Aktywne filtry

Byliny do cienia, Kwiaty do cienia

Spis treści:

  1. Rośliny do cienia - byliny i kwiaty ogrodowe
  2. Byliny do cienia w ogrodzie
  3. Miodunka - rośliny do ogrodu
  4. Funkia
  5. Byliny do cienia - Brunnera wielkolistna

Rośliny do cienia - byliny i kwiaty ogrodowe

Byliny oraz kwiaty ogrodowe, które nie potrzebują słońca cieszą się sporym zainteresowaniem, by wypełnić przestrzeń w miejscach zacienionych. Jak wiadomo bujne zakwitanie kwiatów oraz prawidłowy wzrost roślin uzależniony jest od prawidłowo dobranych warunków. Między innymi powinniśmy zapewnić roślinie odpowiednie stanowisko, rodzaj gleby oraz pamiętać o regularnym podlewaniu. Wiele odmian kwiatów potrzebuje miejsca słonecznego, dlatego trudno jest wypełnić przestrzeń w cieniu. Właśnie w tym przypadku doskonale sprawdzą się byliny do cienia oraz kwiaty cieniolubne, które przepięknie będą tworzyć formę dekoracji. Byliny i kwiaty do cienia potrafią dopasować się do pozostałych roślin w ogrodzie, tworząc przepiękne kompozycje, ale równie pięknie wyglądają posadzone pojedynczo, jako solitery.

Byliny do cienia w ogrodzie

Miejsca w ogrodzie lub za domem, gdzie nie dochodzi wystarczająca ilość światła to miejsca niezwykle problematyczne. Podobnie jak rabaty pomiędzy drzewami lub krzewami, gdzie nie padają promienie słoneczne, ponieważ miejsce jest zasłonięte przez koronę drzewa. W tym przypadku doskonale sprawdzą się rośliny cieniolubne. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są byliny oraz kwiaty, które doskonale rosną w miejscach zacienionych i wypełnią każdą przestrzeń ogrodu. Należą do nich m.in:

  • Miodunka,
  • Funkia,
  • Brunnera wielkolistna.

Niektóre odmiany kwiatów lub bylin są wieloletnie, dzięki czemu będą stanowić formę dekoracji przez długi okres czasu, bez konieczności zmiany stanowiska. Dostępne są również kwiaty i byliny do donic, które wypełnią miejsce w cieniu na balkonie lub tarasie. Byliny do cienia charakteryzują się niezwykłą łatwością w uprawie, dzięki czemu będą odpowiednie dla osób zapracowanych. Z kolei kwiaty ogrodowe do cienia idealnie wypełnią przestrzeń wielobarwnymi kwiatostanami, które idealnie wkomponują się w całe otoczenie.

Miodunka - rośliny do ogrodu

Miodunka jest to bylina, która może być kojarzona szczególnie przez osoby spędzające wakacje na wsi u babci. Jednak obecnie ponownie zyskuje popularność i jest coraz częściej wybieraną byliną do ogrodu. Miodunka najlepiej prezentuje się posadzona w kępie, charakteryzuje się gęstymi liśćmi w kolorze zielonym, a w okresie zakwitania posiada wiele niebiesko - fioletowych kwiatów. Miodunka ma również właściwości lecznicze - z tego względu była tak lubiana przez nasze babcie. Istnieje wiele gatunków Miodunki, jednak dostępne są również odmiany idealnie rosnące w cieniu.

Funkia

Jest to bylina idealnie sprawdzająca się jako nasadzenie w cieniu. Rośnie w kępie, charakteryzuje się dużymi liśćmi w jasnej barwie, które posiadają ciemnozielone obwódki. Jest bardzo łatwą w uprawie rośliną i nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Dodatkowo jest odporna na choroby oraz rzadko kiedy zostaje zaatakowana przez szkodniki. Preferuje stanowiska w cieniu, dzięki czemu idealnie wypełni przestrzeń trudną do zorganizowania. Funkia stanowi formę dekoracji, doskonale wygląda w kompozycji z innymi bylinami i krzewami ozdobnymi, ale równie dobrze prezentuje się posadzona pojedynczo, jako solitera.

Byliny do cienia - Brunnera wielkolistna

Brunnera jest to roślina rosnąca w kępie, o dużych liściach, kształtem przypominające serce. Brunnera posiada niewielkie kwiaty w kolorze białym lub niebieskim, które idealnie prezentują się na tle sporych, zielonych liści. Brunnera doskonale sprawdzi się do posadzenia w miejscach trudnych do zaaranżowania przez rośliny. Będzie odpowiednia do posadzenia pod drzewami, krzewami oraz na rabatach. Brunnera jest odporna na mróz oraz rzadko kiedy jest atakowana przez szkodniki, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowego nawożenia oraz stanowi formę dekoracji przez długi okres czasu.