Aktywne filtry

Iglaki szczepione na pniu

Spis treści:

  1. Iglaki szczepione na pniu
  2. Iglaki na pniu - krzewy na balkon i do ogrodu
  3. Krzewy na pniu - Świerk kłujący
  4. Żywotnik zachodni - rośliny szczepione na pniu
  5. Jodła koreańska

Iglaki szczepione na pniu

Krzewy iglaste to rośliny często spotykane w wielu ogrodach, zarówno tych o mniejszych rozmiarach, jak i w większych, w połączeniu z innymi krzewami i roślinami ozdobnymi. Iglaki na pniu swoją uwagę przykuwają często bujną koroną o gęstych igłach, rosnącą na pniu. Taki krzew doskonale prezentuje się posadzony pojedynczo, jako solitera, w donicy na balkonie lub tarasie, a także na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Oprócz tego dodatkowym atutem krzewów szczepionych na pniu, jak wszystkich iglaków jest bardzo łatwa uprawa i brak specjalnych wymagań, dzięki czemu możemy cieszyć się pięknie rosnącym krzewem przez długi czas, bez specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są to również rośliny odpowiednie dla osób zapracowanych, które nie mają wystarczającej ilości czasu na zajmowanie się ogrodem. Iglaki szczepione będą stanowić formę dekoracji przez długi czas.

Iglaki na pniu - krzewy na balkon i do ogrodu

Krzewy ozdobne szczepione na pniu to rośliny często spotykane w wielu ogrodach, na balkonach oraz przed wejściem do domu. Cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na piękny wygląd oraz bardzo łatwą formę uprawy. Pielęgnacja iglaków jest niezwykle prosta, należy pamiętać o dopasowaniu rośliny pod względem odpowiedniego stanowiska oraz rodzaju gleby, a zapewnimy sobie piękny ogród przez wiele lat. Niektóre odmiany iglaków wymagają regularnego cięcia, które pozytywnie wpłynie na rozrost krzewu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele rodzajów krzewów iglastych, w tym także szczepionych na pniu. Do najczęściej wybieranych należą:

  • Świerk kłujący,
  • Żywotnik zachodni,
  • Jodła koreańska.

Krzewy na pniu - Świerk kłujący

Krzewy rosnące na pniu z pewnością należą do efektownych roślin, taki właśnie jest Świerk kłujący, który przykuwa uwagę koroną o kulistym pokroju, rosnącą na pniu. Ogromnym atutem są pędy iglaste w kolorze niebiesko - srebrzystym. Jest to krzew, który będzie wyglądał doskonale zarówno na tle innych roślin, ale przede wszystkim świetnie prezentuje się pojedynczo, jako solitera. Świerk jest bardzo łatwy w uprawie, nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest zimozielony i mrozoodporny, dzięki czemu będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione, rośnie w glebie żyznej, próchniczej, lekko przepuszczalnej. Jest to krzew szczególnie odporny na czynniki atmosferyczne, a także na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, dlatego świetnie sprawdzi się w mieście na balkonie lub tarasie. Będzie stanowił formę dekoracji przez długi okres czasu, zarówno w sezonie, jak i okresie zimowym.

Żywotnik zachodni - rośliny szczepione na pniu

Do krzewów szczepionych na pniu możemy również zaliczyć Żywotnika zachodniego, który charakteryzuje się kulistym pokrojem oraz miniaturowym wzrostem. Swoim wzrostem osiąga wysokość od 50 do około 100 cm wysokości. Atutem Żywotnika są łuski w kolorze żółto-zielonym, które świetnie prezentują się na tle zielonych krzewów iglastych. Żywotniki szczepione na pniu to rośliny o niezwykłym charakterze, dodające uroku każdej przestrzeni, a do tego są bardzo łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Żywotnik zachodni rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych, preferuje praktycznie każdy rodzaj gleby ogrodowej. Jest odporny na czynniki atmosferyczne oraz zanieczyszczenie powietrza. Jest to krzew zimozielony i mrozoodporny, dlatego będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok. Drzewa szczepione na pniu, takie jak Żywotnik zachodni swoje zastosowanie znajdą w każdym ogrodzie, zarówno w tym o małych rozmiarach, jak i w nieco większych. Mogą być posadzone w rabatach w połączeniu z innymi krzewami. Doskonale będą prezentować się jako solitera w centralnym punkcie. Świetnie będą wyglądać posadzone w równych odległościach przed wejściem do domu, podsypane białym kamieniem lub korą. Krzewy iglaste na pniu pięknie prezentują się również w ozdobnej donicy, umieszczone na balkonie lub tarasie. Iglaki na pniu stanowią doskonałą formę dekoracji przez cały rok.

Jodła koreańska

Drzewka ozdobne na pniu wyróżniają się na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Do tego rodzaju krzewów iglastych z pewnością możemy zaliczyć Jodłę koreańską, która jest niezwykle efektowna i przyciąga uwagę swoim charakterystycznym wyglądem. Charakteryzuje się miniaturowym wzrostem oraz sztywnymi pędami o krótkich igłach, które układają się w kształt kuli. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione. Rośnie w glebie przepuszczalnej, żyznej. Jest to krzew bardzo odporny na czynniki zewnętrzne. Jodła koreańska jest mrozoodporna i zimozielona, dzięki czemu doskonale wygląda przez cały rok. Krzewy iglaste szczepione, w tym także Jodła świetnie sprawdzi się w ogrodach, przed wejściem do domu, a także w donicy na balkonie lub tarasie.