Aktywne filtry

Drzewa liściaste kolumnowe

Spis treści:

  1. Drzewa liściaste kolumnowe - zastosowanie w ogrodzie
  2. Drzewa ozdobne kolumnowe - Buk pospolity Rohan Obelisk
  3. Drzewa kolumnowe jako żywopłoty
  4. Kompozycje drzew do ogrodu
  5. Pielęgnacja drzew kolumnowych

Drzewa liściaste kolumnowe - zastosowanie w ogrodzie

Drzewa o pokroju kolumnowym świetnie sprawdzą się w każdym ogrodzie. Świetnie będą prezentowały się w ogrodzie o sporych rozmiarach posadzone na rabacie, tworząc tło dla pozostałych roślin. Doskonale sprawdzą się również jako żywopłot. Często są wykorzystywane także w ogrodach o małych rozmiarach, tworząc dekorację posadzone pojedynczo, jako solitery. Drzewa o pokroju kolumnowym w sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są zarówno w odmianach karłowatych, a także osiągające spore rozmiary. Drzewka ozdobne kolumnowe świetnie prezentują się podczas sezonu, ozdabiając ogród wielobarwnymi liśćmi, wyglądają bardzo estetycznie i elegancko.

Drzewa ozdobne kolumnowe - Buk pospolity Rohan Obelisk

Buk pospolity w odmianie kolumnowej świetnie sprawdzi się jako dekoracja w każdym ogrodzie. Wśród innych krzewów i drzew ozdobnych wyróżnia się na ich tle ciemnoczerwonymi liśćmi, które w okresie jesiennym przybierają barwę ciemnobrązową. Jest to drzewo ozdobne kolumnowe osiągające swoim wzrostem nawet do 15 metrów wysokości, sprawdzi się jako solitera lub w połączeniu z innymi drzewami. Może również tworzyć formę osłony dla mniejszych roślin. Buki to drzewa rosnące w glebie żyznej i lekko wilgotnej, świetnie czują się w środowisku wilgotnym, jednak nie znoszą suszy. Preferują stanowiska nasłonecznione, gdzie pięknie wybarwiają liście. Są odporne na mróz oraz odporne na cięcia. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie o niewielkim rozmiarze. Może tworzyć formę dekoracji jako ozdoba miejska, posadzone pojedynczo, jako solitery. Sprawdzą się również w parkach i ogrodach o sporych wielkościach.

Drzewa kolumnowe jako żywopłoty

Drzewka kolumnowe liściaste często możemy spotkać posadzone jako żywopłoty, wyznaczając granicę rabaty lub w nasadzeniu przy ogrodzeniu. Doskonale tworzą formę dekoracji, a przy tym osłaniają przed wiatrem i ciekawskimi sąsiadami. Atutem drzew liściastych są barwy liści podczas sezonu, kiedy zakwitają w gęste ulistnienie w wielu barwach i odcieniach - od zielonego po bordowy. Równie pięknie wyglądają rośliny jesienią, kiedy liście przybierają barwy żółte, pomarańczowe, czerwone i jasno brązowe. Drzewa kolumnowe nie wymagają formowania, dzięki zgrabnemu pokrojowi. Pięknie wyglądają posadzone w połączeniu z innym rodzajem drzew lub krzewów. Warto pamiętać o odpowiedniej odległości - drzewa na żywopłoty sadzimy w odległości około 70-100 cm.

Kompozycje drzew do ogrodu

Drzewa liściaste posadzone pojedynczo, jako solitery tworzą świetną formę dekoracji, szczególnie w ogrodach o niewielkich rozmiarach, ale doskonale będą prezentować się w połączeniu z innymi drzewami i krzewami. Tworząc kompozycję drzew do ogrodu, należy dobrać rośliny o podobnym wzroście. Świetnie będą się prezentowały w kompozycji z drzewami o pokroju kulistym lub płożącym. Decydując się na posadzenie drzewa kolumnowego należy pamiętać o wybraniu odpowiedniego miejsca.

Pielęgnacja drzew kolumnowych

Drzewa kolumnowe nie są roślinami, które wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego świetnie sprawdzą się u osób zapracowanych. W zależności od odmiany, większość drzewek wymaga gleby żyznej, lekko wilgotnej. Preferują stanowiska nasłonecznione i wiele odmian dobrze czuje się w środowisku wilgotnym, dlatego mogą być posadzone w pobliżu oczek wodnych lub niewielkich stawów. Niektóre odmiany są mrozoodporne, jednak wiele z nich wymaga dodatkowego okrycia w okresie zimowym. Nie wymagają cięcia. Uprawa drzew kolumnowych jest bardzo łatwa i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępną na naszej stronie internetowej.