Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Black Scallop C1
search
  • Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Black Scallop C1
  • Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Black Scallop C1

Dąbrówka rozłogowa, Ajuga reptans Black Scallop C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Dąbrówka rozłogowa Black Scallop to  dekoracyjna odmiana o czarnych liściach i ciemnofioletowych miododajnych kwiatach. Świetna roślina zadarniająca, tworzy zwartą darń. W czasie kwietnia osiąga 20 cm wysokości. Bylina do półcienistych miejsc o małych wymaganiach, mrozoodporna.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Dąbrówka rozłogowa - propozycja na zadarnienie terenu 

Dąbrówka rozłogowa to wieloletnia, niska bylina o dekoracyjnych liściach i miododajnych kwiatach. Bardzo szybko się rozrasta za pomocą długich pędów nawet do 30 cm. Ze względu na łatwe ukorzenianie się pędów, dąbrówka jest ciekawą propozycją na zadarnianie zacienionych terenów. Wybór jest bardzo duży, w naszym sklepie znajdziecie najciekawsze i najodporniejsze odmiany dąbrówek

Dąbrówka rozłogowa Black Scallop - odmiana o kolorowych liściach

Dąbrówka rozłogowa Black Scallop wyróżnia się pośród innych odmian, wyjątkowo oryginalnym kolorem liśćmi. Tworzy niskie kępy dorastające do 10 cm wysokości spośród których wyrastają miododajne kwiaty, wówczas roślina osiąga ok 20cm. 

Odmiana o oryginalnych, karbowanych ciemno fioletowo-purpurowych, niemal czarnych liściach. Black Scallop nie tylko wyróżnia się nie powtarzają barwą liści ale również kwiaty dąbrówki wyglądają imponująco. Smukłe, wzniesione kwiatostany występują w znacznie mocniejszym fioletowym odcieniu niż w przypadku innych odmian dąbrówek. 

Dąbrówka rozłogowa - jej wymagania

  • stanowisko o rozproszonym świetle, lekko zacienione
  • przeciętna gleba ogrodowa

Dąbrówka rozłogowa nie jest roślina wymagającą w uprawie, poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Sprzyjają jej ziemie próchnicze, średnio wilgotne. Dąbrówka najlepiej czuje się w miejscach lekko zacienionych o rozproszonym świetle.

Dąbrówka rozłogowa - szybko rosnąca roślina okrywowa

Dąbrówka nie wymaga od nas wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jest odporna na większość szkodników i choroby. Jest rośliną półzimozieloną - zachowuje liście w łagodne zimy.

Dąbrówka rozłogowa bardzo dobrze znosi niskie temperatury, nie wymaga okrycia na zimę jednak aby zachowała liście w bezśnieżne zimy możemy ją przykryć iglastymi gałązkami.  

Nawożenie roślin to ważny element ich pielęgnacji. Dąbrówkę rozłogową nawozimy w czasie rozpoczęcia sezony wegetacyjnego, w okolicach wczesnej wiosny. Powtarzalność nawożenia zależy od nawozu jaki stosujemy,  zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Dąbrówka rozłogowa to cenne rośliny okrywowe, chętnie wybierane do naszych ogrodów. W naszym sklepie sadzonki dąbrówki sprzedajemy w doniczkach C1 o pojemności 1 litra. Wybieramy dla Państwa zdrowe, dobrze ukorzenione sadzonki, które są gwarancją przyjęcia do gruntu. 

Nasze paczki zawsze starannie pakujemy aby dotarły do Państwa ogrodów w jak najlepszym stanie. Zapewniamy bezpieczną i szybką dostawę.

Dąbrówka rozłogowa - zastosowanie

Dąbrówka rozłogowa dekoracyjna roślina, która stworzy wyjątkowo dekoracyjne gęste dywany. Odmiana o ciemnych liściach to świetna propozycja do wypełnienia pustych przestrzeni pod drzewami czy wysokimi krzewami, panuje tam lekki półcień który dąbrówki lubią najbardziej. Warto sadzić dąbrówkę w większych grupach wówczas uzyskamy zwartą ciemną darń.

Dąbrówka może być uzupełnieniem lekko zacienionych rabat, które nie są pozbawione promieni słonecznych. Jak najbardziej sprawdzi się do obsadzania ścieżek, czy brzegów oczek wodnych.

62BC-15737
38 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)