Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Little Bunny C2
search
  • Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Little Bunny C2
  • Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Little Bunny C2
  • Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Little Bunny C2
  • Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Little Bunny C2

Rozplenica japońska, Pennisetum alopecuroides Little Bunny C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Little Bunny’ to trawa ozdobna tworząca gęste kępy. Charakteryzuje się wąskimi liśćmi i drobnymi kwiatami. Trawa jest łatwa w uprawie i znajdzie wiele zastosowań w ogrodzie. Inaczej nazywa się ją trawa piórkówka.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rozplenica japońska ‘Little Bunny’ niska ozdobna trawa do ogrodu nazywana też piórkówką

Odmiana ‘Little Bunny’ to trawa ozdobna tworząca gęste kępy. Charakteryzuje się wąskimi liśćmi i drobnymi kwiatami. Trawa jest łatwa w uprawie i znajdzie wiele zastosowań w ogrodzie. 

Rozplenica japońska ‘Little Bunny’ to trawa o wąskich, lekko wygiętych, owłosionych liściach. Trawa swym wzrostem osiąga około 50 cm wysokości.  Liście tworzą gęste i zwarte kępy. Od sierpnia do października pojawiają się niewielkie kwiaty tworzące dekoracyjne kwiatostany. W okresie jesiennym kwiaty zmieniają kolor na żółty. 

Cechuje się niezwykle regularnym fontannowym pokrojem i bardzo obfitym kwitnieniem.

Jakie wymagania ma Piórkówka japońska ‘Little Bunny’

Jest rośliną bardzo mało wymagająca co do gleby, może rosnąć w glebie kamienistej wręcz z większą zawartością żwirów. Doskonale czuje się na skarpach i miejscach trudnych do zagospodarowania.

Jest bardzo odporna na wszelkie choroby i szkodniki. Rozplenica japońska Little Bunny podobnie jak odmiana Hameln jest odporna na zimę.

Preferuje stanowisko:

  • słoneczne

Rośnie w glebie: 

  • nie ma specjalnych wymagań względem gleby.

Dobrze rośnie w miejscu ciepłym i osłoniętym od wiatru. Roślina jest mrozoodporna, jednak młode, małe sadzonki warto okryć w bezśnieżne i wietrzne zimy.  

Pamiętaj, że Rozplenica japońska Little Bunny najlepiej czuje się w miejscach suchych, poradzi sobie nawet w kamienistym podłożu.

Jak przycinać Rozplenice japońską Little Bunny ?

W okresie późno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście Rozplenicy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli Rozplenica rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta.

Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz Rozplenicy więcej miejsca.

Co ile sadzić Rozplenice japońską Hameln ?

Trawa ta jest bardzo zwartego pokroju i niewielkich rozmiarów, najlepiej sadzić ją co 40 - 50 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki rozplenicy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Wysyłka już 24h, bliska lokalizacja: 30km Rzeszów i 25km Mielec.

Gdzie posadzić Rozplenicę japońską ‘Little Bunny’ ? Z czym komponować trawę ozdobną ?

Odmiana ‘Little Bunny’ jest trawą bardzo efektowną. Jej puszty kulisty pokrój w czasie kwitnienia mocno przyciąga wzrok. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie na rabatach, jak również w pojemnikach. Fantastycznie wyglądają na skarpie w otoczeniu rozchodników okazałych.

Najlepiej prezentuje się posadzona w kępie, po kilka lub kilkanaście sztuk. Dobrze sprawdzi się również w kompozycji z innymi niskimi trawami, bylinami  i kwiatami ogrodowymi. 

Dobrze wygląda w donicach i przy tarasach, posadź ja w zestawieniu z kocimiętką i niską nowością jaką jest werbena żyłkowana Santos.D073-6862D
20 Przedmioty
Komentarze (0)