Aktywne filtry

Iglaki w donicach

Spis treści:

  1. Iglaki w donicach
  2. Krzewy na balkon - odmiany iglaków w pojemnikach
  3. Krzewy do donic na taras - Świerk biały
  4. Cyprysik Lawsona
  5. Tuje w donicach przed domem -Żywotnik zachodni
  6. Iglaki w donicach jako forma dekoracji

Iglaki w donicach

Krzewy iglaste należą do grupy roślin najczęściej wybieranych. Cieszą się sporą popularnością ze względu na piękny wygląd, różnorodność odmian, łatwą uprawę, a oprócz tego większość iglaków jest zimozielona i stanowi formę dekoracji przez cały rok. Iglaki posadzone w ogrodzie pięknie wypełnią przestrzeń zapewniając miejsce idealne do odpoczynku. Krzewy doskonale wyglądają w kompozycji z innymi krzewami i roślinami, mogą stanowić tło dla wielobarwnych kwiatów, świetnie wyglądają również jako solitery. Jednak nie każdy ma możliwość posiadania własnego ogrodu. W tym wypadku świetnym rozwiązaniem jest wybór iglaków, które doskonale czują się posadzone w donicy, na balkonie. Iglaki na balkon są zimozielone i mrozoodporne, dzięki czemu stanowią formę dekoracji przez cały rok.

Krzewy na balkon - odmiany iglaków w pojemnikach

Iglaki na balkon w donicach świetnie prezentują się jako solitery oraz w połączeniu z bylinami lub kwiatami ozdobnymi. Świetnie wypełnią przestrzeń swym atrakcyjnym wyglądem, a oprócz tego są bardzo łatwe w uprawie i mało wymagające. Krzewy iglaste w donicach w okresie świąt Bożego Narodzenia mogą pełnić funkcję choinki. Przyozdobione w ozdoby świąteczne oraz światełka pięknie rozświetlą przestrzeń i nadadzą nowego charakteru. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian iglaków w donicach, a te cieszące się sporym zainteresowaniem to m.in:

  • Świerk biały Conica,
  • Cyprysik Lawsona,
  • Żywotnik zachodni Smaragd.

To krzewy o karłowatych odmianach, które świetnie prezentują się w ozdobnej donicy na tarasie lub balkonie. Iglaki do donic świetnie będą wyglądały również przed wejściem do domu, przed garażem czy w ogrodzie blisko domu.

Krzewy do donic na taras - Świerk biały

Świerk biały należy do grupy jednych z najpopularniejszych krzewów ozdobnych. Charakteryzuje się lekko stożkowatym pokrojem o gęstych pędach bogatych w krótkie igły. Pędy świerka układają się w lekko kulistym kształcie, tworząc niepowtarzalny efekt. Krzew swym wzrostem osiąga maksymalnie 1 metr wysokości, lecz jest to odmiana karłowata i zazwyczaj osiąga od 50 do 80 cm wysokości. Świerk biały mimo swej nazwy posiada pędy w kolorze intensywnie zielonym. Jest bardzo łatwy w uprawie i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w praktycznie każdej glebie ogrodowej, jednak najlepiej czuje się w glebie żyznej, lekko wilgotnej. Świerk biały jest zimozielony i mrozoodporny. Jest szczególnie odporny na czynniki miejskie, świetnie rośnie w pojemnikach. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno w ogrodach, parkach miejskich, na rabatach, przed wejściem do domu, na tarasie lub balkonie. W okresie świąt Bożego Narodzenia Świerk biały często jest wykorzystywany jako świeża forma drzewka choinkowego.

Cyprysik Lawsona

Krzewy iglaste to jedne z najczęściej wybieranych roślin ozdobnych do ogrodu, na balkon lub taras. Również do tej grupy możemy zaliczyć Cyprysika Lawsona w karłowatej odmianie, który świetnie sprawdzi się jako forma ozdoby posadzony w donicy. Jest to krzew charakteryzujący się stożkowatym kształtem o lekko rozłożystych pędach w kolorze zielonym. Cyprysik Lawsona jest nieco bardziej wymagających krzewem, ponieważ jest wrażliwy na ostre działanie promieni słonecznych oraz na silny, chłodny wiatr. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione, lubi środowisko wilgotne, więc dobrze będzie rósł w pobliżu oczka wodnego lub niewielkiego stawu. Rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej. Cyprysik Lawsona nie lubi mocnego słońca, ale też niskich temperatur, dlatego zimą powinniśmy zabezpieczyć krzew przed mrozem, a najlepiej przenieść do ciepłego pomieszczenia. Iglak w donicy swoje zastosowanie znajdzie przede wszystkim na balkonie lub tarasie, ale także w ogrodzie, w parkach i ogrodach miejskich. Będzie doskonale komponował się z innymi krzewami lub kwiatami ozdobnymi, a także świetnie wygląda jako solitera.

Tuje w donicach przed domem -Żywotnik zachodni

Tuje na balkon lub przed domem to w ostatnim czasie jedne z najczęściej spotykanych krzewów iglastych. Swoją popularnością cieszą się przede wszystkim ze względu na łatwą uprawę oraz formę dekoracji przez cały rok, ponieważ większość odmian jest zimozielona i mrozoodporna. Tak jak większość iglaków, odmiany Żywotnika możemy również sadzi w pojemnikach. Żywotnik zachodni charakteryzuje się stożkowatym pokrojem o pędach w kolorze zielonym, które rosną lekko ku górze. Odmiany karłowate Żywotnika świetnie sprawdzą się jako forma ozdoby na balkon lub taras. Jest to krzew, który preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione, dlatego doskonale sprawdzi się od strony południowej. Krzew nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak najlepiej rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i wilgotnej. Iglak jest odporny na niską temperaturę, na działanie czynników atmosferycznych oraz na zanieczyszczenia środowiska, dzięki czemu świetnie sprawdzi się również w mieście. Jest mrozoodporny i zimozielone, dlatego będzie stanowił formę dekoracji również zimą.

Iglaki w donicach jako forma dekoracji

Krzewy iglaste należą do jednych z najczęściej wybieranych krzewów dostępnych w sklepie Ogrodowa Galeria, ze względu na łatwą uprawę oraz piękny wygląd. Dostępnych jest wiele odmian, które doskonale czują się posadzone w donicach i pełnią formę dekoracji przez cały rok. Iglaki na balkon całoroczne posadzone w dużej ozdobnej donicy świetnie prezentują się pojedynczo, jako solitera, ale także w kompozycji z innymi bylinami i kwiatami ogrodowymi. Iglaki również stanowią tło dla innych roślin, a oprócz tego mogą stanowić formę osłony przed sąsiadami lub otoczeniem z zewnątrz. Pielęgnacja roślin iglastych jest bardzo łatwa, jednak powinniśmy pamiętać, że wszystkie iglaki, w tym także iglaki w donicach powinny być odpowiednio dopasowane względem stanowiska, rodzaju gleby oraz innych czynników, które mają wpływ na prawidłowy rozrost rośliny. Niektóre iglaki wymagają również regularnego nawożenia oraz podlewania, ale mimo wszystko iglaki to najlepsza forma dekoracji przestrzeni.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin. Chętnie służymy pomocą w wyborze krzewów odpowiednio dopasowanych względem warunków panujących w ogrodzie lub na balkonie. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępną w sklepie Ogrodowa Galeria.