Bergenia Bergenia Flirt C1,5
search
  • Bergenia Bergenia Flirt C1,5

Bergenia Bergenia Flirt C1,5

17,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Bergenia Flirt to nowość na rynku, odmiana o skórzastych, zimozielonych liściach, które na jesień brązowieją. Od kwietnia do maja obsypana jest kwiatami w intensywnie różowym kolorze. Bergenia to bylina idealna do cienia, mało wymagająca..

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny ogrodowe - Bergenia sercowata 

Bergenia to bardzo dekoracyjna bylina wieloletnia, zaliczana jest do roślin zimozielonych. Pierwotnie pochodzi z terenów Azji, mimo to w naszych rejonach jej uprawa nie sprawia problemów. Roślina obowiązkowa na wiosennej rabacie, ożywi kolorem kwiatów uśpiony ogród a zimozielone liście będą ozdobą całą zimę.

Bergenia to niezwykle ozdobna roślina długowieczna, jej liście jak i kwiaty zachwycają w ogrodzie. Odmiana Flirt to kompaktowa odmiana o  zwartym pokroju i bardzo obfitym kwitnieniem.

Bergenia Flirt to nowość na rynku, odmiana o skórzastych, zimozielonych liściach, które na jesień brązowieją. Od kwietnia do maja obsypana jest kwiatami w intensywnie różowym kolorze.

Jest to bergenia o miniaturowych rozmiarach, w czasie kwitnienia dorasta do 25cm wysokości i 20cm szerokości.

Bergenia sercowata Flirt - wymagania

  • stanowisko cieniste, półcieniste
  • przeciętna gleba ogrodowa
  • wilgotne podłoże

Odmiana Filtr jak i pozostałe bergenie to bardzo wytrzymała bylina, dostosowuje się do panujących warunków. Jest tolerancyjna co do podłoża, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa. Bergenia to roślina stworzona do sadzenia w cieniu, jak i lekkim półcieniu. Warto pamiętać, że bergenia to roślina, która preferuje wilgoć - dobrym rozwiązaniem jest sadzenie jej w pobliżu oczek wodnych, strumyków.

Bergenia sercowata - pielęgnacja

Bergenia to idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających przygodę z ogrodnictwem, bylina nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to roślina zimozielona, zachowuje skórzaste, wybarwione liście na zimę. Wiosną usuwamy nieatrakcyjnie wyglądające liście i stosujemy nawóz wieloskładnikowy. Zaletą tej byliny jest szybko rozpoczynający się okres wegetacyjny po zimie.

Dodatkowo Bergenia w naszym klimacie jest całkowicie mrozoodporna i nie wymaga okrycia. Roślina wykazuje również duża odporność na szkodniki i choroby.

Jakie rośliny wysyłamy ?

Sadzonki Bergenii z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra- C1,5. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Gdzie posadzić Bergenię sercowatą?

Bergenia sercowata to bylina, która będzie świetnym uzupełnieniem nie jednej rabaty. Bergenia kwitnie już w kwietniu, co ożywi ogród, możemy posadzić ją przy roślinach później kwitnących wtedy liście będę stanowiły piękne tło.

Odmiana Flirt, dzięki swoim małym rozmiarom może być wykorzystana jako obwódka rabat.

Bergenia bardzo dobrze czuje się w miejscach wilgotnych, dlatego dobrze jest ją sadzić wokół oczek wodnych, strumyków. Jeśli sadzona jest w pobliżu wody to z powodzeniem mogą to być miejsca słoneczne.

Bergenie nie tylko wykorzystamy w ogrodzie, jej kwiaty i liście chętnie wykorzystywane są w kompozycjach florystycznych.

Roślina ta bardzo dobrze nadaje się do uprawy w pojemnikach, może być dekoracją balkonów i tarasów.

A z czym sadzić Bergenie?

Bergenia sercowata to roślina, która będzie rosła w cieniu możemy ją sadzić pomiędzy funkiami, bluszczem pospolitym, świetnie  wpisze się w naturalistyczne założenia. Bardzo dobrze będzie wglądała z żurawkami i żuraweczkami o jaskrawych liściach np. żurawka Electra, Marmalade, żurraweczka Buttered Rum

Bergenie o tak charakterystycznych liściach można wykorzystać jako niższe piętro przed okazałą języczką

Sadzona nad oczkami wodnymi, przy stawach będzie kontrastować z złocistymi liśćmi rdestu CottesbrookF492-251C7
2 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)