• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Kocimiętka kubańska, Nepeta kubanica NEPTUNE Bokratune  Nowość C1,5
search
  • Kocimiętka kubańska, Nepeta kubanica NEPTUNE Bokratune  Nowość C1,5

Kocimiętka kubańska, Nepeta kubanica NEPTUNE Bokratune Nowość C1,5

15,90 zł
Brutto

Wielkokwiatowa i doceniana w wielu konkursach odmiana Kocimiętki kubańskiej. Jest ziołem i odstrasza nielubiane owady. Ma przepiękne duże i bardzo aromatyczne liście i kwiatostany.  

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kocimiętka kubańska NEPTUNE wieloletnia ozdobna bylina do niewymagającego ogrodu

Wielkokwiatowa i doceniana w wielu konkursach odmiana Kocimiętki kubańskiej. Jest ziołem i odstrasza nielubiane owady. Ma przepiękne duże i bardzo aromatyczne liście i kwiatostany.

Nowość o bardzo zjawiskowym wyglądzie!

Jest to roślina wieloletnia o kępiastym pokroju, lancetowate żywo zielone liście o lekko ząbkowanym brzegu. Jest to odmiana o niezwykle obfitych fioletowych kwiatostanach, kwiaty zebrane w kłosy zakwitają od czerwca do września.

Kocimiętka NEPTUNE swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości i tyle samo szerokości. W czasie kwitnienia osiąga około 45 cm wysokości.

Kocimiętka kubańska jest rośliną dla zapylaczy w ogrodzie. Nie ma specjalnych wymagań pielęgnacyjnych, dlatego doskonale sprawdzi się zarówno dla początkujących ogrodników, jak i osób nie mających czasu na pielęgnację ogrodu. 

Kocimiętka ma bardzo cenne właściwości - jest ziołem i  odstrasza nielubiane owady (mszyce, komary i karaluchy).

Bylina ta jest roślina bardzo miododajną przyciąga pszczoły i motyle przez cały okres kwitnienia - od maja do września.

Jakie ma wymagania i gdzie najlepiej uprawiać Kocimiętkę kubańską NEPTUNE Bokratune ?

Słoneczne miejsce zapewni najlepsze kwitnienie, w półcieniu będzie ono słabsze. Kocimiętka groniasta lubi miejsca suche, przepuszczalne, źle reaguje na nadmiar wody. Może rosnąć w podłożu pół na pół ziemia ze żwirkiem.

Przycinanie przekwitłych kwiatostanów pobudza kocimiętkę kubańska NEPTUNE do nowego obfitego kwitnienia.

  • Preferuje stanowisko nasłonecznione i ciepłe
  • przeciętna gleba ogrodowa.
  • podłoże suche, dobrze zdrenowane

Kocimiętka kubańska NEPTUNE jest bardzo odporna na mróz, szkodniki i choroby. Nie wymaga okrywania na zimę.

Pamiętaj od wiosny o stosowaniu nawozu wieloskładnikowego.

Jesienią po przekwitnięciu usuń suche kwiatostany i resztę zaschniętych łodyg. Na wiosnę szybko pojawią się nowe liście.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki Kocimiętki z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1,5 litra - C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będą z niego piękne okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

W jakim towarzystwie i zestawieniu najlepiej rośnie Kocimiętka kubańska NEPTUNE ?

Kocimiętka kubańska znajdzie swoje zastosowanie na rabatach. Sprawdzi się posadzona pojedynczo lub w grupie. Dobrze rośnie w pojemnikach - może stanowić formę dekoracji na balkonie. 

Można ją posadzić na skalniaku z innymi roślinami.

Świetnie będzie wyglądać wzdłuż chodników czy jako obwódka. Z powodzeniem kocimiętkę można łączyć z innymi roślinami, które dobrze się czują w pełnym słońcu np. lawenda, perowskia. Posadzona w towarzystwie traw ozdobnych stworzy niepowtarzalne kompozycje.

Kocimiętka jest ziołem, które odstrasza komary i inne nie lubiane przez ludzi owady. Posadź ją blisko tarasu lub w donicach to skutecznie je odstrasza.

8FF7-726BC_20230216123307
Komentarze (0)