Aktywne filtry

Trawy kwitnące

Spis treści:

  1. Trawy ozdobne do ogrodu - trawy kwitnące
  2. Trawy kwitnące - zastosowanie
  3. Rodzaje traw ozdobnych - Miskant chiński
  4. Kortaderia pampasowa
  5. Proso rózgowate jako dekoracja do ogrodu

Trawy ozdobne do ogrodu - trawy kwitnące

W ofercie sklepu Ogrodowa Galeria oferujemy szeroki wybór roślin ozdobnych, w tym trawy, które doskonale prezentują się posadzone w kępie zarówno jako solitera, jak i w kompozycji z bylinami czy kwiatami ogrodowymi. Trawy swe walory dekoracyjne zawdzięczają nie tylko barwie liści, ale dostępnych jest również sporo gatunków traw kwitnących. Kwiaty doskonale wyglądają na tle liści, a także wyróżniają się spośród pozostałych roślin. Trawy ogrodowe są bardzo łatwe w uprawie, nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wiele odmian jest zimozielonych, mrozoodpornych, a także odpornych na suszę. Większość traw ozdobnych dostępnych w sklepie Ogrodowa Galeria jest odpornych również na choroby, a także są rzadko atakowane przez szkodniki, są długowieczne i stanowią formę dekoracji przez długi okres czasu.

Trawy kwitnące - zastosowanie

Trawy ozdobne zarówno z liści, jak i kwiatów znajdą wiele zastosowań nie tylko w ogrodzie, ale również mogą pełnić funkcję ozdobną posadzone w pojemniku lub donicy, na balkonie lub tarasie. Rośliny te doskonale wyglądają posadzone na rabatach, w kompozycji z bylinami, kwiatami ogrodowymi. Mogą wyznaczać granice rabat, świetnie sprawdzą się jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy krzewami i drzewami. Wiele gatunków idealnie nadaje się do posadzenia na skalniakach, świetnie sprawdzą się także jako solitery, posadzone w kępie w każdym ogrodzie. Zarówno w tym, o lekko dzikim charakterze, jak i w ogrodzie urządzonych w bardziej eleganckim i stonowanym stylu. Sklep Ogrodowa Galeria oferuje m.in. trawy ozdobne takie jak:

  • Miskant chiński Silberfeder,
  • Kortaderia pampasowa Pumilia,
  • Proso rózgowate Heavy Metal.

Rodzaje traw ozdobnych - Miskant chiński

Miskant chiński należy do traw, które doskonale wypełnią każdą przestrzeń w ogrodzie. Odmiana Silberfeder jest rośliną wieloletnią, szybko rosnącą w gęste kępy o lekko wygiętych liściach. Liście są bardzo charakterystyczne ze względu na niebieskozielony kolor, a przez środek liścia przechodzi nerw w kolorze biało-srebrzystym, który tworzy niezwykle dekoracyjny efekt. W okresie zakwitania (w sierpniu) Miskant posiada wiechowate kwiaty, które po pewnym czasie przybierają formę delikatną, pierzastą i utrzymują się aż do zimy. Swym wzrostem osiąga nawet do 2 metrów wysokości. Miskant preferuje stanowiska nasłonecznione i glebę lekko wilgotną, ale dobrze rosną również w cieniu. Swoje zastosowanie znajdzie między innymi w okolicy zbiorników wodnych, na rabatach, w okolicy altan. Często jest wykorzystywany również jako żywopłot, doskonale wygląda posadzony w kępie, jako soliter.

Kortaderia pampasowa

Jest to trawa tworząca gęste kępy, doskonale prezentuje się jako solitera, posadzona w centralnym miejscu w ogrodzie. Jest trawą o sporych wymiarach - potrafi osiągnąć do 2 metrów wysokości, a kwiaty w okresie zakwitania nawet do 1,5 metra wysokości. Kortaderia zakwita na przełomie sierpnia i września - posiada piękne kwiaty w kolorze kremowobiałym, które doskonale prezentują się na tle wysokich, zielonych liści. Jest to trawa łatwa w uprawie i nie wymaga specjalnych zabiegów. Preferuje stanowisko nasłonecznione i glebę przepuszczalną, żyzną. Lubi środowisko wilgotne, doskonale będzie rosła w okolicy stawów, oczek wodnych. Kwiaty Kortaderii idealnie nadają się na kompozycje do suchych bukietów.

Proso rózgowate jako dekoracja do ogrodu

Proso należy do grupy traw charakteryzujących się przede wszystkim jasnoniebieskimi liśćmi o prostej, sztywnej formie.Jesienią zaś zmieniają swą barwę na żółtą. Liście nie osiągają sporych rozmiarów - są wąskie i liczą około 20-30 cm. W okresie zakwitania, na przełomie lipca i sierpnia pojawiają się kwiatostany, które tworzą dodatkową dekorację i utrzymują się aż do zimy. Proso preferuje stanowiska nasłonecznionego, rośnie w glebie żyznej. Swoje zastosowanie znajdzie jako forma dekoracji na rabatach, trawnikach, w kompozycjach lub posadzone pojedynczo, w kępach.