Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Sister Theresa C2
search
  • Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Sister Theresa C2

Tawułka Arendsa, Astilbe arendsii Sister Theresa C2

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Tawułka Arendsa to bylina wieloletnia do półcienia. Odmiana Sister Theresa zachwyca różowo-łososiowymi kwiatami, w czasie kwitnienia dorasta do 70 cm wysokości Bylina jest bardzo łatwa w uprawie i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wieloletnie byliny do cienia

Tawułka Arendsa to wieloletnia, długo kwitnąca bylina nadająca się do zacienionych miejsc w ogrodzie. Tworzy okazałe kwiatostany w formie pierzastych pióropuszy o wyrazistych kolorach. Naturalnie występuje na terenie Chin i Japonii, coraz częściej spotykana w naszych ogrodach. Tawułka Arendsa zaliczana jest do gatunków cieniolubnych, dlatego jeśli chcesz swój ogród wzbogacić o kwitnące byliny do półcienia to poznaj odmiany Tawułek Arendsa oraz ich wymagania. 

Tawułka Arendsa Sister Theresa

Sister Theresa  to piękna odmiana tawułki, idealna do półcienistych miejsc w ogrodzie. Zachwyca gęstymi, pierzastymi liśćmi i efektownymi kwiatostanami.  

Odmiana Sister Theresa kwitnie latem, kiedy to pośród kępy wyrastają na sztywnych długich pędach kwiatostany w uroczym łososiowym kolorze. W czasie kwitnienia, od sierpnia do września  tawułka dorasta do 70cm wysokości i 60cm szerokości 

Tawułka Sister Theresa w czasie kwitnienia wygląda oszałamiająco, delikatnie różowy kolor kwiatów doskonale kontrastuje z ciemnozielonymi liśćmi. Całość wygląda niezwykle atrakcyjnie i elegancko. 

Tawułka Arendsa wymagania

  • miejsca cieniste, półcieniste
  • żyzna, próchnicza gleba
  • przepuszczalne i lekko wilgotne podłoże

Uprawa Tawułki Arendsa nie sprawi problemu nawet początkującym ogrodnikom, jeśli spełnimy jej minimalne wymagania. Tawułka to bylina, która źle się czuje w miejscach mocno nasłonecznionych, najlepiej wybrać miejsca cieniste lub półcieniste o ograniczonym dostępnie promieni słonecznych. Zdecydowanie woli żyzne, próchnicze gleby, dobrze aby podłoże było przepuszczalne i lekko wilgotne.

Jak dbać o tawułkę Arendsa w ogrodzie?

Tawułki Arendsa to byliny, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Podpowiemy Ci jak dbać o te byliny w ogrodzie.

Tawułka Arendsa to obficie kwitnąca bylina, dlatego powinna być dokarmiana nawozem aby dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych. W przypadku tawułki stosujemy nawozy organiczne, pierwsze nawożenie wykonujemy wiosną kiedy rozpoczyna się okres wegetacyjny rośliny a jego powtarzalność zależy od rodzaju nawozu. 

Pamiętaj, że tawułka zdecydowanie lepiej czuje się w lekko wilgotnym podłożu. Dlatego by zapobiec szybkiemu parowaniu wody warto ściółkować byliny. Warto na bieżąco usuwać przekwitłe kwiatostany, w ten sposób zachowamy estetyczny wygląd rośliny i poprawiamy jej kondycję.

Bylina mrozoodporna

Tawułka Arendsa w naszym klimacie zimuje bardzo dobrze, nie wymaga specjalnego przygotowania na zimę. Jest to roślina w pełni mrozoodporna, kwitnąca niezawodnie co roku. Wystarczy późną jesienią lub wczesną wiosna wyczyścić roślinę z obumarłej części nadziemnej. 

Tawułka Arendsa wysyłka sadzonek

Sklep Ogrodowa Galeria został stworzony z myślą aby oferować Państwu najpiękniejsze, wieloletnie rośliny do ogrodu.  

Sadzonki tawułki Arendsa  sprzedawane są w doniczkach o pojemności 2 litrów  - C2 wybieramy zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki, tak by spełniać Państwa oczekiwania. 

Nasze rośliny pakujemy starannie i odpowiednio zabezpieczamy aby dotarły w jak najlepszej kondycji. Realizacja zamówień zazwyczaj 24h, realizujemy wysyłkę  na terenie całego kraju.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawionych zdjęć, wynika to ze zmiennego wyglądu roślin w ciągu sezonu.

Gdzie posadzić tawułkę Arendsa?

Tawułka Arendsa to wyjątkowo dekoracyjna bylina do półcienia i cienia, która znajdzie zastosowanie w wielu aranżacjach. Może być sadzona pojedynczo jak i większych grupach z innymi odmianami. Świetnym rozwiązaniem jest sadzenie tawułek pod koronami wysokich drzew, ich kępy wypełnią pustą przestrzeń. 

Tawułki bardzo dobrze czują się w lekko wilgotnym podłożu, dlatego posadź je w pobliżu oczek wodnych czy strumyków stworzą niepowtarzalny klimat.

Jeśli chcesz udekorować swój północny, mało oświetlony balkon czy taras to w donicach możesz posadzić tawułkę Arendsa, poradzi sobie w uprawie pojemnikowej. Długie i urocze kwiatostany tawułek nadają się jako kwiat cięty do uzupełnienia kompozycji bukietowych.

Byliny do półcienia

Ograniczony dostęp promieni słonecznych może być problemem dla roślin kwitnących dlatego tak ważny jest świadomy wybór odpowiednich roślin do panujących warunków. 

Dobierając rośliny do kompozycji musimy brać pod uwagę nie tylko ich wygląd ale również ich wymagania.  

Na rabatach gdzie panuje półcień możesz posadzić tawułki o kolorowych kwiatach. Bardzo dobrze będą z nimi współgrać funkie o różowych kwiatach, bergenie czy żurawki.

DA70-1595A
27 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)