Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2
search
  • Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2
  • Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2
  • Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2
  • Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2
  • Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2
  • Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2

Liriope szafirkowa, Liriope muscari Big Blue C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Liriope szafirkowata to ozdobna bylina wieloletnia, o zimozielonych fontannowych liściach i fioletowych kwiatach. Bylina do półcienia i cienia, świetna propozycja do zadarniania większych powierzchni.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Liriope szafirkowata - zimozielona bylina

Liriope szafirkowata to ozdobna bylina wieloletnia zyskująca coraz większą popularność. Naturalnie występuje w wilgotnych lasach Japonii i Chin, w naszych ogrodach to świetna propozycja do półcienia.  Zobacz jak wygląda liriope, zimozielona bylina i jej szafirowe kwiaty.

Liriope szafirkowa tworzy gęste kępy równowąskich, łukowato wygiętych ciemnozielonych liści. Niska bylina o fontannowym pokroju dorasta do 30-40cm wysokości, jednak rozrasta się na większa szerokość nawet do 40cm. Bardzo często wykorzystywana jako roślina okrywowa zacienionych ogrodów.

Liriope Big Blue to bylina długo kwitnąca, na wzniesionych pędach pojawiają się fioletowe kwiaty zebrane w długie, zwarte grona. Liriope wygląda oszałamiająco w czasie kwietnia, drobne fioletowo-liliowe dzwoneczki ściśle porastają sztywne pędy, Choć rozpoczyna kwitnienie w lipcu, to jest jedną z najdłużej kwitnących bylin. Kwiatostany utrzymują się aż do pierwszych przymrozków a w sprzyjających warunkach nawet do grudnia. Po kwitnieniu liriope zawiązuje czarne, ozdobne owoce, przypominające drobne jagody. 

Jak uprawiać liriope?

  • stanowisko półcieniste, cieniste i osłonięte 
  • gleba próchnicza, przeciętna ogrodowa
  • podłoże lekko wilgotne, przepuszczalne

Liriope szafirkowata to piękna bylina kwitnąca warto poznać jej warunki uprawy aby podziwiać fioletowe kwiatostany. Bylina na stanowisko półcieniste, cieniste, unikajmy dla liriope miejsc słonecznych, gdzie ich liście mogą zostać uszkodzone. Dobrze sobie radzi w przeciętnej glebie ogrodniczej, może być sadzona w pobliżu roślin kwaśnolubnych, liriope toleruje również lekko kwaśne ziemie. Podłoże powinno być dobrze przepuszczalne, bez zastojów wody. 

Pamiętaj o nawożeniu liriope, przy odpowiedniej ilość składników odżywczych liście będą zachowywać błyszczący, zielony kolor a kwitnienie będzie niezwykle intensywne. Nawożenie rozpoczynamy wiosną a jego częstotliwość zależy od rodzaju jaki nawóz wybierzmy. 

Jak zimuje liriope Big Blue?

Liriope to wieloletnia bylina choć często mylnie zaliczana jest do traw ozdobnych. W naszym klimacie zimuje bardzo dobrze, jest to bylina mrozoodporna. Liście dekoracyjne przez cały rok, z racji że jest to roślina zimozielona, młode sadzonki mogą wymagać okrycia, szczególnie podczas wietrznych i bezśnieżnych zim. 

Liriope Big Blue bardzo szybko się regeneruje, po zimie należy usunąć nieestetyczne liście. Bylina z podziemnych kłączy bardzo szybko wypuszcza nowe soczyście zielone liście. 

Liriope szafirkowata Big Blue Liriope muscari 

Internetowy Sklep Ogrodowa Galeria oferuje szeroki wybór bylin, ziół i  innych roślin ozdobnych do ogrodu. Jako producenci roślin oferujemy sadzonki w dobrych cenach.

Liriope Big Blue  wysyłana jest  w doniczkach o pojemności 2 litrów- C2, gwarantujemy zdrowe, gęste i ukorzenione rośliny. 

Rośliny w ciągu sezonu zmieniają swój wygląd, dlatego mogą różnić się od przedstawionych zdjęć. Bezpieczna i szybka realizacja zamówień, wysyłka na terenie całej Polski. 

Liriope muscari Big Blue - bylina cieniolubna 

Liriope szafirkowata to wciąż mało popularna bylina kwitnąca, jeśli chcesz mieć ciekawe gatunki roślin w swoim ogrodzie to liriope musi się znaleźć w Twojej kolekcji. Fontannowe ciemnozielone liście są pięknym tłem dla fioletowo-liliowych kwiatów. Liriope w ogrodzie znajdzie wiele zastosowań, poznaj nasze propozycje. 

Biorąc pod uwagę, że liriope to bylina cieniolubna świetnie sprawdzi się sadzona pod wysokimi drzewami, gdzie panuje cień. Jako bylina kwitnąca może być sadzona na półcienistych rabatach z roślinami o podobnych wymaganiach. Bardzo dobrze będzie wyglądać przed różanecznikami, azaliami japońskim. Trawiaste liście liriope będą się wyróżniać pomiędzy kolorowymi odmianami żurawek i żuraweczek. Zimozielone liriope może być łączone z bergenią, czy funkiami.

Big Blue najpiękniej wygląda posadzona w większych grupach, może to być bylina okrywowa, do zadarniania większych powierzchni. Bardzo ładnie prezentuje się sadzona jako niski szpaler, stworzy łany ciemno zielonych liści. 

Liriope to niska bylina może być uzupełnieniem kompozycji w donicach na balkonach czy tarasach.

B8DC-8538E
12 Przedmioty
Komentarze (0)