• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Żurawka Heuchera Marmalade C1
search
  • Żurawka Heuchera Marmalade C1

Żurawka Heuchera Marmalade C1

15,90 zł
Brutto

Marmalade to odmiana obowiązkowa w kolekcji żurawek. Wyjątkowo piękna odmiana o kolorowych liściach, tworzy zwarte kępy. Żurawki bardzo dobrze czują się w miejscach zacienionych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Żurawka - urocza bylina o kolorowych liściach

Żurawki to grupa roślin, która zyskuje dużą popularność, ponieważ to idealne rośliny do miejsc o rozproszonym świetle  dodatkowo nie wymagają wiele uwagi.

Żurawka to roślina wieloletnia, częściowo zimozielona zaliczana do rodziny skalnicowatych. Pierwotnie pochodzi z lasów i górskich terenów Ameryki Środkowej i Północnej. Wyróżniamy wiele odmian żurawek różniących się od siebie kolorem i wielkością.

Znakiem rozpoznawczym żurawki są jej liście kolorowe liście, które już wczesną wiosną zdobią ogród. Ułożone w zwarte kępy pięknie pofalowane liście nadają roślinie niezwykłego wyglądu. Żurawka nie tylko zachwyca niepowtarzalnymi liśćmi, dodatkowo w okresie od kwietnia do czerwca pojawiają się delikatne dzwonkowate kwiatuszki. Wzniesione kwiatostany dodają zwiewności i utrzymują się aż do jesieni.

Żurawka Marmalade - najpiękniejsza odmiana

Marmalade to bestseller wśród żurawek, jedna z najstarszych odmian. Swoją niepowtarzalność zawdzięcza zmieniającym się barwą liści.

Kolor liści zależy od ich rozwoju, młode są różowo-czerwone, z czasem przechodzą w barwy brzoskwiniowo-bursztynowe a na koniec stają się oliwkowo-zielone. Tak zmieniające się ulistnienie nadaje roślinie niepowtarzalnego wyglądu, dodatkowo odmiana Marmalade wytwarza białe kwiaty, które utrzymują się od maja do czerwca.

Żurawka o zwartej budowie i mocno pofałdowanych liściach. Dorasta do 40cm wysokości i podobnej szerokości.

Żurawka - wymagania

  • stanowisko półcieniste, słoneczne
  • gleba próchnicza, średnio żyzna
  • podłoże przepuszczalne, wilgotne

Żurawka Marmalade to roślina idealna do sadzenia w lekkim cieniu, toleruje również słoneczne miejsca, jednak bezpośrednie słońce nie będzie jej sprzyjać. Warto pamiętać, że żurawka lubi mieć wilgotne podłoże, ponieważ ma płytki system korzeniowy.

Warto zastosować nawóz wieloskładnikowy, wówczas liście ładnie się wybarwiają.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Żurawek z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Jak można wykorzystać Żurawkę?

Odmiana Marmalade o wyjątkowo kolorowych liściach z powodzeniem znajdzie swoje miejsce w każdym ogrodzie.

Jak wszystkie żurawki bardzo dobre nadaje się do uprawy w donicach i pojemnikach, może być dekoracją balkonów i tarasów.

Bardzo ładnie będzie prezentować się na przodzie rabaty jako obwódka, sadzona wzdłuż ścieżek będzie się mienić kolorami i połyskiem liści. Można ją wykorzystać do uzupełnienia pustych przestrzeni między drzewami.

Najlepiej prezentują się sadzona w większej grupie lub  łączona z innymi odmianami.

Żurawki dobrze radzą sobie w cieniu, możemy je łączyć z innymi roślinami o podobnych wymaganiach np. funkie, brunnera.

C5B8-225E2

Zobacz także

Komentarze (0)