Miskant chiński, Miscanthus sinensis Punktchen C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Punktchen C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Punktchen C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana Miskanta ‘Punktchen’ to trawa nieco zbliżona wyglądem do odmiany ‘Strictus’, jednak nie posiada tak sporo żółtym prążków. Trawa ‘Punktchen’ charakteryzuje się przewieszonym pokrojem liści, rośnie w gęstej kępie, jest łatwa w uprawie.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Miskant chiński ‘Punktchen’ wieloletnia ozdobna trawa do ogrodu

Odmiana Miskanta ‘Punktchen’ to trawa nieco zbliżona wyglądem do odmiany ‘Strictus’, jednak nie posiada tak sporo żółtych prążków. Trawa ‘Punktchen’ charakteryzuje się przewieszonym pokrojem liści, rośnie w gęstej kępie, jest łatwa w uprawie. Odmiana Punktchen to trawa ozdobna w paski.

Trawa o zielonych, przewieszonych liściach z drobnymi, nielicznymi prążkami. Swym wzrostem osiąga 1,7 - 2 m wysokości, w okresie zakwitania pojawiają się jasno czerwone wiechy, które z czasem zmieniają swą barwę na brunatno-brązową. W okresie jesiennym liście trawy zmieniają barwę na żółtą i czerwoną.

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński Punktchen

Trawy ozdobne są łatwe w uprawie i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Kleine Silberspinne uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  • nasłonecznione i lekko zacienione.

Miskant nie wymaga okrycia na zimę, jest rośliną mrozoodporną.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskanta w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca. 

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy.

Jak szybko rośnie Miskant chiński Punktchen?

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie dość szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. 

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Punktchen już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w grupie po kilka kilkanaście sztuk.

Czy Miskant chiński Punktchen jest ekspansywny ? 

Miskant chiński Punktchen nie jest trawą ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sporej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz uprawiać go w niewielkich donicach i rabatach o ograniczonym miejscu.

 Co ile sadzić Miskant chiński Punktchen?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 90 cm. 

Jakie rośliny wysyłamy 

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Już w 24h od zamówienia.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia,

Najbliższa lokalizacja 30km: Rzeszów.

Gdzie posadzić Miskanta chińskiego Punktchen aby pięknie się prezentował?

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Odmiana ta jest odporna na zanieczyszczenia powietrza, dlatego swoje zastosowanie znajdzie również w parkach i ogrodach miejskich. Ta wieloletnia trawa ozdobna znajdzie swoje zastosowanie w ogrodzie, jako wypełnienie rabaty, jako solitera, a także w okolicy oczka wodnego lub zbiornika.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabate ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego, miskant Krater przepięknie wybrawia się jesienią na kolor czerwony.

6AAA-3496A
50 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)