Aktywne filtry

Trawy ozdobne na słońce

Spis treści:

  1. Trawy ozdobne na słońce
  2. Trawy wymagające stanowiska nasłonecznionego - zastosowanie
  3. Miskant chiński Morning Light
  4. Imperata cylindrica - trawa ozdobna do ogrodu
  5. Kostrzewa sina

Trawy ozdobne na słońce

trawy ozdobne należą do roślin uniwersalnych i są odporne na wiele czynników zewnętrznych, między innymi dlatego, że naturalnie wywodzą się z terenów otwartych. Mimo to, trawy, jak wszystkie rośliny - mają swoje wymagania. Dotyczą one przede wszystkim odpowiedniego stanowiska, a także gleby, w której będą prawidłowo rosnąć. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian traw lubiących słońce, które doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie, w przestrzeni obok domu lub w parku czy zieleni miejskiej. Niektóre z nich mają zdolność dopasowania się do warunków panujących w ogrodzie, takich jak np. chwilowy brak słońca, jednak będzie to miało wpływ na wygląd rośliny.

Trawy wymagające stanowiska nasłonecznionego - zastosowanie

Wszystkie trawy ozdobne doskonale prezentują się w każdym ogrodzie i mają wiele zastosowań. Trawy ozdobne na stanowisko słoneczne w doskonały sposób wypełnią przestrzeń rabat, mogą stanowić ich granice, a także świetnie będą wyglądały posadzone w kompozycji z bylinami czy kwiatami ogrodowymi. Trawy najlepiej prezentują się posadzone w kępie - doskonale będą prezentować się w centralnym punkcie jako główna ozdoba ogrodu. Niektóre odmiany idealnie poradzą sobie posadzone na skalniaku. Wśród wielu gatunków traw ozdobnych znajdziemy takie, które idealnie sprawdzą się zarówno do ogrodu naturalistycznego, jak i urządzonego w bardziej eleganckim i stonowanym stylu. Do najbardziej popularnych traw ozdobnych lubiących stanowisko nasłonecznione należy m.in:

  • Miskant chiński - dostępny w wielu odmianach,
  • Imperata cylindryczna Red Baron,
  • Kostrzewa sina.

Miskant chiński Morning Light

To trawa o zwiewnym pokroju oraz delikatnym kolorze. Osiąga spore wysokości, ponieważ potrafi rosnąć nawet do 200 cm wysokości. Roślina posiada lekko srebrzyste ubarwienie liści, lekko kremowe, a przez środek blaszki przechodzi nerw w jasnym kolorze, który nadaje trawie niezwykle dekoracyjnego charakteru. W okresie zakwitania, na przełomie sierpnia i września posiada wiechowate kwiaty o ciemno czerwonej barwie. Z czasem zmieniają swą barwę na jaśniejszą - kremowo-białą. Ta odmiana trawy ozdobnej doskonale rośnie na stanowiskach nasłonecznionych w glebie wilgotnej i żyznej. Miskant doskonale sprawdzi się posadzony w kępie, w kompozycji z bylinami i innymi kwiatami ogrodowymi. Świetnie będzie wyglądał posadzony na rabacie, dobrze będzie czuł się również w okolicy oczka wodnego.

Imperata cylindrica - trawa ozdobna do ogrodu

Imperata Red Baron jest trawą o średniej wielkości, swym wzrostem osiąga około 40-60 cm wysokości. Posiada wąskie liście o czerwonej barwie, które jesienią zmieniają swą barwę na mocno purpurową. Imperata jest trawą łatwą w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Preferuje stanowisko nasłonecznione i rośnie w glebie wilgotnej, żyznej. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, doskonale będzie wyglądać posadzona w kępie. Może służyć jako roślina okrywowa, na rabatach będzie wyglądać doskonale w kompozycji z bylinami, sprawdzi się także do wyznaczania granic. Imperata jest trawą ozdobną, która dobrze czuje się posadzona w donicy - będzie stanowić formę dekoracji na balkonie lub tarasie.

Kostrzewa sina

Kostrzewa sina jest trawą charakterystyczną ze względu na barwę oraz pokrój liści. Posiada sztywne, proste i wąskie liście o niebiesko-srebrzystej barwie. Rośnie w kępie układającej się w formie kuli. Jest trawą o niewielkim wzroście - osiąga około 20 cm wysokości. Kostrzewa wymaga stanowiska nasłonecznionego, by utrzymać swą niesamowitą barwę. Rośnie w lekkiej glebie ogrodowej. Jest trawą odporną na suszę. Doskonale sprawdzi się posadzona w kępie w ogrodzie minimalistycznym, jak i w kompozycji z bylinami. Może być posadzona na skalniakach, rabatach.