• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Świerk biały, Picea glauca Conica, C3
search
  • Świerk biały, Picea glauca Conica, C3
  • Świerk biały, Picea glauca Conica, C3

Świerk biały, Picea glauca Conica, C3

29,90 zł
Brutto

Odmiana świerka o stożkowym kształcie. Cechuje się zwartym pokrojem. Conica jest to bardzo popularna i dobrze znana odmiana krzewu karłowego. Ma sztywne, a także sterczące, liczne pędy. Posiada igły o krótkiej długości i nastroszonym charakterze, maja zielone zabarwienie. Nie zawiązuje szyszek. Zalecany do małych i średnich ogrodów i pojemników.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Świerk biały Conica stożkowy niski krzew iglasty

Odmiana świerka o stożkowym kształcie. Cechuje się zwartym pokrojem. Conica jest to bardzo popularna i dobrze znana odmiana krzewu karłowego. Ma sztywne, a także sterczące, liczne pędy. Posiada igły o krótkiej długości i nastroszonym charakterze, maja zielone zabarwienie. Nie zawiązuje szyszek. Zalecany do małych i średnich ogrodów i pojemników

Jakie wymagania ma Świerk biały Conica ?

Krzew wykazuje przeciętne wymagania glebowe i wilgotnościowe, co sprawia, że jest dosyć łatwy w uprawie. 

Odmiana ta bywa chętnie atakowana przez przędziorka sosnowca, co tak naprawdę może wskazywać na jedyną, ewentualną trudność w uprawie. Stosuj opryski owadobójcze prewencyjnie na przełomie kwietnia i maja.

Najlepiej wzrasta i rozwija się w miejscach o dużej ekspozycji na słońce oraz w półcieniach. Bardzo dobrze znosi niskie temperatury otoczenia, jest mrozoodporny. Po koło 10 latach wzrastania, osiąga wysokość około 1 m. 

Sadzonka w doniczce C2 wysokość ok. 30 - 40 cm.

  • przeciętne
  • gleba gliniasto - piaszczysta i próchniczna
  • najlepiej lekko kwaśna
  • stanowiska silnie nasłonecznione oraz półcień

Nawożenie i pielęgnacja Świerka białego Conica

W uprawie Świerków miniaturowych dobrze zastosować nawożenie, pozytywnie wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia krzewy i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenia Świerków tak jak każdego krzewu ozdobnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Najlepiej stosować nawozy przeznaczone do iglaków/thuj. Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu Świerków - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Świerki białego Conica należy obcinać?

Świerki tej odmiany rośnie bardzo wolno dlatego nie trzeba i nie powinno się go ciąć. Rozrastają się powoli i tworzy zwarty krzew o dość równomiernym kształcie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Świerka pospolitego z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 3 litrów - C3. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszych latach po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Gdzie posadzić Świerka białego Conica ?

Świerk Conica to bardzo popularny iglak, chętnie sadzony w ogrodach i donicach. Posadzony pomiędzy kamieniami i niewielkimi głazami ciekawie je wypełnia. Ze względu na niewielkie rozmiary jest doskonałym iglakiem na wrzosowiska i ogrody skalne.

Odmiana ta jest szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych i ogrodów japońskich.

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się posadzony w grupie po kilka sztuk oraz z niskimi trawami ozdobnymi np. Rozplenica Hameln, Turzyca Everest oraz Imperata cylindryczna Red Baron.

Doskonała odmiana do doniczek i nasadzeń przy tarasie oraz wzdłuż chodnika. Nadaje się również jako krzew uprawiany na cmentarzach. Idealnie pasuje również do ogrodów skalnych oraz ogrodów japońskich.

Bardzo często wykorzystywany jako mini drzewko bożonarodzeniowe w ozdobnej osłonce.

00A1-20068

Zobacz także

Komentarze (0)