Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2
search
 • Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2
 • Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2
 • Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2
 • Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2
 • Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2
 • Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2

Trzcinnik ostrokwiatowy, Calamagrostis x acutiflora Karl Foerster, C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Jedną z najpiękniejszych odmian trzcinnika ostrokwiatowego jest Karl Foerster. To trawa ozdobna o żywo zielonym ubarwieniu liści, które dorastają do 90 cm wysokości. Dzięki swym początkowo czerwono-brązowawym, później beżowożółtym kwiatostanom oraz błyszczącym liściom jest rośliną niezwykle ozdobną

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster atrakcyjna wieloletnia trawa ozdobna

Trzcinnik ostrokwiatowy, potocznie zwany trawą trzcinową to wieloletnia w pełni mrozoodporna trawa ozdobna. Odmiana Karl Foerster jest bardzo efektowna i bardziej dekoracyjna niż Trzcinnik lancetowaty, który porasta łąki i szuwary. 

Trawa ozdobna o żywo zielonym ubarwieniu liści, które tworzą gęste, zwarte kępy. Liście długie, wąskie i lekko ugięte ku ziemi. Dla trzcinnika ostrokwiatowego charakterystyczny jest jego zwarty i kolumnowy pokrójdorasta do ok 90 cm wysokości i 60 cm szerokości .

Dodatkową dekorację tworzą kwiatostany trzcinnika, pojawiają się od czerwca do października. Dzięki swym początkowo czerwono-brązowawym, później beżowo-żółtym kwiatom oraz błyszczącym liściom jest rośliną niezwykle ozdobną.

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster to jedna  z najpopularniejszych traw ozdobnych na świecie. Laureat prestiżowej nagrody Garden Merit Royal Horticultural Society oraz byliny roku 2001.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster - wymagania 

  • stanowisko słoneczne

  • gleba żyzna, próchnicza, dobrze zdrenowana 

  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Trzcinnik jest rośliną o małych wymaganiach, wykazuje dużą tolerancję do miejsca w jakich rośnie. Najlepiej czuje się w miejscu słonecznymw glebie przeciętnie żyznej.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster - jak pielęgnować, jak przycinać 

Trzcinnik ostrokwiatowy zaliczany jest do traw zimnolubnychCięcie zeszłorocznych liści przeprowadzamy końcem lutego - początkiem marca. Cały chochoł ścinamy nisko nad ziemią i roślinę zasilamy nawozem wieloskładnikowym.

Jest to trawa wcześnie rozpoczynająca swój okres wegetacyjny. W przeciwieństwie do innych traw np. miskantów czy rozplenic japońskich Trzcinnik ostrokwiatowy szybko wypuszcza pierwsze zielone liście

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster - co ile sadzić 

Odmiana Karl Foerster bardzo dobrze prezentuje się posadzona w jednorodnej grupie. Jego kolumnowy pokrój pozwala na stworzenie z niego szpaleruzaleca się sadzić w odległość co 50-60 cm. Można go również wykorzystać do urozmaicenia bylinowych i trawiastych rabat po 2-3 sadzonki.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster - jak zimuje 

Trzcinnik w naszym klimacie jest w pełni mrozoodporny. Zimuje w karpie korzeniowej, nie potrzebuje zabezpieczenia na zimę. Warto na zimę nadziemną część  trzcinnika związać w chochoł, zapobiegnie to złamaniu rośliny pod naporem śniegu. Tak przygotowana roślina będzie dużo estetyczniej wyglądać w ogrodzie niż pozostawiona luzem.

 

Trzcinnik ostrokwiatowy Karl Foerster - wytrzymałość

Trzcinnik jest rośliną nie zwykle odporną na trudne warunki wzrostu. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami środowiska, odporna na szkodniki i choroby, w pełni mrozoodporna. Jest w stanie przetrwać krótkotrwałą suszę. 

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Trzcinnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Obecnie (listopad) sadzonki Trzcinnika są przycięte nisko nad ziemią!

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

 

Trzcinnik Karl Foerster - zastosowanie

Ze względu na swój bardzo efektowny, widowiskowy pokrój trzcinnik Karl Foerster znajdzie szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Będzie pasował do założeń naturalistycznych, przydomowych ogrodów czy ogrodów w stylu japońskim. Jego wygląd wpasuje się także do nowoczesnych ogrodów. Dobrym pomysłem jest sadzenie go w towarzystwie innych traw ozdobnych czy na wrzosowiskach.

Trzcinnik jest ozdobną trawą o charakterystycznym pionowym pokroju co pozwala wykorzystać roślinę do nasadzeń wzdłuż ścieżek czy wąskich przestrzeni. 

Trzcinnik jest rośliną bardzo wytrzymałą, dlatego chętnie jest wykorzystywany w przestrzeni miejskiej, w parkach czy na osiedlach. 

Dobrze znosi uprawę w pojemnikach, z powodzeniem może być sadzony w donicach czy ozdobnych skrzyniach i zdobić balkon czy taras. Pionowe kwiatostany bardzo ładnie się zasuszają i mogą zdobić ogród całą zimę lub wykorzystać je do kompozycji bukietowych. 

 

Trzcinnik Karl Foerster - kompozycje

Trzcinnik świetnie uzupełnił aranżacje bylinowe, ze względu na swój dość kolumnowy pokrój. Naszymi propozycjami na bylinowe towarzystwo Trzcinnika mogą być np. jeżówki, werbena, rudbekia, rozchodniki, kocimiętka, perowskia

A0A2-70114
24 Przedmioty
Komentarze (0)