• Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)
Turzyca oszimska, Carex oshimensis Evergold C2
search
  • Turzyca oszimska, Carex oshimensis Evergold C2
  • Turzyca oszimska, Carex oshimensis Evergold C2
  • Turzyca oszimska, Carex oshimensis Evergold C2
  • Turzyca oszimska, Carex oshimensis Evergold C2
  • Turzyca oszimska, Carex oshimensis Evergold C2

Turzyca oszimska, Carex oshimensis Evergold C2

17,90 zł
Brutto

Odmiana Evergold to dekoracyjna wieloletnia trawa ozdobna. Jest łatwa w uprawie, doskonale sprawdzi się w wielu miejscach w ogrodzie. Charakteryzuje się dekoracyjnymi liśćmi z kremowymi paskami wzdłuż.

Ilość
Chwileczkę, jeszcze rosnę :-)

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Turzyca oszimska Evergold - wieloletnia trawa ozdobna 

Odmiana Turzycy ‘Evergold’ to niezwykle dekoracja zimozielona i wieloletnia trawa ozdobna. Warta uwagi ze względu na dekoracyjne liście oraz świetną tolerancję miejsc zacienionych.

Turzyca Evergold tworzy gęste, zwarte dwukolorowe kępy. Przewieszające się łukowate liście nadają trawie fontannowy pokrój. Liście turzycy są długie, wąskie, ciekawie wybarwione. Obrzeża liści są w zielonym kolorze a ich środek kremowo-żółty.

W czerwcu ze środka kępy wyrastają brązowe kwiatostany. 

Jakie rozmiary osiąga wieloletnia Turzyca Evergold

Trawa Evergold dorasta to ok 30 cm wysokości, również w czasie kwitnienia. Osiąga podobną szerokość.

Jak pielęgnować Turzycę Evergold?

  • stanowisko półcieniste lub cieniste
  • umiarkowane podlewanie
  • gleba próchnicza , przepuszczalna

Turzyca Evergold najlepiej rośnie w glebie próchniczej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej. Miejsce, w którym chcemy posadzić turzycę warto dobrze zdrenować. Unikaj gleb zbyt piaszczystych  i suchych.

Najlepiej rośnie na stanowiskach cienistych i półcienistych, idealnie nada się więc w miejsca, gdzie źle rośnie większość roślin z powodu braku słońca. Preferuje stanowiska osłonięte od wiatru, szczególnie zimą.

Jest to trawa zimozielona w związku z tym może być wrażliwa na mróz w bezśnieżne i wietrzne zimy. Aby ograniczyć do minimum skutki suszy fizjologicznej warto zabezpieczyć kępy roślin gałązkami jedliny lub lekko zakopczykować ziemią ewentualnie korą sosnową.

Jest rośliną całkowicie mrozoodporną 

Jak zadbać o Turzycę Evergold po zimie? 

Wiosną warto przyciąć przemarznięte lub podeschnięte liście. Jeśli trawa po zimie wygląda nieatrakcyjnie można ją przyciąć nad ziemią.

Warto na wiosnę zastosować nawóz wieloskładnikowy, aby wzmocnić roślinę i pobudzić ją do szybszego wzrostu.

Czy Turzyca Evergold to trawa inwazyjna?

Ta odmiana Turzycy rozrasta się za pomocą krótkich rozłogów, jednak nie jest rośliną inwazyjną. Dzięki swojemu kompaktowym pokrojowi wykorzystasz tą trawę ozdobną w wielu aranżacjach.

W jakich odstępach sadzić Turzycę oszimską Evergold?

Najlepszy efekt uzyskasz sadzać trawę w odstępach 20-30 cm, tworzą ciekawą kompozycję. 

Jeśli chcesz stworzyć z turzycy Everest kolorową kopułę, posadź 5-7 sztuk na mkw rabaty.

Jakie sadzonki wysyłamy? 

Sadzonki turzycy z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną lekko przycięte, przygotowane  - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Sprzedaż wysyłkowa już w 24h.

Gdzie sadzić Turzyce Evergold

Trawa ozdobna znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Przepięknie będzie prezentować się również w mniejszych ogrodach lub na tarasie i balkonie. Trawy ozdobne często też sadzi się na skalniakach lub w pobliżu zbiorników wodnych. 

Zjawiskowo wygląda sadzona wzdłuż murków, żwirków czy chodników. Jeśli chcesz rozświetlić ciemne miejsce w Twoim ogrodzie, Everest będzie idealną rośliną. Bardzo dobrze uzupełni cieniste rabaty z funkiami, paprociami, i innymi bylinami cieniolubnymi.

Z powodzeniem Turzyce możesz sadzić w donicach i ozdobnych skrzyniach.

CA8A-25015

Zobacz także

Komentarze (0)