• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Perowskia Perovskia Rocketman C1
search
  • Perowskia Perovskia Rocketman C1

Perowskia Perovskia Rocketman C1

15,90 zł
Brutto

Perowskia Rocketman, wieloletnia bylina do ogrodu. Roślina o fioletowych, miododajnych kwiatach. Perowskia osiąga wysokość do 70cm a w okresie kwitnienia do 90 cm, rozrasta się na szerokość 70cm. Bardzo dekoracyjna bylina do słonecznych ogrodów. 

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Perowskia Rocketman - wytrzymała bylina do ogrodu

Perowskia Rocketman to bardzo wytrzymała i niezwykle dekoracyjna bylina. Pierwotnie pochodzi z terenów stepowych, dlatego bardzo dobrze nadaje się na suche i słoneczne miejsca w ogrodzie

Sztywne, srebrzysto-zielone pędy pokryte są powycinanymi zielonymi liśćmi a na przełomie lipca/sierpnia pojawiają się wiechowate miododajne kwiatostany w kolorze lawendowo-niebieskim, które utrzymują się do później jesieni.

Perowskia osiąga wysokość do 70cm a w okresie kwitnienia do 90 cm, rozrasta się na szerokość 70cm.

Nazywa zamiennie szałwią rosyjską, ze względu na podobny do szałwii zapach liści i gałązek.

Perovskia - jak i kiedy sadzić ?

  • preferuje stanowiska mocno nasłonecznione,
  • lubi glebę przepuszczalną, żwirową, wapienną
  • nie lubi nadmiaru wody

Perovskia należy do roślin światłolubnych, dlatego warto wybierać dla niej miejsca słoneczne i ciepłe. Nie wymaga żyznej gleby, ważne aby była przepuszczalna. Unikajmy ciężkich, mokrych terenów - w takich warunkach jej pędy mogą się pokładać. 

Perovskia Rocketman może być sadzona od wiosny do zimy dopóki nie zamarznie ziemia w ogrodzie

Perovskia - kiedy i jak ciąć?

Perowskia to roślina wymagająca corocznego cięcia. Zabieg ten poprawia kondycję rośliny, pobudza do wypuszczenia nowych pędów, które w sezonie pokrywają się kwiatami. 

Cięcie przeprowadzamy wiosną, po przymrozkach.  Należy przyciąć prawie całą część nadziemną - całe zasuszone po zimie gałązki zostawiając jedynie około 5cm nad ziemią.

Perovskia - gęste sadzonki

W sklepie internetowym Ogrodowa Galeria znajdziecie Państwo szeroki wybór roślin do ogrodu. Oferowane przez nas rośliny wysyłane są doniczkach. Zapewniamy bezpieczna i szybką wysyłkę. 

Sadzonki Perowskiej dostępne w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Gęste i zdrowe sadzonki w bardzo dobrej cenie.

Byliny wiosną są odpowiednio przycinane - gotowe do sadzenia. Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Perovskia Rocketman - zastosowanie

Perowskia Rocketman to bylina, która świetnie nadaję się do przydomowych ogrodów, na rabaty bylinowe, skalniaki. 

Pięknie się prezentuje w połączeniu z trawami ozdobnymi i innymi bylinami. Nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonie czy tarasie.

Ma identyczny wymagania jak każda lawenda i ładnie się z nią komponuje. Posadź perowskie razem z trawą ozdobną Stipa Pony Tails oraz kosodrzewiną.

8422-1852C

Zobacz także

Komentarze (0)