• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Perovskia, Perowskia Blue Steel C1
search
  • Perovskia, Perowskia Blue Steel C1

Perovskia, Perowskia Blue Steel C1

15,90 zł
Brutto

Perowskia Blue Steel to bardzo wytrzymała i niezwykle dekoracyjna bylina. Sztywne, srebrzysto-zielone pędy pokryte są powycinanymi szaro zielonymi liśćmi a od lipca do października pojawiają się wiechowate miododajne kwiatostany w kolorze lawendowo-niebieskim.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Perovskia Blue Steel - intensywnie i długo kwitnie 

Perovskia, potocznie nazywana szałwią rosyjską to oryginalna roślina do ogrodów. Zaliczana jest zarówno bo bylin jaki i pół krzewów. Roślina wieloletnia o efektownych niebieskofioletowych kwiatach

Posiada kępiasty, rozgałęziony pokrój. Wzniesione pędy gęsto pokryte aromatycznymi, powycinanymi liśćmi w szaro-zielonym kolorze. Odmiana Blue Steel cechuje się wyjątkowo obfitym i długim kwitnieniem. Od lipca aż do października zdobi mnóstwem fioletowo-niebieskich miododajnych kwiatów. W czasie kwitnienia osiąga do 90 cm wysokości.

Perowskia to roślina o aromatycznych kwiatach i liściach, w czasie kwitnienia wygląda zjawiskowo. Pachnące kwiatostany przyciągają owady zapylające

Jakie ma wymagania Perovskia? 

  • miejsce słoneczne, ciepłe
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • podłoże przepuszczalne 

Perowskia to roślina o małych wymaganiach. Najlepiej jest ją sadzić w ciepłych, słonecznych miejscach, wówczas będzie kwitnąć bardzo intensywnie. 

Nie jest wymagająca co do podłoża, bardzo dobrze radzi sobie na mniej żyznych glebach. Warto pamiętać, że Perowskia lubi przepuszczalne podłoże, dlatego unikajmy miejsc podmokłych. 

Perovskia - jak i kiedy tniemy?

Perovskia to roślina, która nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych ale warto jest ją regularnie przycinać. Coroczne cięcie pomoże roślinie zachować zwarty gęsty pokrój a kwitnienie  będzie intensywne. 

Cięcie należy wykonać wczesną wiosną, po przymrozkach. Ścinamy całą roślinę nisko nad ziemią. 

Jakie rośliny wysyłamy?

W sklepie internetowym Ogrodowa Galeria znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferowane przez nas rośliny wysyłane są doniczkach. Zapewniamy bezpieczna i szybką wysyłkę.  Sadzonki Perowskiej dostępne w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Gęste i zdrowe sadzonki w bardzo dobrej cenie.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Perovskia - jak wykorzystać w ogrodzie

Perowskia to roślina, która w ogrodzie może być wykorzystana do uzupełnienie kwitnącej rabaty, bardzo dobrze czuje się promieniach słońca. Jej delikatny wygląd w czasie długiego kwitnienia świetnie wpisuje się naturalistyczne założenia ogrodu.

Jest to roślina o średnim wzroście, dlatego możemy jej użyć jako tło dla niższych gatunków, np płożących jałowców, niskich floksów szydlastych.

Perovskia - aranżacje w ogrodzie

Perovskia to roślina, która pasuje do każdego ogrodu, bardzo często wybierana przez projektantów zieleni.

Możemy stworzyć niebiesko-fioletową kompozycję łącząc rosyjską szałwię z roślinami o podobnej kolorystyce np. z lawendą, szałwią omszoną czy kocimiętką. 

Perowskia bardzo lubi słoneczne miejsca, dlatego może być uzupełnienie nasadzeń z jeżówek, rozchodnikówczy goździków.

Niebieskie ażurowe kwiatostany przełamią zieleń traw ozdobnych. Dobrze będzie wyglądać w towarzystwie trzcinnika Karl Foerster.

BB8E-1885A

Zobacz także

Komentarze (0)