Sesleria Heufflera Sesleria heufleriana C2
search
  • Sesleria Heufflera Sesleria heufleriana C2
  • Sesleria Heufflera Sesleria heufleriana C2

Sesleria Heufflera Sesleria heufleriana C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Sesleria Heufflera to oryginalna trawa o fioletowych, prawie czarnych kwiatach i srebrzysto-niebieskich liściach. Trawa tworzy gęste kępy, dorastając do 50-70cm. Sesleria to trawa o małych wymaganiach, dobrze rośnie w półcieniu jak i słońcu.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Sesleria Heufflera - trawa o ciemnych kwiatach

Sesleria Heufflera to atrakcyjna, wieloletnia trawa ozdobna, znajdzie wiele zastosowań zarówno w ogrodzie jak i na tarasie. Sesleria jest zimozieloną trawą o małych wymaganiach.

Trawa o kulistym pokroju i bardzo dekoracyjnym wyglądzie, dorasta do 50-60cm, znacząco wyróżnia się spośród innych traw ozdobnych. 

Charakteryzuje się cienkimi liśćmi w zielonym kolorze, które z czasem stają się srebrzysto niebieskie. Sesleria Heufflera to trawa o rzadko spotykanych kwiatostanach w ciemnym kolorze. Od kwietnia do czerwca pojawiają się walcowate kwiaty w fioletowo-brązowych odcieniach prawie czarne. Otoczone są kremowo-żółtymi pylnikami, które pięknie kontrastują z ciemnymi kwiatami.

Uprawa i wymagania Seslerii

  • preferuje stanowiska słoneczne i półcieniste
  • lubi rosnąć w glebach okresowo suchych, zasobnych w wapń
  • pamiętaj o nawożeniu wieloskładnikowym od wiosny
  • pamiętaj o przycięciu wczesną wiosną zaraz nad ziemią

Sesleria to mało wymagająca trawa ozdobna, nie sprawi wiele problemów w uprawie. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu jak i w półcieniu. Jej wymagania glebowe też nie są wygórowane preferuje ziemie żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Poradzi sobie również w słabszym, piaszczystym podłożu. Najładniej będzie się wybarwiać w wysokowapniowych glebach 

Trawa jest bardzo tolerancyjna, dobrze znosi okresową suszę. W pełni odporna na mróz i szkodniki. 

Co ważne Sesleria nie ma tendencji do zachwaszczania co jest jej dodatkowym atutem aby się zdecydować do jej posadzenia w Twoim ogrodzie

Jak zimuje Sesleria?

Seslerię zaliczamy do traw w pełni zimozielonych, dzięki temu będzie zdobić Twój ogród, balkon czy taras cały rok. Ta odmiana trawy ozdobnej bardzo dobrze zimuje w naszym kraju i jest w pełni mrozoodporna. 

Na wiosnę warto zasilić Seslerię nawozem wieloskładnikowym. 

Sesleria jest zaliczana do traw zimnolubnych, bardzo szybko wiosną zaczyna rosnąć i szybko wypuszcza nowe liście.

Kiedy cięcie Seslerii?

Sesleria swój okres wegetacji rozpoczyna wcześnie, pierwsze zielone liście pojawiają się już pod koniec marca. Dlatego cięcie po zimie przeprowadzamy już w marcu, kiedy to ścinamy wszystkie liście nad ziemią. 

Kolejne cięcie możemy wykonać na przełomie sierpnia i września. Usuwamy wtedy kwiatostany Seslerii, zabieg ten sprawi, że jej liście dłużej utrzymają intensywną zieleń przez jesień.

Co ile sadzić, jak rozmnażać Seslerię?

Najlepszy jest rozstaw co 50 cm między roślinami, najlepiej wygląda posadzona na mijankę, tworzy wtedy piękny łan trawy.

Sesleria nie jest rośliną trudną w rozmnażaniu. Kępy należy dzielić wczesną wiosną, dość szybko się rozrasta.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Seslerii  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie sadzić Seslerie?

Sesleria sprawdzi się na skalniakach, rabatach żwirowych, pomiędzy kamieniami. Bardzo dobrze komponuje się z bylinami i niskimi trawami.

Nadaje się do ogrodów naturalistycznych, posadzona wzdłuż ścieżek. Możesz Seslerię uprawiać w donicach i ozdobnych pojemnikach ustawionych na balkonie czy tarasie. 

Ścięte kwiaty Seslerii możesz wykorzystać do kompozycji bukietowych. 

Z czym sadzić Seslerię? - Kompozycje

Sesleria stworzy niesamowite kompozycje z wieloma trawami ozdobnymi np. Ostnica PONY TAILS CZY ROZPLENICE JAPOŃSKIE. Komponuj Seslerię z kolorowymi bylinami np. Kocimiętką, Szałwiami czy Rozchodnikami

48E6-14946
13 Przedmioty
Komentarze (0)