Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
search
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2
 • Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2

Acer palmatum, Klon palmowy Atropurpureum C2

86,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Klon palmowy Atropurpureum to niewielkie drzewo charakteryzujące się wyprostowanym pokrojem, ażurowej koronie ozdobionej czerwonymi liśćmi. Jeśli tylko warunki sprzyjają jego wzrostowi to osiąga do 5 metrów wysokości. Jego liście są 5 lub 7 klapowane i zmieniają swoją barwę w zależności od pory roku.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Klon palmowy Atropurpureum niewielkie drzewo do ogrodu

Klon palmowy Atropurpureum to niewielkie drzewo charakteryzujące się wyprostowanym pokrojem, ażurowej koronie ozdobionej czerwonymi liśćmi. Jeśli tylko warunki sprzyjają jego wzrostowi to osiąga do 5 metrów wysokości. Jego liście są 5 lub 7 klapowane i zmieniają swoją barwę w zależności od pory roku: początkowo są jasno purpurowe, później ciemnieją, a jesienią przybierają szkarłatno czerwoną barwę.

Jak uprawiać Klon palmowy Atropurpureum w ogrodzie ?

Klon palmowy najlepiej czuje się w miejscu słonecznym o rozproszonym słońcu lub w lekkim półcieniu. Bezpośrednie mocne słońce może poparzyć liście a posadzona w zbyt cienistym miejscu będzie gorzej wybarwiony. Jest dość łatwy w uprawie.

Najważniejszym w uprawie klona palmowego jest lekko kwaśne podłoże, żyzne i przepuszczalne. Nie lubią zastoisk wodnych ale i zbyt suchego podłoża. Najlepsza jest gleba z dużą ilością próchnicy. Po posadzeniu Klona palmowego w ogrodzie pamiętaj o wyściółkowaniu podłoża agrowłóniną oraz korą sosnową, zrębką drzewną lub kamieniem ozdobnym. Super odmiana HIT czerwony odporny.

 • stanowisko lekko słoneczne, półcieniste
 • podłoże lekko kwaśne
 • gleba próchnicza, przepuszczalna

Jak sadzić klona palmowego Atropurpureum ?

Przygotowanie odpowiedniego podłoża dla Klona to klucz do dobrego wzrostu. Przed posadzeniem krzewu glebę, należy  zakwasić w tym celu wymieszaj podłoże z torfem wysokim, kompostem lub obornikiem. Sadzimy Klona o kilka centymetrów głębiej niż był w pojemniku. Po posadzeniu obficie podlewamy i lekko ugniatamy. Następnie ściółkujemy powierzchnię do tego najlepiej sprawdzi się kora sosnowa. Te wieloletnie drzewko ozdobne sadzimy od wiosny do jesieni.

Nawożenie klonów palmowych

Ważnym etapem pielęgnacji Klonów palmowych jest ich nawożenie. Stosujemy nawozy przeznaczone do roślin kwaśnolubnych/liściastych, zgodnie z informacją od producenta. Jeśli wybieramy nawóz długodziałający wystarczy zastosować go raz w sezonie. Przy nawozach standardowych zabieg powtarzamy, pierwsza zasilenie przeprowadzamy wiosną a ostanie nie później niż koniec lipca. 

Brak odpowiedniego poziomu azotu w podłożu powodować może żółknięcie i zmniejszenie liści. Niedobór potasu objawia się ciemnieniem i matowieniem liści. Natomiast brak potasu można zaobserwować w momencie gdy liście żółkną od  wierzchołka i zwijają się ku górze.

Jak zimuje klon palmowy Atropurpureum

Klon palmowy Atropurpureum jest jedną z najbardziej odpornych, mrozoodpornych odmian. Najbardziej szkodliwe mogą być wysuszające wiatry i wiosenne majowe przymrozki, kiedy liście się rozwijają. Dlatego w razie wystąpienia wiosennych przymrozków zabezpiecz klona agrowłókniną.

Przycinanie Klona palmowego Atropurpureum

Klony palmowe nie wymagają cięcia. Wystarczy usunąć ewentualne porażone i uszkodzone liście i pędy. Klona palmowego można formować na mini drzewko bonsai.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Klona z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litra - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Nasze sadzonki klonów są kilku pędowe i mają około 60 do 80cm.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.  Paczki z roślinami wysyłamy prosto ze szkółki już w 24h na całą Polskę.

Klon palmowy Atropurpureum zastosowanie

Klon palmowy Atropurpureum to drzewo ozdobne o szerokim zastosowaniu. Sprawdzą się w wielu aranżacjach ogrodów przydomowych, w stylu japońskim czy minimalistycznym. Szeroka gama kolorystyczna różnych odmian klona palmowego pozwala na tworzenie przeróżnych kompozycji. Idealny do ogrodu japońskiego, naturalistycznego.

Dodatkowo posadzony nad wodą, gdzie pięknie będzie odbijał się w tafli wody, jak i wśród niewielkich drzew iglastych. Sprawdza się również w mniej egzotycznych kompozycjach.

Klon palmowy Atropurpureum idealnie sprawdzą się do uprawy w pojemnikach i donicach, będą stanowić ozdobę balkonów i tarasów. Pięknie będą się prezentować przy zbiornikach, oczkach wodnych - dodatkowo takie otoczenie zapewnia roślinie wilgotne powietrze co będzie jej sprzyjało. Klon palmowy Atropurpureum łączony z różanecznikami, azaliami wielkokwiatowymi, pierisami, kiścieniami dadzą niezwykły efekt równowagi i harmonii w ogrodzie. 

Dobrym towarzystwem dla Klona palmowego będą krzewy iglaste, jałowce, kosodrzewina, choina kanadyjska.

C33C-1835B
48 Przedmioty
Komentarze (0)