• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Kiścień Leucothoe, Zeblid C2
search
 • Kiścień Leucothoe, Zeblid C2
 • Kiścień Leucothoe, Zeblid C2
 • Kiścień Leucothoe, Zeblid C2
 • Kiścień Leucothoe, Zeblid C2
 • Kiścień Leucothoe, Zeblid C2
 • Kiścień Leucothoe, Zeblid C2
 • Kiścień Leucothoe, Zeblid C2

Kiścień Leucothoe, Zeblid C2

28,90 zł
Brutto

Zeblid zimozielony, niewielki  krzew ozdobny o bardzo dekoracyjnych liściach. W ciągu roku liście zmieniają kolor od brązowego, przez zielony po czerwień. Wymagania jak pozostałe rośliny wrzosowate.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kiścień scarletta Zeblid  - zimozielony krzew o dekoracyjnych liściach

Kiścień Zeblid  zimozielony, niewielki  krzew ozdobny o bardzo dekoracyjnych liściach. Należy do roślin wrzosowatych. Naturalnie występuje na zachodnich terenach Ameryki Północnej.

Wieloletni krzew dorasta do 0,4 m wysokości i 0,8 m szerokości. Gęsty, zwarty krzew złożony z czerwono-brązowych pędów. Największą dekoracją tej odmiany są zimozielone, lancetowate, skórzaste liście. Ich kolor w czasie całego roku zmienia się, nawet zimną wprowadzają do ogrodu dużo koloru. Młode przyrosty na wiosnę są brązowo-czerwone z czasem nabierają zielonego koloru. Błyszczące liście stają się wyjątkowo piękne na zimę, kiedy to nabierają czerwono-burgundowych odcieni. W maju i czerwcu pod liśćmi pojawiają się walcowate, białe kwiaty. 

Odmiana została wyróżniona nagrodą AGM RHS w 2012r

Kiścień Zeblid - uprawa

 • stanowisko słoneczne, półcieniste
 • gleba próchnicza, przepuszczalna
 • podłoże kwaśne, wilgotne

Kiścień jak pozostałe rośliny wrzosowate potrzebuje kwaśnego i przepuszczalnego podłoża. Najlepiej będzie się czuł w miejscu o rozproszonym świetle, zbyt mała ilość słońca nie pozwoli na ładne wybarwienie liści i ograniczy kwitnienie. 

Kiścień - podlewanie 

Krzew nie lubi przesuszania, warto o tym pamiętać sadząc roślinę w pełnym słońcu. Szczególnie ważne jest regularne podlewanie świeżo posadzonych krzewów. Podłoże wokół Kiścieni dobrze jest ściółkować, pomoże to utrzymać wilgoć. 

Kiścień - ściółkowanie

Rośliny wrzosowate mają płytki system korzeniowy, dlatego warto ściółkować glebę wokół nich. Do ściółkowania możemy użyć np. kory drzew iglastych, igliwia, trocin. Zabieg ten zabezpieczy korzenie przed nadmierną utratą wilgoci, mrozem. Wyściółkowane podłoże utrudni zachwaszczanie rośliny.

Kiścień - pielęgnacja

Kiścień nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy po przekwitnięciu ręcznie ułamać suche kwiatostany. Dzięki temu krzew się zagęści. 

Do zasilenia Kiścienia dobrze jest stosować gotowe nawozy do roślin kwasolubnych czy rododendronów.

Kiścień - zimowanie

Krzew dobrze zimuje na osłoniętych, ciepłych miejscach. Nie wymaga okrycia.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Kiścienia z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów- C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia

Gdzie możesz posadzić Kiścień ‘Zeblid’?

Kiścień Zeblid to roślina, która znajdzie swoje miejsce w każdym ogrodzie. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom świetnie wpasuje się w mniejsze ogrody. Na większych przestrzeniach, kiścień wygląda zjawiskowo posadzony w grupie (2 sztuki na 1 mkw). 

Idealnym towarzystwem dla kiścienia będą pozostałe rośliny wrzosowate np. pierisy, modrzewnice, kiścień Rainbow

Kiścień z powodzeniem może być sadzony w donicach czy pojemnikach, jako dekoracja tarasów, balkonów. 

Kiścienie mogą być stosowane jako rośliny okrywowe, sadzone pod koronami większych krzewów czy drzew. 

Kolorowe pędy w liśćmi można ścinać i wykorzystywać do kompozycji florystycznych np. wianki, dekoracje świąteczne.

020A-3895D

Zobacz także

Komentarze (0)