Aktywne filtry

Bylina doniczkowa, Kwiaty ogrodowe doniczkowe

Spis treści:

  1. Kwiaty ogrodowe doniczkowe
  2. Bylina doniczkowa i kwiaty ogrodowe w donicy
  3. Lawenda jako kwiat ogrodowy doniczkowy
  4. Konwalia majowa
  5. Zawilec mieszańcowy - bylina doniczkowa

Kwiaty ogrodowe doniczkowe

Kwiaty pełnią niezwykłą formę dekoracji nie tylko w ogrodzie, ale także w domu. Kwiaty do pojemników będą pięknie prezentowały się w ogrodzie, posadzone w dużej, dekoracyjnej donicy. Mogą również być ozdobą na taras lub balkon. Posadzone w pojemnikach pięknie wyglądają nie tylko kwiaty, ale także byliny doniczkowe, które również mogą stanowić formę dekoracji w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Wybierając rośliny doniczkowe przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar donicy. Ważne, by nie była zbyt mała, gdzie korzenie nie będą miały możliwości na swobodny rozrost. Poza tym ważny jest rodzaj gleby oraz sposób pielęgnacji. Niektóre odmiany bylin i kwiatów doniczkowych potrzebują regularnego nawożenia oraz podlewania, a także przycinania, np. zeschniętych liści lub pąków kwiatowych.

Bylina doniczkowa i kwiaty ogrodowe w donicy

Kwiaty i byliny w donicy przepięknie prezentują się posadzone w dekoracyjnym pojemniku. Niezwykle wyglądają na tle pozostałych roślin, krzewów i drzew, wyróżniając się barwą kwiatów oraz pokrojem. Zaletą bylin doniczkowych oraz kwiatów jest to, że mogą zdobić zarówno ogród, jak i taras lub balkon. Jednak przed posadzeniem roślin w pojemnikach należy wiedzieć, że nie wszystkie byliny i kwiaty dobrze czują się posadzone w donicy. Niektóre z nich wymagają wiele miejsca do ukorzenienia oraz do rozrostu. Jednak w sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian bylin i kwiatów doniczkowych, które będą stanowić formę dekoracji przez długi czas. Jedne z najczęściej spotykanych bylin i kwiatów w donicy to m.in.:

  • Lawenda Bandera Purple,
  • Konwalia majowa,
  • Zawilec mieszańcowy Queen Charlotte.

Lawenda jako kwiat ogrodowy doniczkowy

Lawenda jest to kwiat naturalnie występujący u wybrzeży morza śródziemnego, gdzie rośnie posadzony na długich polach tworząc przepiękną taflę w fioletowym kolorze. W naszym klimacie Lawenda dobrze czuje się posadzona w pojemniku, tworząc świetną formę dekoracji. Jest to kwiat charakterystyczny ze względu na fioletowe kwiatostany znajdujące się na drobnych, zielonych pędach oraz otoczony wąskimi, długimi liśćmi. Niektóre odmiany występują również w kolorze różowym, purpurowym i białym. Kwiaty do ogrodu są łatwe w uprawie - taka też jest Lawenda. Preferuje stanowiska ciepłe, nasłonecznione, osłonięte od wiatru oraz rośnie w glebie żyznej, próchniczej, wilgotnej. Lawenda w porównaniu do większości bylin wymaga regularnego przycinania. Nie jest odporna na mróz, dlatego w okresie jesienno - zimowym powinniśmy umieścić donicę z kwiatem z cieplejszym pomieszczeniu, by zapobiec przemarznięciu. Powinniśmy również pamiętać o regularnym podlewaniu.

Konwalia majowa

Konwalia majowa to bylina, która świetnie prezentuje się posadzona na rabacie, ale sprawdzi się również jako ozdoba w donicy. Jest charakterystyczna ze względu na długie, dość spore liście oraz niewielkie, drobne kwiaty w kolorze białym, przypominający swym wyglądem dzwoneczki. Jest to bylina łatwa w uprawie, preferuje stanowiska cieniste lub półcieniste oraz rośnie w glebie żyznej, próchniczej, wilgotnej. Doskonale sprawdzi się posadzone na rabatach, w ogrodach, w kompozycji z innymi kwiatami i bylinami. Często spotkać można Konwalię w pojemniku, gdzie stanowi świetną formę dekoracji na tarasie, balkonie.

Zawilec mieszańcowy - bylina doniczkowa

Zawilec mieszańcowy należy do grupy bylin, które znajdą swoje zastosowanie praktycznie w każdym miejscu, a przy tym będzie tworzył świetną formę dekoracji posadzony w pojemniku na tarasie lub balkonie. Bylina posiada gęste liście w kolorze zielonym oraz pojedyncze kwiaty, w kolorze jasno różowym i białym. Kwiaty znajdują się na długich pędach. Jest to roślina mało wymagająca, rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych, w glebie żyznej, próchniczej. Doskonale sprawdzi się posadzony na rabatach, skalniakach, a także w donicy.

Kwiaty pełnią niezwykle dekoracyjną funkcję i doskonale prezentują się w kompozycjach, a także jako solitery, jednak coraz częściej spotykane są również kwiaty ogrodowe w donicach, które zdobią przestrzeń balkonu i tarasu.