• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Kostrzewa sina, Festuca glauca Blauglut C1
search
  • Kostrzewa sina, Festuca glauca Blauglut C1

Kostrzewa sina, Festuca glauca Blauglut C1

12,90 zł
Brutto

Kostrzewa sina Blauglut to zimozielona bardzo wytrzymała trawa ozdobna. Zaliczana jest do niskich traw ozdobnych o minimalnych wymaganiachNajpopularniejsza trawa na słoneczne, piaszczyste miejsca. Cechą charakterystyczną są niebiesko-popielate liście.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Kostrzewa sina ‘Blauglut’ - zimozielona niska trawa ozdobna

Kostrzewa sina Blauglut to zimozielona bardzo wytrzymała trawa ozdobna. Zaliczana jest do niskich traw ozdobnych o minimalnych wymaganiachNajpopularniejsza trawa na słoneczne, piaszczyste miejsca. 

Cechą charakterystyczną są niebiesko-popielate liście, które doskonale prezentujące się na tle zielonych drzew i krzewów. Tworzy półkuliste, lekko spłaszczone kopuły z pośród których w wyrastają początkowo niebieskie kwiatostany, które z czasem zmieniają kolor na szary a końcowo brązowieją.

Kostrzewa osiąga kompaktowe rozmiary do 15 cm wysokości a w czasie kwitnienia do 30cm. Nie jest rośliną ekspansywną, rozrasta się na szerokość ok 30cm. 

Warto zdecydować się na tą odmianę trawy wieloletniej ze względu na jej niepowtarzalny kolor ale również łatwość w uprawie. Nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych, najlepiej radzi sobie pozostawiona sama sobie.

 

 

Kostrzewa sina Blauglut - wymagania i uprawa

  • stanowisko słoneczne

  • gleba przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, piaszczysta

  • umiarkowane podlewanie

Kostrzewa to trawa ozdobna o niewielkich, a wręcz zerowych wymaganiach pielęgnacyjnych. Najlepszym miejscem będzie dla niej słoneczne stanowisko i piaszczyste podłoże, wtedy rośnie najlepiej. Im mniej podlewania i nawożenia, tym kolor trawy jest bardziej intensywny i niebieski. 

 

Kostrzewa sina Blauglut - wytrzymałość

Kostrzewa jest rośliną niezwykle odporną na trudne warunki wzrostu. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami środowiska, odporna na szkodniki i choroby, w pełni mrozoodporna, bardzo dobrze zimuje pod śniegiem.  Jest w stanie przetrwać krótkotrwałą suszę.  

 

Kiedy i jak obcinać kostrzewę siną ?

Kostrzewę siną delikatnie przycina się o około 10 cm w czerwcu; skraca się jedynie liście a suche wyczesuje się. Przekwitłe kwiatostany należy usuwać i wyczesywać całą kępę z suchych liści. Po zimie można skrócić podeschnięte listki o parę cm aby trawa dobrze ruszyła.

 

Kostrzewa sina - co ile sadzić 

Kostrzewa niska sina trawa do ogrodu najlepiej wygląda posadzona w grupie kilkanaście sztuk razem lub w pasach po kilka sztuk na szerokość -  stworzy wyjątkową kompozycję.

 

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Kostrzewy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

 

Kostrzew sina BLAUGLUT - gdzie sadzić 

Kostrzewa sina Blauglut to trawa bardzo chętnie wykorzystywana w ogrodnictwie ze względu na barwę i kompaktowy rozmiar. Nadaje się do większość typów ogorów. Może być wykorzystana w  aranżacjach nowoczesnych, naturalistycznych, ogrodach skalnych, przydomowych. 

Jest obowiązkowym elementem rabat bylinowych i trawiastych. Będzie idealnym rozwiązaniem posadzona przed wyższymi kolorowymi bylinami.

Kostrzewa sprawdzi się jako obwódka rabat czy ścieżek, kolor liści będzie świetnie kontrastować z  żwirkiem i kamienistymi ścieżkami.

Odmiana Blauglut jest idealnym uzupełnieniem kompozycji w donicach czy pojemnikach ustawionych na tarasie, balkonie.

Kostrzewa  ze względu na małe wymagania i dużą tolerancję zmiennych warunków do uprawy nadaje się do sadzenia w przestrzeniach miejskich, parkach.

 

Kostrzewa Blauglut - kompozycje

Naszymi propozycjami na kolorowe towarzystwo dla Kostrzewy są np. goździki, kocimiętka, rozchodnik, rojniki.

17A2-38558
Komentarze (0)