• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Ostróżka ogrodowa, Delphinium elatum Magic Fontain Dark Blue/Dark Bee C2
search
  • Ostróżka ogrodowa, Delphinium elatum Magic Fontain Dark Blue/Dark Bee C2
  • Ostróżka ogrodowa, Delphinium elatum Magic Fontain Dark Blue/Dark Bee C2

Ostróżka ogrodowa, Delphinium elatum Magic Fontain Dark Blue/Dark Bee C2

16,90 zł
Brutto

Ostróżka ogrodowa najpiękniejsza bylina kwitnąca latem. Tworzy niebiesko-fioletowe kwiatostany z ciemnym oczkiem, dorasta do 1m wysokości. Jest łatwa w uprawie, nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Najpiękniejsze byliny kwitnące do ogrodu  - Ostróżka

Ostróżka to wieloletnia bylina kwitnąca, która po wielu latach powraca do naszych ogrodów. Uważana jest za jedną z najpiękniejszych bylin kwitnących do ogrodu, zachwyca ogromnymi kwiatostanami w pięknych kolorach. Okazałe, długie kwitnienie i ażurowe liście powodują, że ostróżka jest najchętniej wybieraną byliną na słoneczne rabaty. Poznaj najpiękniejsze odmiany ostróżek i ich wymagania aby cieszyć się w swoim ogrodzie długo kwitnącą byliną. 

Ostróżka Magic Fountain Dark Blue/Dark Bee 

Ostróżka ogrodowa to niezwykle dekoracyjna, wysoka bylina, która cechuje się obfitym kwitnieniem. Wytwarza długie, sztywne pędy, które wiosną pokrywają się finezyjne powycinanymi, dłoniastymi, zielonymi liśćmi. 

Ostróżka imponująco wygląda latem kiedy rozpoczyna się jej kwitnienie. W czerwcu pojawiają się pięciopłatkowe kwiaty, zebrane w strzeliste, długie kwiatostany. Odmiana Magic Fountain Dark Blue to ostróżka o intensywnym fioletowo-niebieskim kolorze kwiatów, z czarnym oczkiem. W czasie kwitnienia dorasta do 1m wysokości. 

Kwitnienie ostróżki trwa aż do jesieni, w tym czasie bylina nie tylko zdobi ogród ale również przyciąga pożyteczne zapylające owady, Ostróżka to roślina miododajna. 

Jakie wymagania mają ostróżki?

  • stanowisko słoneczne, półcieniste
  • gleba żyzna, próchnicza
  • podłoże umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne

Ostróżka to bylina dość prosta w uprawie, nie ma wygórowanych wymagań. Ostróżka najlepiej czuje się na słonecznych, ciepłych stanowiskach, w cieniu jej kwitnienie będzie dużo słabsze. Dobrze rośnie w żyznych, próchniczych ziemiach ale w nieco słabszych glebach również sobie poradzi. Podłoże dla ostróżki powinno być przepuszczalne, aby nie było zastojów wody. 

Jak pielęgnować ostróżkę w ogrodzie? 

Ostróżka to roślina, która nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak odpowiednio o nią dbając będziemy się długo cieszyć jej okazałymi kwiatostanami. 

Długo i obficie kwitnąca bylina jak ostróżka powinna mieć dostarczane składniki odżywcze. Nawożenie wykonujemy wiosną, wraz z rozpoczęciem okresu wegetacyjnego, jego powtarzalność zależy od nawozu jaki stosujemy. W czasie wzrostu i przedłużającej się suszy dobrze jest podlewać ostróżki. 

Ostróżki po kwitnieniu przycinamy nisko, ok 10cm nad ziemią, bardzo często powtarzają kwitnienie w drugiej połowie lata. 

Zimowanie ostróżek 

Ostróżki to rośliny wieloletnie, które bardzo dobrze zimują w naszym klimacie. Późną jesienią, po przymrozkach oczyszczamy bylinę z części nadziemnej a na wiosnę znów będzie zdobić ogród pięknymi kwiatami.

Ostróżka ogrodowa - sadzonki 

Ogrodowa Galeria to sklep internetowy z szerokim wyborem roślin do ogrodu. Oferujemy wieloletnie i sprawdzone odmiany popularnych jak i unikatowych gatunków roślin. 

Sadzonki Ostróżki sprzedajemy w doniczkach o pojemności 2 litrów C2, wybieramy dla Państwa zawsze zdrowe i dobrze ukorzenione rośliny. 

Większość zamówień realizujemy w ciągu 24h, zapewniamy bezpieczną wysyłkę na terenie całej Polski.

Ostróżki ogrodowe - zastosowanie

Ostróżki zazwyczaj były kojarzone z kolorowymi, wiejskimi ogrodami przydomowymi jednak obecnie często włączane są w nowoczesne aranżacje ogrodów. Są to byliny niezwykle dekoracyjne, znajdą swoje zastosowanie w wielu ogrodach. Kwiaty ostróżki bardzo długo zachowują świeżość po ścięciu, można ich używać do bukietów. 

Ostróżki bardzo ładnie prezentują się w jednogatunkowych grupach na tle ogrodzenia czy trawników. Możemy z nich tworzyć szpalery wzdłuż ścieżek czy chodników. 

Rabata z ostróżkami 

Ostróżki to atrakcyjne byliny, które bardzo ładnie wyglądają na kwitnących, słonecznych rabatach. Doskonale komponują się z różnorodnymi długo kwitnącymi gatunkami bylin. Niebieskie odmiany ostróżek będą bardzo dobrze wyglądać jako wyższe tło dla niskiego żółtego liliowca Stella de Oro. Pięknie wyglądają w połączeniu z purpurową jeżówką czy rudbekią.

Ostróżki sadzone wraz z trawami ozdobnymi stworzą istnie sielski klimat, wybierz dla nich miskant Gracillimus czy trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster.

4A25-408E3

Zobacz także

Komentarze (0)