Turzyca oszimska, Carex oshimensis Everest C2
search
  • Turzyca oszimska, Carex oshimensis Everest C2

Turzyca oszimska, Carex oshimensis Everest C2

19,90 zł
Brutto wiosna 2024

Turzyca Everest to zimozielona, wieloletnia trawa ozdobna. Tworzy gęste, zwarte, pasiaste kępy. Ma biało obrzeżone długie, wąskie liście, które są ozdobą ciemniejszych zakątków ogrodu. Dorasta do 40cm wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca oszimska Everest - Trawa ozdobna do cienia

Turzyca Everest to wciąż nowość na ogrodniczym rynku. Trawa jest niezwykle dekoracyjna zarówno latem jak i zimą.

Everest tworzy gęste zwarte, pasiaste kępy. Łukowato przewieszające się liście nadają trawie lekkiego wyglądu.

Zimozielona i wieloletnia trawa ma biało obrzeżone długie, wąskie liście, które są ozdobą ciemniejszych zakątków ogrodu.  Liście o szerokości ok 1 cm i długości ok 20cm. Niesamowicie barwne kępy wzrostem osiągają  do 40 cm wysokości

Dodatkowo w okresie kwitnienia od lipca, trawę zdobią brązowe kłosy, Stanowią ciekawy kontrast z jasnymi liśćmi. 

Jak pielęgnować Turzycę Everest?

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • umiarkowane podlewanie
  • gleba próchnicza, przepuszczalna

Turzyca Everest najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić warto dobrze zdrenować. Unikaj gleb zbyt piaszczystych.

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca gdzie źle rośnie większość roślin. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Jak zadbać o Turzycę Everest po zimie? 

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście. Jeśli trawa po zimie wygląda nieatrakcyjnie można ją przyciąć nad ziemią, bardzo szybko zregeneruje i wypuści nowe liście.

Warto na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy, aby wzmocnić roślinę i pobudzić do szybszego wzrostu.

Czy Turzyca Everest to trawa inwazyjna?

Ta odmiana Turzycy rozrasta się za pomocą krótkich rozłogów, jednak nie jest rośliną inwazyjną. Dzięki swojemu kompaktowemu pokrojowi wykorzystasz tą trawę ozdobną w wielu aranżacjach.

 

W jakich odstępach sadzić Turzycę oszimską Everest?

Najlepszy efekt uzyskasz sadzać trawę w odstępach 20-30 cm, utworzą ciekawą kompozycję. 

Jeśli chcesz stworzyć z turzycy Everest kolorową kopułę, posadź 5-7 sztuk na mkw rabaty.

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Trawa ozdobna wieloletnia z osiągnięciami 

Odmiana wyróżniona w Konkursie Roślin – Nowości wystawy „Zieleń to Życie” w 2014 r

 

Gdzie posadzić Turzycę oszimską Everest?

Trawa ozdobna znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Przepięknie będzie prezentować się również w mniejszych ogrodach lub na tarasie i balkonie. Trawy ozdobne często też sadzi się na skalniakach lub w pobliżu zbiorników wodnych

Zjawiskowo wygląda sadzona wzdłuż murków, żwirków czy chodników. Jeśli chcesz rozświetlić ciemne miejsce w Twoim ogrodzie, Everest będzie idealną rośliną. Bardzo dobrze uzupełni cieniste rabaty z funkiami, paprociami, i innymi bylinami cieniolubnymi.

64F1-61875
30 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)