Sosna górska, Pinus mugo Varella szczepiona
search
  • Sosna górska, Pinus mugo Varella szczepiona
  • Sosna górska, Pinus mugo Varella szczepiona
  • Sosna górska, Pinus mugo Varella szczepiona

Sosna górska, Pinus mugo Varella szczepiona

59,90 zł
Brutto wiosna 2024

Sosna kosodrzewina Varella to klasyk każdego skalnego ogrodu. Rośnie wolno i ma kulisty kształt. Sosna górska Pinus mugo Varella to wolno rosnąca odmiana kosodrzewiny, charakteryzująca się kulistym kształtem i długich igłach. Jej szczepiony na pniu pokrój jest gęsty i regularny. Po 10 latach krzew dorasta do ok. 70 cm wysokości.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sosna kosodrzewina Varella niespotykana kulista sosna, posiada dwa rodzaje igieł

Sosna kosodrzewina Varella to klasyk każdego skalnego ogrodu. Rośnie wolno i ma kulisty kształt. Sosna górska Pinus mugo Varella to wolno rosnąca odmiana kosodrzewiny, charakteryzująca się kulistym kształtem i długich igłach. Jej szczepiony na pniu pokrój jest gęsty i regularny. Po 10 latach krzew dorasta do ok. 70 cm wysokości. Rocznie przybiera do 10 cm

Igły tej sosny górskiej są ciemnozielone i proste. Latem na jej pędach powstają nowe przyrosty o bardzo dekoracyjnym kształcie pędzelków, które w porównaniu do starszych igieł są znacznie krótsze. Krzew do wielu zastosowań w ogrodzie jak i w donicach.

Sosna kosodrzewina Varella krzew do każdego ogrodu i donic tarasowych

Igły sosny kosodrzewiny, sosny górskiej Varella są długie i drugi rodzaj krótkie sztywne zebrane w pędzelki, są mocno zielonego koloru. Dobrze rozrasta się w każdej glebie ogrodowej. 

Sosna kosodrzewina w 10 roku wzrastania, osiąga wysokość około 0,7 - 1 m oraz podobnej szerokość. Jest idealna odmianą do małych i średnich ogrodów, bardzo dobrze prezentuje się posadzony w grupach po kilka sztuk.

Sosna kosodrzewina Varella jakie ma wymagania i jak uprawiać

Sosna górska, kosodrzewina ta jest łatwa w uprawie, nie wymaga bowiem szczególnie żyznych czy wilgotnych gleb. Efektywnie wzrasta i rozwija się w miejscach o dosyć dużym nasłonecznieniu i w suchym podłożu.

Sosna kosodrzewina cechuje duża tolerancja w stosunku do niskich temperatur otoczenia. Jest w pełni mrozoodporna i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Pochodzi z terenów górskich, jest zupełnie mrozoodporna i odporna na choroby i szkodniki.

  • preferuje stanowiska w pełni słoneczne,
  • nie ma wymagań glebowych: doskonale da sobie radę zarówno na podłożu piaszczystym, jak i na glebach zasadowych czy kwaśnych,
  • jest wytrzymała na niedobór wody, a także zanieczyszczenia powietrza,
  • jest w pełni mrozoodporna na terenie całego naszego kraju.

Nawożenie i pielęgnacja sosny kosodrzewiny, sosny górskiej Varella

Sosna kosodrzewina nie jest wymagająca, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia sosny i powoduje piękne wybarwienie igieł. 

Nawożenie sosny górskiej zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu sosen - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy Sosnę kosodrzewinę Varella należy obcinać?

Sosny górskie można obcinać, nie jest to jednak konieczne. Krzewy sosny Varella rozrastają się równo i gęsto w kulę i nie trzeba jej ciąć aniu formować.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Sosny z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Średnica sadzonki 15 - 20 cm. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłamy sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h

Sosna górska Varella , Sosna kosodrzewina gdzie najlepiej posadzić

Świetnie sprawdzi się w otoczeniu innych krzewów i traw ozdobnych. Ze względu na swoją barwę, wyróżnia się spośród odmian krzewów, o kolorze czerwonym czy srebrnym i pięknie prezentuje się na ich tle. 

Ten rodzaj Sosny najlepiej sprawdzi się w ogrodach skalnych, skarpach. Odmiana tego krzewu dekoracyjnego, świetnie sprawdzi się w donicach na tarasie.

Odmiana ta szczególnie polecana jest jako element barwnych kompozycji. Świetnie nadaje się także do skalniaków czy też do małych, przydomowych ogrodów. Ze względu na swoją barwę, stanowi wspaniałe urozmaicenie wśród krzewów o barwie mocno czerwonej, np. Berberys Admiration lub Kiścień Zeblid.

Krzew ten szczególnie zalecany jest do ogrodów skalnych, a także ogrodów umiejscowionych na skarpach i wrzosowiskach.

 

682D-8825B
30 Przedmioty
Komentarze (0)