Ostnica cieniutka, Stipa tenuissima Ponytails p11
search
  • Ostnica cieniutka, Stipa tenuissima Ponytails p11
  • Ostnica cieniutka, Stipa tenuissima Ponytails p11

Ostnica cieniutka, Stipa tenuissima Ponytails p11

14,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Ostnica Pony Tails to wieloletnia trawa ozdobna, która w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Zwana jest również ostnicą mocną, urokliwa trawa o delikatnym pokroju. Stipa tworzy gęste kępy jasnozielonych liści, które lekko przewieszają się łukowato, nadając roślinie filigranowego wyglądu. 

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Ostnica cieniutka PONY TAILS - zjawiskowa trawa do ogrodu

Ostnica Pony Tails to wieloletnia trawa ozdobna, która w ostatnich latach stała się bardzo popularna. Zwana jest również ostnicą mocną, urokliwa trawa o delikatnym pokroju.

Stipa tworzy gęste kępy jasnozielonych liści, które lekko przewieszają się łukowato, nadając roślinie filigranowego wyglądu. 

W okresie od czerwca, kiedy zaczyna kwitnąć na szczytach liści pojawiają się luźne włoskowate wiechy, wyglądają jak koński ogon, s stąd też nazwa odmiany ostnicy.

Cienkie, nitkowate liście zakończone puchatym kwiatostanami, cudnie powiewają już na delikatnym wietrze, nadając uroku i delikatności.

Trawa dorasta do 60-100cm, jednak jej zwiewny pokrój, powoduje że trawa jest nieco niższa.

 

Ostnica cieniutka - uprawa

  • stanowisko ciepłe, słoneczne

  • gleba przeciętna ogrodowa, piaszczysta, przepuszczalna 

  • odczyn gleby obojętny lub lekko kwaśny

  • umiarkowane podlewanie

 

Ostnica nie jest rośliną trudną w uprawie. Najlepsze będzie dla niej słoneczne miejsce, w zacienionych może bardzo pokładać się za ziemi. Jej wymagania glebowe to przepuszczalne podłoże, w którym nie ma zastojów wody. Warto o tym pamiętać aby Ostnica mogła pięknie rosnąć.

 

Ostnica PONY TAILS - zimowanie

Pony Tails jest zaliczana do roślin mrozoodpornych, dobrze zimuje w naszym klimacie. Jednak musi mieć zapewniony dobry drenaż podłoża, aby dobrze odprowadzać nadmiar wody w okresie zimowym.

 

Ostnica cieniutka - cięcie, pielęgnacja po zimie

Ostnica jest trawą zimozieloną. Jesienią jej zielone liście przechodzą w iście słomkowy kolor i zdobią ogród aż do wiosny. 

Na wiosnę w zależności od przezimowania Stipy przeprowadzamy cięcie lub wyczesujemy trawiastą kępę. 

Pierwszym działaniem jest wyczesanie, robimy to w marcu aby odświeżyć trawę i zobaczyć w jakiej jest kondycji.  Usuwamy obumarłe części rośliny, suche źdźbła. 

Kolejnym etapem może być przycięcie trawy ale nie jest to konieczne. Jeśli trawa po wyczesaniu wygląda nadal nie atrakcyjnie, jest połamana - sięgamy po sekator.

Ostnicę przycinamy dopiero pod koniec marca lub początkiem kwietnia, jak zacznie rosnąć. Staramy się nie wyciąć więcej niż 1/3 zielonej części. Warto nie spieszyć się z przycinaniem Ostnicy, jest to roślina zimozielona i lepiej się regeneruje w czasie wzrostu.

 

Ostnica cieniutka PONY TAILS - jak sadzić

Trwa niesamowicie wygląda posadzona w jednorodnych grupach.  Zalecamy sadzić Ostnicę w odległości 30 cm. Oczywiście odstępy możemy zmieniać w zależności jaki chcemy uzyskać efekt.

 

Ostnica mocna PONY TAILS - wytrzymałość

Ostnica jest rośliną odporna na szkodniki i choroby. Nie jest wrażliwa na niskie temperatury. Należy unikać gleb ciężkich gliniastych, posadzona w takich warunkach może zostać zaatakowana przez choroby grzybowe.

Dodatkowo Ostinica jest wytrzymała na okresową suszę. Pamiętać należy o regularnym podlewaniu świeżo posadzonych egzemplarzy aby dobrze się ukorzeniły. Starsze rośliny poradzą sobie dłużej bez podlewania.

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Ostnicy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach p11. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Ostnica PONY TAILS - gdzie sadzić, zastosowanie

Stipa cieszy się szerokim zastosowaniem w ogrodnictwie, jej pokrój bardzo dobrze prezentuje się w wielu aranżacjach. 

Sadzona w ogrodach skalnych w towarzystwie żwiru, grysu podkreśli jej urodę i nada delikatności kamiennemu otoczeniu.

Bardzo dobrze odnajdzie się w przydomowych ogrodach naturalistycznych, nowoczesnych, wiejskich posadzona na kwitnących rabat, stworzy ciekawe kompozycje. 

Stipa bardzo często wykorzystywana jest do nasadzeń miejskich, ponieważ jest odporna na trudne warunki wzrostu, wypełnia parki, osiedla.

Ostnica uzupełnij kompozycje w donicach na trasie czy balkonie, nadaje się do uprawy pojemnikowej.

 

Stipa PONY TAILS - kompozycje

Ostnica stworzy przepiękne kompozycje z kwitnącymi bylinami np. rozchodnik okazały, szałwia omszona, lawenda, jeżówki, gailardia, krwawnik oraz werbena - to połączenie to hit ostatnich sezonów

Trawy ozdobne świetnie wyglądają sadzone w połączeniu różnych gatunków. Stipa dobrze będzie się prezentować np. z rozplenica japońska.

 

600D-48734
36 Przedmioty
Komentarze (0)