni jest krzewem bardzo łatwym w uprawie i nie wymaga praktycznie żadnej pielęgnacji. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko cieniste, rośnie w glebie żyznej. Jest krzewem zimozielonym i mrozoodpornym, dobrze znosi cięcia. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach i parkach miejskich, jest odporny na zanieczyszczenia środowiska.