Aktywne filtry

Drzewa iglaste

Spis treści:

  1. Drzewa iglaste
  2. Drzewa iglaste szczepione na pniu
  3. Solitery
  4. Drzewa iglaste kolumnowe
  5. Drzewa iglaste na choinki

Drzewa iglaste

Drzewa iglaste są jednymi z najczęściej wybieranych drzew do ogrodu, podobnie jak krzewy iglaste, jednak drzewa różnią się od krzewów przede wszystkim wielkością. Drzewa iglaste stanowią świetną formę dekoracji w ogrodzie, często wybierane są też na żywopłot. Potrafią osiągnąć wysokość nawet do ponad 3 metrów wysokości, jednak zazwyczaj rosną do 2 metrów. Są długowieczne, dzięki czemu raz zasadzone mogą stanowić formę dekoracji przez długi okres czasu. Należy pamiętać o odpowiednim przycinaniu, większość drzew iglastych jest mrozoodpornych. Są zimozielone, dlatego świetnie wyglądają przez cały rok, również w okresie zimowym. Drzewa iglaste przyprószone białym śniegiem nadają otoczeniu nowego charakteru, a ozdobione świątecznymi lampkami sprawiają, że ogród staje się magiczny. Drzewa iglaste nie wymagają szczególnej pielęgnacji, jednak sadzonki potrzebują odpowiedniego nawadniania, nawożenia - zaniedbane mogą być narażone na choroby. Odpowiednia pielęgnacja drzew iglastych pozwoli uzyskać świetną formę dekoracji ogrodu. 

Drzewa iglaste szczepione na pniu 

Drzewa iglaste szczepione na pniu to świetna forma dekoracji na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Drzewa szczepione na pniu osiągają wysokość do 2 metrów, a nawet wyższą. Bujna korona drzewa na pniu wygląda efektownie i świetnie prezentuje się w ogrodzie z innymi krzewami, ale także doskonale sprawdzi się posadzone pojedynczo np. przed domem. 

Drzewa wymagają regularnego przycinania, odpowiedniego nawadniania oraz nawożenia, które chroni przed wszelkiego rodzaju chorobami i szkodnikami, jak np. mszyce. Drzewa iglaste szczepione na pniu są szczególnie narażone na czynniki atmosferyczne jak mróz lub wiatr, dlatego w okresie zimowym należy okryć je włókniną, a doniczkę najlepiej schować do kartonowego pudełka wypełnionego styropianem. 

Solitery

Na solitery składają się drzewa i rośliny osiągające duże wysokości. Solitery najczęściej umieszcza się w ogrodzie od strony najbardziej widocznej, wystawione na największą ekspozycję, ze względu na ich różnorodność oraz sposób wyróżniania się. Są to drzewa szczególnie dekoracyjne i wyróżniające się na tle innych drzew, krzewów i roślin. Drzewa na solitery nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jednak przed wyborem należy wziąć pod uwagę rozmiar i wzrost, jakie osiąga roślina. Należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed mrozem i wiatrem w okresie zimowym. Solitery dają dużo cienia, szczególnie na otwartej przestrzeni, a w ogrodzie stanowią formę piętrzenia się drzew i krzewów.  

Drzewa iglaste kolumnowe

Drzewa iglaste kolumnowe stanowią świetną dekorację w ogrodzie, sprawdzą się w ogrodach o mniejszej wielkości, ale także doskonale będą pasować w ogrodach o większej powierzchni. Posadzone wzdłuż ogrodzenia mogą stanowić formę zasłony przed wiatrem i ciekawskimi sąsiadami oraz świetnie komponują się z innymi krzewami i roślinami w ogrodzie. Iglaki kolumnowe rosną na wysokość około 2 metrów, jednak mogą osiągać wysokość nawet do 3,5 metrów. Są odporne na cięcia, przy niektórych należy pamiętać o regularnym przycinaniu. Drzewa iglaste mają wiele zalet, są bardzo łatwe w uprawie, nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Są zimozielone, dlatego stanowią formę dekoracji ogrodu nawet w okresie zimowym. Przyprószone białym puchem doskonale zdobią nasz ogród nadając mu nowego charakteru. 

Drzewa iglaste na choinki 

Niezbędnym elementem świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Nic nie nadaje takiego klimatu jak zapach świeżej choinki w salonie. Najbardziej intensywny zapach nadaje Świerk, który jest najczęściej wybieranym drzewkiem na święta, ale równie często wybierane są Jodły oraz Sosny. Drzewa iglaste na choinki charakteryzują się stożkowatym pokrojem oraz jak sama nazwa wskazuje - gałązkami z kłującymi igłami. Drzewa iglaste nie są bardzo wymagające, najlepszy czas na posadzenie drzewek w ogrodzie to okres od wiosny do jesieni. Drzewa iglaste najlepiej sadzić w porze wilgotnej, deszczowej. Lubią gleby żyzne, wilgotne, w dobrze nasłonecznionym stanowisku. Młode drzewo wymaga regularnego podlewania, jednak dorosłe nie potrzebuje praktycznie żadnej pielęgnacji. Drzewa iglaste na choinki są zimozielone, świetnie wyglądają podczas okresu zimowego, ale będą zdobić nasz ogród również przez cały rok.

Drzewa iglaste do ogrodu, zimozielone, Sosna Świerk Jodła Cis Thuja

Podkategorie

  • Drzewa iglaste...

    Spis treści:

    1. Drzewa iglaste szczepione na pniu
    2. Iglaki na pniu - odmiany drzew szczepionych
    3. Drzewka szczepione na pniu - świerk pospolity
    4. Drzewa iglaste - Jałowiec płożący
    5. Iglaki na pniu - Cyprysik groszkowy

    Drzewa iglaste szczepione na pniu

    Iglaki to rośliny często spotykane w ogrodach, parkach i w okolicach przed domem. Swoją popularnością cieszą się ze względu na atrakcyjny wygląd, praktycznie brak wymagań pielęgnacyjnych oraz wiele odmian drzewek iglastych jest zimozielonych, więc stanowią formę dekoracji przez cały rok. Oprócz zwykłych drzew iglastych, w sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian drzew szczepionych na pniu, które wyróżniają się swym wyglądem na tle innych krzewów i kwiatów ogrodowych, ale równie pięknie prezentują się posadzone pojedynczo, jako solitery. Drzewka iglaste szczepione na pniu charakteryzują się koroną na pniu, dostępne są odmiany o różnych kształtach i rozmiarach. Możemy wybierać spośród drzewem o stożkowatym pokroju, kulistym, rozłożystym. Dostępne są zarówno drzewka iglaste o sporych rozmiarach, jak i odmiany karłowate, które doskonale sprawdzą się do ogrodów o niewielkich rozmiarach, a także na balkon lub taras, posadzone w donicy.

    Iglaki na pniu - odmiany drzew szczepionych

    Drzewka na pniu to rośliny pięknie prezentujące się na tle innych krzewów i drzew ozdobnych. Swoje zastosowanie znajdą zarówno w ogrodach o sporych rozmiarach, posadzone w rabatach, w kompozycji z innymi krzewami oraz pojedynczo, jako solitery. Odmiany karłowate swoje miejsce znajdą w ogrodach o niewielkich rozmiarach. Iglaki na pniu równie pięknie wyglądają posadzone w donicy, umieszczone na tarasie lub na balkonie. Drzewka ozdobne na pniu wyglądają bardzo elegancko i atrakcyjnie, potrafią dopasować się do otoczenia, świetnie będą wyglądały w każdym ogrodzie. Do najczęściej wybieranych drzew dostępnych w sklepie Ogrodowa Galeria należą:

    • Świerk pospolity Little Gem,
    • Jałowiec płożący Wiltonii,
    • Cyprysik groszkowy Boulevard.

    To drzewa pięknie wyglądające zarówno w kompozycji z krzewami, bylinami lub kwiatami ozdobnymi, ale równie pięknie będą prezentowały się posadzone pojedynczo, jako solitery. Mogą również stanowić cień dla niższych krzewów lub roślin, które wymagają stanowiska zacienionego. Przedstawione powyżej odmiany krzewów różnią się między sobą przede wszystkim pokrojem.

    Drzewka szczepione na pniu - świerk pospolity

    Rośliny w ogrodzie zapewniają przestrzeń idealną do odpoczynku, a rośliny na pniu idealnie prezentują się z pozostałymi krzewami w ogrodzie, zapewniając elegancki wygląd przestrzeni. Świerk pospolity jest drzewkiem miniaturowym, który swym wzrostem osiąga około 30 cm wysokości. Drzewko dostępne jest w kulistym kształcie, o gęstych, płaskolistnych pędach w kolorze zielonym. Drzewko swym wyglądem przypomina rosnącą kulę. Świerk pospolity, podobnie jak większość drzewek i krzewów iglastych jest rośliną bardzo łatwą w uprawie i nie ma praktycznie żadnych wymagań pielęgnacyjnych. Jest rośliną zimozieloną i w pełni mrozoodporną, dlatego stanowi formę dekoracji przez cały rok, ciesząc oko swym pięknym wyglądem. Krzew preferuje stanowiska nasłonecznione, ale również dobrze rośnie na stanowiskach lekko zacienionych. Rośnie w glebie wilgotnej, żyznej, dobrze czuje się w środowisku lekko wilgotnym. Dzięki temu dobrze będzie czuł się w okolicy oczek wodnych lub stawów. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach, parkach, a także na balkonie lub tarasie, posadzony w donicy.

    Drzewa iglaste - Jałowiec płożący

    Drzewa szczepione na pniu mają zarówno formę kulistą, stożkową jak i płożącą i do takiej kategorii zaliczamy właśnie Jałowiec płożący, który swoim wyglądem przypomina płożące drzewko. Często jest wykorzystywany jako roślina okrywowa, sprawdzi się pod krzewy o większych rozmiarach, na rabaty i murki oraz na miejsca ciężkie do zaaranżowania przez inne rośliny. Jest to roślina łatwa w uprawie, preferuje stanowiska nasłonecznione, ale rośnie również w miejscach lekko zacienionych. Dobrze czuje się w glebie żyznej, lekko wilgotnej, ale rośnie również w glebach suchych. Posiada gęste pędy bogate w igły w kolorze zielonym, jednak niektóre odmiany dostępne są również w odcieniach niebieskiego. Jest rośliną zimozieloną i mrozoodporną, dlatego będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok. Jałowiec płożący swoje zastosowanie znajdzie w każdego rodzaju ogrodzie, na rabatach, jako roślina okrywowa. Będzie pełnił formę dekoracji każdej przestrzeni.

    Iglaki na pniu - Cyprysik groszkowy

    Krzewy i drzewka w ogrodzie są jednymi z najczęściej spotykanych roślin w ogrodzie. Drzewko szczepione na pniu doskonale sprawdzi się jako forma dekoracji w kompozycji z innymi krzewami, ale także pojedynczo, jako solitera. Cyprysik groszkowy charakteryzuje się niestandardowym wyglądem o lekko stożkowatym pokroju, posiada wiele pędów, które swym wyglądem przypominają liczne wstążki o niewielkich rozmiarach. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko cieniste, rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest to roślina zimozielona oraz mrozoodporna. Doskonale sprawdzi się w ogrodzie każdego rodzaju, na rabatach, wrzosowiskach oraz posadzony w donicy na balkonie lub tarasie.

     

     

  • Solitery

    Spis treści:

    1. Solitery do ogrodu
    2. Jakie drzewa na solitery?
    3. Soliter do ogrodu - Świerk kłujący
    4. Jałowiec pospolity
    5. Cis pospolity

    Solitery do ogrodu

    Drzewa i rośliny soliterowe to krzewy rosnące pojedynczo w centralnym punkcie w ogrodzie. Najczęściej solitery to drzewa przykuwające uwagę ze względu na charakterystyczny wygląd. Drzewo może wyróżniać się ciekawym kształtem, niepowtarzalnym kolorem lub kształtem i wielkością liści. Najczęściej solitery umieszczane są w najbardziej widocznym punkcie ogrodu. Dostępnych jest wiele odmian drzew i krzewów soliterowych, które doskonale sprawdzą się w każdym ogrodzie. Solitery występują w wielu odmianach, różnią się między sobą m.in. wzrostem, np. dostępne są drzewa o sporych rozmiarach, jak i odmiany karłowate, które doskonale sprawdzą się w ogrodzie o małych rozmiarach. Charakteryzują się również koroną, kształtem czy barwą ulistnienia.

    Jakie drzewa na solitery?

    Obecnie dostępnych jest wiele drzew i krzewów, które doskonale nadają się na solitery, do posadzenia w centralnym punkcie przed domem, jednak niektóre gatunki należą do jednych z najczęściej spotykanych. Przed wyborem drzewa lub krzewu do ogrodu należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych czynników. Przede wszystkim, jeśli zależy nam, by roślina rosła pięknie przez długi czas, należy odpowiednio dopasować roślinę pod względem wymagań. Ważne jest odpowiednie stanowisko i rodzaj gleby. Wiele drzew jest mrozoodpornych i zimozielonych, dlatego nie potrzebują okrycia podczas niskich temperatur, dzięki czemu stanowią formę dekoracji przez cały rok. Do najczęściej wybieranych soliterów należą:

    • Świerk kłujący,
    • Jałowiec pospolity,
    • Cis pospolity.

    Są to drzewa iglaste łatwo dostępne i często spotykane w wielu ogrodach, a do tego są bardzo łatwe w uprawie i nie mają praktycznie żadnych wymagań pielęgnacyjnych.

    Soliter do ogrodu - Świerk kłujący

    Świerk kłujący należy do grupy roślin bardzo dekoracyjnych, dlatego doskonale sprawdzi się w roli solitery. Charakteryzuje się stożkowatym, wąskim ulistnieniem, o srebrzysto-niebieskich pędach z krótkimi igłami. Jest to krzew bardzo odporny na wiele czynników atmosferycznych oraz na zanieczyszczenia środowiska. Świerk kłujący jest również odporny na suszę i mróz, dlatego będzie idealny dla osób zapracowanych. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko zacienione, a w miejscach cienistych straci swą piękną barwę. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, także w glebach piaszczystych i suchych. Doskonale sprawdzi się jako soliter i będzie stanowił formę dekoracji przez długi czas.

    Jałowiec pospolity

    Do mało wymagających, lecz przykuwających uwagę swym wyglądem drzew możemy zaliczyć Jałowca pospolitego. Charakteryzuje się lekko stożkowatym pokrojem, jednak dostępne są także odmiany o bardziej rozłożystych pędach bogatych w wiele igieł w intensywnie zielonym kolorze. To kolejne drzewo o małych wymaganiach, które świetnie sprawdzi się posadzone w centralnym punkcie w ogrodzie. Jałowiec pospolity nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, rośnie na stanowiskach nasłonecznionych, w glebie suchej. Jest odporny na szkodniki, choroby oraz zanieczyszczenia miejskie, dlatego świetnie sprawdzi się również w mieście. Jest to krzew mrozoodporny i zimozielony, dzięki czemu będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, w parkach oraz w przestrzeni miejskiej.

    Cis pospolity

    Cis pospolity jest krzewem długowiecznym i zimozielonym, charakteryzuje się stożkowatym pokrojem o wielu drobnych igłach w kolorze zielonym. Jest krzewem mrozoodpornym, odpornym na wiele czynników zewnętrznych. Jest bardzo łatwy w uprawie i nie ma praktycznie żadnych wymagań. Rośnie w glebie żyznej, lekko wilgotnej, na stanowisku nasłonecznionym, ale dobrze czuje się również w cieniu. Jest to drzewo, które dobrze znosi cięcia. Doskonale sprawdzi się jako soliter do ogrodów, ale równie dobrze będzie wyglądał w kompozycji z innymi drzewami i krzewami. Może stanowić tło dla mniejszych roślin.

    Wiele gatunków soliterów jest bardzo łatwych w uprawie i nie ma praktycznie żadnych wymagań, jednak zawsze przed wyborem rośliny należy odpowiednio ją dopasować względem wymagań i warunków panujących w danych środowisku.

  • Drzewa iglaste kolumnowe

    Spis treści:

    1. Drzewa iglaste kolumnowe w ogrodzie
    2. Jakie iglaki kolumnowe wybrać do ogrodu?
    3. Iglaki o pokroju kolumnowym - Jałowiec pospolity
    4. Żywotnik zachodni - drzewka iglaste
    5. Cis pośredni - rośliny iglaste o pokroju kolumnowym

    Drzewa iglaste kolumnowe w ogrodzie

    Drzewka i krzewy iglaste to jedne z najłatwiejszych w uprawie roślin. Stanowią formę dekoracji ogrodu, a także posadzone blisko ogrodzenia lub jako żywopłot zapewniają odrobinę prywatności i osłaniają przed sąsiadami. Dostępnych jest wiele odmian iglaków, które doskonale sprawdzą się zarówno do ogrodów o małych rozmiarach, jak i na dużej przestrzeni. Iglaki kolumnowe świetnie wyglądają posadzone w kompozycji z innymi krzewami. Na rabatach mogą stanowić tło dla wielobarwnych kwiatów, sprawdzą się również jako solitera, ale często wykorzystywane są jako żywopłot. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są iglaki kolumnowe wąskie, które doskonale sprawdzą się w roli żywopłotu.

    Jakie iglaki kolumnowe wybrać do ogrodu?

    W ogrodach najczęściej możemy spotkać wiele odmian drzew i krzewów iglastych. Cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób urządzających ogród, ze względu na łatwą uprawę, praktycznie brak wymagań pielęgnacyjnych, a przy tym wiele odmian jest zimozielonych i mrozoodpornych, co oznacza, że stanowią formę dekoracji przez cały rok, także zimą. Rośliny iglaste w kolorze zielonym lub srebrzysto-niebieskim na tle białego śniegu sprawią, że ogród nabierze nowego charakteru. Najlepiej więc wybierać rośliny wieloletnie, zimozielone i odporne na wiele czynników, by zdobiły nasz ogród przez długi czas, bez dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

    W sklepie Ogrodowa Galeria dużym zainteresowaniem cieszą się odmiany Cisów, Jałowców oraz Żywotników. Iglaste drzewka o pokroju kolumnowym to:

    • Jałowiec pospolity,
    • Żywotnik zachodni,
    • Cis pośredni.

    Są to sadzonki iglaste wieloletnie, zimozielone i bardzo łatwe w uprawie, dzięki czemu będą stanowić formę dekoracji przez cały rok.

    Iglaki o pokroju kolumnowym - Jałowiec pospolity

    Jałowiec pospolity jest krzewem często spotykanym w wielu ogrodach, a także w parkach i przestrzeni miejskiej. Krzew charakteryzuje się kolumnowym pokrojem o gęstych, krótkich igłach w kolorze zielonym. Jest bardzo łatwy w uprawie i nie ma praktycznie żadnych wymagań glebowych. Preferuje stanowiska nasłonecznione i glebę przepuszczalną. Jest niezwykle odporny na wiele czynników, w tym na suszę i mróz. Nie wymaga dodatkowego okrycia w okresie jesienno - zimowym. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, może stanowić tło dla innych roślin na rabatach, świetnie wygląda jako solitera, ale doskonale sprawdzi się jako żywopłot, wyznaczając granice ogrodu, tworząc tło dla wszystkich roślin w ogrodzie.

    Żywotnik zachodni - drzewka iglaste

    Żywotnik zachodni jest krzewem wieloletnim, zimozielonym, o pokroju kolumnowym, z lekko rozłożystymi pędami bogatymi w wiele łusek w kolorze zielonym. W okresie zakwitania posiada drobne szyszki, które stanowią dodatkową formę dekoracji i pięknie prezentują się na tle zielonych pędów. Żywotnik jest drzewem bardzo łatwym w uprawie, wymaga stanowiska nasłonecznionego, dobrze rośnie również na stanowiskach lekko zacienionych. Drzewko wymaga wilgotnego powietrza, dlatego świetnie będzie rosło w pobliżu oczka wodnego lub stawu. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, dobrze czuje się w glebie żyznej. Nie ma praktycznie żadnych wymagań pielęgnacyjnych, jest odporny na mróz i wiele czynników zewnętrznych. Jest drzewem idealnie nadającym się na żywopłot, do nasadzeń na rabatach, a także jako soliter. Sprawdzi się również w przestrzeni miejskiej, w parkach i ogrodach miejskich.

    Cis pośredni - rośliny iglaste o pokroju kolumnowym

    Cis pośredni jest krzewem często spotykanym w wielu ogrodach oraz parkach, doskonale sprawdzi się jako żywopłot, jako tło dla innych roślin, a także jako solitera. Charakteryzuje się kolumnowym pokrojem, w zależności od odmiany osiąga wysokość od 1 do nawet 4 metrów wysokości. Drzewka iglaste, w tym także Cis pośredni jest krzewem bardzo łatwym w uprawie i nie wymaga praktycznie żadnej pielęgnacji. Preferuje stanowiska nasłonecznione lub lekko cieniste, rośnie w glebie żyznej. Jest krzewem zimozielonym i mrozoodpornym, dobrze znosi cięcia. Swoje zastosowanie znajdzie w ogrodach i parkach miejskich, jest odporny na zanieczyszczenia środowiska.

  • Drzewa iglaste na choinki

    Spis treści:

    1. Drzewa iglaste na choinki
    2. Jakie drzewko na choinkę?
    3. Świerk kłujący jako drzewko choinkowe
    4. Jodła kaukaska
    5. Sosna pospolita jako ozdoba choinkowa
    6. Jak sadzić choinki, by nie gubiły igieł?

    Drzewa iglaste na choinki

    Drzewa iglaste to jedne z najczęściej wybieranych roślin podczas aranżacji ogrodu. Krzewy i drzewa iglaste ozdobne wybierane są ze względu na bardzo łatwą uprawę, praktycznie brak wymagań pielęgnacyjnych, a do tego większość odmian jest zimozielona, dzięki czemu będą zdobić nasz ogród przez cały rok, także w okresie zimowym. Iglaki ozdobne świetnie prezentują się w centralnym punkcie ogrodu, jako solitera, doskonale rosną na rabatach, tworząc tło dla pozostałych kwiatów i krzewów ozdobnych, a także mogą zostać posadzone jako żywopłoty, wyznaczając granice ogrodu. Drzewa iglaste w sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są w wielu odmianach i rozmiarach, od drzewek miniaturowych, poprzez drzewka na balkon, po iglaki osiągające spore wysokości.

    Jakie drzewko na choinkę?

    Drzewka wybierane na choinki to między innymi Sosny, Jodły oraz Świerki. Iglaki w sklepie Ogrodowa Galeria dostępne są w wielu rozmiarach, znajdziecie zarówno drzewka miniaturowe, które doskonale sprawdzą się jako dekoracja na balkonie, ale także iglaki o sporych rozmiarach, które sprawdzą się w dużym ogrodzie.

    Do najczęściej wybieranych drzew na choinki zaliczamy:

    • Świerk kłujący,
    • Jodłę kaukaską,
    • Sosnę pospolitą.

    Świerk kłujący jako drzewko choinkowe

    Świerk kłujący jest iglakiem o ładnych, gęstych, sztywnych igłach w kolorze zielonym, a często także w srebrzysto-niebieskim. To drzewko o pokroju stożkowatym, które potrafi osiągnąć spore wysokości. Świerk kłujący to iglak niezwykle odporny na niskie temperatury, na działanie czynników zewnętrznych oraz na zanieczyszczenia powietrza, dlatego pięknie będzie rósł także w miastach. Świerk kłujący nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej, także w glebie piaszczystej. Mimo, że jest to drzewo niezwykle odporne, wymaga stanowiska nasłonecznionego, ponieważ w cieniu będzie słabo rosło i straci swą barwę. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, także w ogrodach miejskich i parkach. Świerk kłujący w ogrodzie, przyozdobiony w lampki choinkowe doskonale będzie pełnił funkcję dekoracji w okresie świąt Bożego Narodzenia.

    Jodła kaukaska

    Jodła kaukaska to drzewo iglaste szybko rosnące, o pokroju szeroko rozrastającego się stożka. Charakteryzuje się zielonymi, gęsto osadzonymi, długimi igłami w kolorze ciemnej zieleni i szarości. Po okresie zakwitania dodatkowo wzbogaca się w szyszki, które także stanowią formę dekoracji. Jest to drzewko idealnie nadające się na choinkę w okresie świąt Bożego Narodzenia, ze względu na piękny wygląd oraz niebywałą trwałość igieł. Pielęgnacja drzew iglastych jest bardzo łatwa, tak też jest w przypadku Jodły kaukaskiej. Rośnie na stanowisku nasłonecznionym lub lekko zacienionym, wymaga gleby żyznej, lekko wilgotnej. Lubi środowisko wilgotne, dlatego świetnie będzie rosła w okolicy stawu lub oczka wodnego. Jodła nie jest odporna na działanie czynników miejskich, a także w okresie zimowym podczas silnym mrozów może przemarzać, dlatego konieczne jest dodatkowe okrycie włókniną na okres jesienno - zimowy. Iglak Jodły doskonale sprawdzi się w ogrodzie, jako solitera, w centralnym miejscu w ogrodzie. To jedno z najczęściej wybieranych drzewek na ozdobę choinkową, nie tylko ze względu na przepiękny wygląd, ale Jodła nie posiada specyficznego, żywicznego zapachu, który nie każdemu odpowiada.

    Sosna pospolita jako ozdoba choinkowa

    Sosna pospolita to często spotykane drzewo iglaste ozdobne, rosnące w wielu ogrodach i parkach, stanowi świetną dekorację przez cały rok. Jest to iglak osiągający spore wysokości, o strzelistym pokroju i gęstych igłach. Jest to drzewo niezwykle łatwe w uprawie, nie ma praktycznie żadnych wymagań pielęgnacyjnych i rośnie na każdym stanowisku, zarówno na nasłonecznionym, jak i zacienionym, jednak tutaj może gubić igły. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, rośnie w każdej glebie ogrodowej. Jest to iglak ozdobny zimozielony, odporny na mróz oraz na działanie zanieczyszczeń środowiska. Sosna pospolita swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, także w parku i ogrodach miejskich. Świetnie będzie prezentować się w dużych ogrodach, ale dostępne są także odmiany miniaturowe, które świetnie sprawdzą się na balkonie lub tarasie.

    Jak sadzić choinki, by nie gubiły igieł?

    Żywe drzewka choinkowe w okresie świąt Bożego Narodzenia nadają klimatu oraz niezwykłego uroku, ze względu na piękny wygląd, pokrój drzew oraz zapach unoszący się w całym domu. Jednak jak umieścić choinki, by nie gubiły igieł i stanowiły formę dekoracji przez cały okres świąteczny?

    Jako szkółka roślin ozdobnych polecamy sadzenie drzew iglastych w donicach, dzięki czemu będą ozdobą świąteczną przez dłuższy okres czasu, a dodatkowo takie drzewko można posadzić w ogrodzie, by rosło przez długie lata.Drzewo choinkowe w donicy będzie wyglądało naturalnie i nada przestrzeni całkiem innego klimatu. Iglaki choinkowe możemy umieścić również w stojaku, jednak igły szybko opadną, a drzewko choinkowe będzie ozdobą tylko przez kilka dni.

    Zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą roślin dostępną w sklepie Ogrodowa Galeria oraz zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki roślin, gdzie chętnie służymy pomocą w wyborze roślin odpowiednio dopasowanych do warunków panujących w ogrodzie.