Miskant chiński, Miscanthus sinensis Variegatus C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Variegatus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Variegatus C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Variegatus C2

21,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Variegatus’ charakteryzuje się zielonymi liśćmi o widocznym wzdłużnymi paskami w kolorze biało kremowym. Trawa rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. W jesieni liście przebarwiają się na żółto.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński Variegatus to wieloletnia trawa o dekoracyjnych liściach

Odmiana Miskanta chińskiego Variegatus charakteryzuje się zielonymi liśćmi o widocznym wzdłużnymi paskami w kolorze biało kremowym. Trawa rośnie w kępie, jest łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje zastosowanie znajdzie w wielu ogrodach. Biało obrzeżone liście sprawiają, że roślina ma niepowtarzalny charakter i stanowią jasny akcent kolorystyczny w ogrodzie. W jesieni liście przebarwiają się na żółto.

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński Varieagtus by pięknie zdobił Twój ogród

Miskant chiński to trawa o wyprostowanym pokroju i wzniesionych liściach, rosnąca w kępie. Odmiana ‘Variegatus’ charakteryzuje się wzdłużnymi, kremowymi obrzeżeniami liści, które świetnie wyróżniają się na zielonym tle. Trawa swym wzrostem osiąga od 120 cm a w trakcie kwitnienia do 170 cm wysokości. Zakwita ciemno purpurowymi kwiatostanami które pięknie kontrastują z barwą liści.

Nie ma specjalnych wymagań odnośnie gleby, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej, lubi miejsca lekko wilgotne. Najlepiej rośnie w miejscu dobrze oświetlonym ale poradzi sobie w lekkim półcieniu. Lepsze doświetlenie sprzyja mocniejszemu kwitnieniu

Pamiętaj o nawożeniu! od wiosny stosuj nawozy wieloskładnikowe lub przeznaczone specjalnie do traw ozdobnych lub kwitnących bylin.

  • Nasłonecznione i lekko półcieniste
  • Żyznej i wilgotnej.

Trawa dobrze znosi mróz, jest odporna na działanie zanieczyszczeń miejskich. 

Jak szybko rośnie Miskant chiński Varieagtus?

Miskant ten w sprzyjających warunkach rośnie umiarkowanie szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Varieagtus potrafi w ciągu roku osiągnąć 120 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 170 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Variegatus już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w rzędzie.

Czy Miskant chiński Varieagtus jest ekspansywny ?

Miskant chiński Varieagtus nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sredniej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika bez obaw, że zniszczy kostkę i obrzeża.

 Co ile sadzić Miskant chiński Variegatus ?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm. Jest to najbardziej optymalna rozstawa dla tej grupy traw.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15- 20 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy.

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 Sprzedaż wysyłkowa roślin juz w 24h.

Gdzie posadzić Miskant chiński Variegatus ?

Miskant swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie. Przepięknie wypełni rabaty, może pełnić rolę obwódki. Sprawdzi się posadzony pojedynczo, jako solitera, a także w kompozycji z innymi trawami lub krzewami ozdobnymi.

Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabatę ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.

DWQ
10 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)