• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żurawka, Heuchera Forever Purple C1
search
  • Żurawka, Heuchera Forever Purple C1

Żurawka, Heuchera Forever Purple C1

15,90 zł
Brutto

Forever Purlpe to idealna odmiana do cienia. Tworzy zwartą kępę pięknych fioletowych liści zakończonych falbanką. Kwitnie długo, pojawiają się wówczas różowo-purpurowe kwiaty.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żurawka - piękna bylina do cienia

Żurawki to grupa roślin, która zyskuje dużą popularność, ponieważ to idealne rośliny do miejsc zacienionych dodatkowo nie wymagają wiele uwagi.

Żurawka to roślina wieloletnia, częściowo zimozielona zaliczana do rodziny skalnicowatych. Pierwotnie pochodzi z lasów i górskich terenów Ameryki Środkowej i Północnej. Wyróżniamy wiele odmian żurawek różniących się od siebie kolorem i wielkością.

Znakiem rozpoznawczym żurawki są jej liście kolorowe liście, które już wczesną wiosną zdobią ogród. Ułożone w zwarte kępy pięknie pofalowane liście nadają roślinie niezwykłego wyglądu. Żurawka nie tylko zachwyca niepowtarzalnymi liśćmi, dodatkowo w okresie od kwietnia do czerwca pojawiają się delikatne dzwonkowate kwiatuszki. Wzniesione kwiatostany nadają zwiewności i utrzymują się aż do jesieni.

Warto zdecydować się na żurawkę nie tylko ze względu na jej dekoracyjność ale również małe wymagania, jej dużą zaletą jest to że nadaje się do cienia. Bardzo dobrze sprawdza się także w uprawie pojemnikowej.

Żurawka Forever Purple - fioletowe liście

Odmiana Forever Purlpe to perełka wśród żurawek ze względu na kolor liści i bardzo zwartą budowę. Odmiana o niezwykle pięknych liściach w intensywnym fioletowym kolorze. Nie tylko kolor liści zachwyca ale również ich forma, fantastycznie pofałdowane i zakończone falbanką.

Żurawka zyskuje na wyglądzie kiedy pojawiają się delikatne różowo-purpurowe kwiaty. Kwitnie długo, od maja do września. Odmiana ta dorasta do 30-40cm wysokości i 55cm szerokości.

Żurawka - wymagania

  • stanowisko półcieniste, słoneczne
  • gleba próchnicza, średnio żyzna
  • podłoże przepuszczalne, wilgotne

Żurawka Forever Purple to roślina idealna do sadzenia mniej słonecznych częściach ogrodu.

Warto pamiętać, że żurawka lubi mieć wilgotne podłoże, ponieważ ma płytki system korzeniowy.

Warto zastosować nawóz wieloskładnikowy, wówczas liście ładnie się wybarwiają.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Żurawek z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak można wykorzystać Żurawkę?

Żurawka znajdzie wiele zastosowań w ogrodzie i nie tylko. Oryginalne fioletowe liście będą kontrastować z zielenią roślin.

Bardzo dobrze nadają się do uprawy w donicach i pojemnikach, mogą być dekoracją balkonów i tarasów.

Najlepiej prezentują się sadzone w większej grupie łączona z innymi odmianami. Odmiana Forever Purple bardzo dobrze prezentuje się z żurawką o jasnych liściach Electra. Szeroki wybór kolorów i form żurawek pozwala stworzyć oryginalne kompozycje.

Żurawki dobrze radzą sobie w cieniu, możemy je łączyć z innymi roślinami o podobnych wymaganiach np. funkie, brunnera.

Żurawki możemy łączyć z trawami, które też dobrze się czują w cieniu. Dobrym towarzystwem dla żurawki o ciemnych liściach będą np. turzyce, kosmatka.

601C-133CE

Zobacz także

Komentarze (0)