Kocimiętka groniasta, Nepeta racemosa, C1
search
  • Kocimiętka groniasta, Nepeta racemosa, C1
  • Kocimiętka groniasta, Nepeta racemosa, C1

Kocimiętka groniasta, Nepeta racemosa, C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Jest to roślina wieloletnia o kępiastym pokroju, szarozielonych liściach o lekko ząbkowanym brzegu. Fioletowe kwiaty zebrane w kłosy zakwitają od maja do września.  Jest ziołem i odstrasza nielubiane owady.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kocimiętka groniasta wieloletnia, miododajna roślina

Jest to roślina wieloletnia o kępiastym pokroju, szarozielonych liściach o lekko ząbkowanym brzegu. Fioletowe kwiaty zebrane w kłosy zakwitają od maja do września. Kocimiętka swym wzrostem osiąga około 25 cm wysokości i 45 cm szerokości. W czasie kwitnienia osiąga około 40 cm wysokości.

Kocimiętka groniasta to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bylin w ogrodzie. Nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno dla początkujących ogrodników, jak i osób nie mających czasu na pielęgnację ogrodu.  Kocimiętka ma bardzo cenne właściwości - jest ziołem i  odstrasza nielubiane owady (mszyce, komary i karaluchy).

Bylina ta jest roślina bardzo miododajną przyciąga pszczoły i motyle przez cały okres kwitnienia - od maja do września.

Jakie ma wymagania i gdzie najlepiej uprawiać Kocimiętkę groniastą ?

Słoneczne miejsce zapewni najlepsze kwitnienie, w półcieniu będzie ono słabsze. Kocimiętka groniasta lubi miejsca suche, przepuszczalne, źle reaguje na nadmiar wody. Może rosnąć w podłożu pół na pół ziemia ze żwirkiem.

  • Preferuje stanowisko nasłonecznione i ciepłe
  • przeciętna gleba ogrodowa.
  • podłoże suche, dobrze zdrenowane

Kocimiętka groniasta jest bardzo odporna na mróz, szkodniki i choroby. Nie wymaga okrywania na zimę. Pamiętaj na wiosnę o stosowaniu nawozu wieloskładnikowego. Jesienią po przekwitnięciu usuń suche kwiatostany i resztę zaschniętych łodyg. Na wiosnę szybko pojawią się nowe liście.

Jakie kupisz u nas sadzonki?

Sadzonki Szałwii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Szybka i bezpieczna wysyłka na całą Polskę.

W jakim towarzystwie i zestawieniu najlepiej rośnie Kocimiętka groniasta ?

Kocimiętka groniasta znajdzie swoje zastosowanie na rabatach. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Dobrze rośnie w pojemnikach - może stanowić formę dekoracji na balkonie. 

Można ją posadzić na skalniaku z innymi roślinami.

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników czy jako obwódka. Z powodzeniem kocimiętkę można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

Kocimiętka jest ziołem, które odstrasza komary i inne nie lubiane przez ludzi owady. Posadź ją blisko tarasu lub w donicach to skutecznie je odstrasza.

8FF7-726BC
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)