Aktywne filtry

Iglaki kolumnowe

Spis treści:

  1. Iglaki kolumnowe
  2. Iglaki w ogrodzie - kompozycje
  3. Iglaki do ogrodu - Żywotnik zachodni
  4. Jałowiec pospolity
  5. Świerk kolumnowy

Iglaki kolumnowe

Podczas urządzania ogrodu, szerokim zainteresowaniem cieszą się krzewy iglaste, ze względu na łatwy sposób uprawy roślin, a oprócz tego większość odmian jest zimozielonych i mrozoodpornych, dzięki czemu dobrze znoszą zimy i stanowią formę dekoracji przez cały rok. Iglaki ozdobne o kolumnowym pokroju mają wiele zastosowań, mogą być posadzone jako żywopłot, jako forma dekoracji w centralnym punkcie ogrodu, a także mogą stanowić doskonałe tło dla innych krzewów i kwiatów ogrodowych. W sklepie Ogrodowa Galeria znajdziecie szeroki wybór iglaków kolumnowych, a dostępne odmiany występują w barwach zielonych, niebieskich oraz złoto-żółtych, dlatego każdy znajdzie odpowiedni krzew idealnie dopasowany do pozostałych roślin w ogrodzie.

Iglaki w ogrodzie - kompozycje

Rośliny iglaste kolumnowe mają szerokie pole zastosowań. Dzięki temu, że należą do krzewów odpornych na wiele czynników atmosferycznych oraz na działanie środowiska, iglaki są często spotykane w parkach oraz ogrodach miejskich. Oprócz tego swoje zastosowanie znajdą w praktycznie każdej przestrzeni wokół domu. W ogrodach o niewielkich rozmiarach możemy posadzić iglaki kolumnowe na granicy, jako żywopłoty, dzięki temu nie będą zajmować sporo miejsca, będą stanowić tło dla innych roślin, a dodatkowo będą stanowić formę osłony przed ciekawskimi sąsiadami. W ogrodach o sporych rozmiarach iglaki w kształcie kolumnowym możemy umieścić w dowolnym miejscu, zarówno na uboczu jak i w centralnym miejscu. Świetną formę dekoracji będą stanowiły krzewy kolumnowe, dookoła porośnięte mniejszymi krzewami o różnym kształtach i kolorach, tworząc interesującą kompozycję.

Iglaki do ogrodu - Żywotnik zachodni

Żywotnik zachodni jest krzewem często spotykanym w ogrodach oraz parkach. To krzew o kolumnowym pokroju z zielonymi pędami, które w okresie jesienno - zimowym ciemnieją i przybierają barwę brunatną. Jest krzewem szybko rosnącym, potrafi osiągnąć nawet do 20 metrów wysokości. Posiada szyszki w kolorze brązowym. Pielęgnacja Żywotnika nie jest skomplikowana, preferuje stanowiska nasłonecznione lub półcieniste, rośnie w praktycznie każdej glebie ogrodowej. Wymaga stanowiska o wilgotnym powietrzu, dlatego dobrze będzie czuł się w pobliżu oczka wodnego lub niewielkiego stawu. Odmiany Żywotnika zachodniego w kształcie kolumnowym są mrozoodporne i zimozielone, dlatego stanowią formę dekoracji przez cały rok. Doskonale będą zdobić każdy ogród, tworząc tło dla innych krzewów lub posadzone jako solitery.

Wybieraj rośliny z pewnego źródła, kupuj najlepiej u producenta roślin w szkółce. Nasze rośliny wysyłamy prosto ze szkółki z podkarpacia. Szybka wysyłka i zdrowe pewne rośliny już w 24h od zamówienia.

Jałowiec pospolity

Jałowiec w odmianie kolumnowej jest krzewem, który osiąga około 2 metrów wysokości. Charakteryzuje się gęstymi pędami, na których znajdują się kłujące igły w kolorze zielonym. Jałowiec pospolity jest zimozielony, co oznacza, że będzie stanowił formę dekoracji przez cały rok, również w okresie zimowym. Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie i ma małe wymagania. Rośnie na stanowiskach nasłonecznionych lub lekko zacienionych. Preferuje glebę przepuszczalną, lekko piaszczystą. Jest odporny na suszę oraz mróz. Swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, parku lub okolicy przed domem. Odmiana kolumnowa doskonale sprawdzi się jako żywopłot, nie tylko będzie stanowić tło dla innych krzewów ozdobnych, ale również osłoni przed ciekawskimi sąsiadami. Jałowiec kolumnowy również może być posadzony pojedynczo jako solitera, na rabatach, w kompozycji z innymi krzewami i roślinami ozdobnymi. Ze względu na małe wymagania oraz odporność na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, może być posadzony w parkach i ogrodach miejskich.

Świerk kolumnowy

Jest to krzew iglasty o niezwykle dekoracyjnej formie, swoje zastosowanie znajdzie w każdym ogrodzie, może służyć jako forma dekoracji pojedynczo, lub w połączeniu z innymi krzewami. Jest to krzew o kolumnowym pokroju, z gęstymi pędami bogatymi w igły o barwie srebrzysto - niebieskiej. Ma niewielkie wymagania i jest bardzo łatwy w uprawie. Rośnie na stanowiskach nasłonecznionych, ponieważ w cieniu będzie tracił swą atrakcyjną barwę. Preferuje gleby żyzne, lekko przepuszczalne i wilgotne, ale niektóre odmiany mogą rosnąć również w glebach suchych. Świerk jest krzewem zimozielonym, pełni formę dekoracji także podczas zimy i zdobi nasz ogród swoim atrakcyjnym wyglądem. Tuż po posadzeniu należy pamiętać o regularnym podlewaniu. Jest to krzew mrozoodporny, więc nie potrzebuje dodatkowego okrycia w okresie jesienno - zimowym. Świerki są również odporne na choroby oraz szkodniki. Świerk swoje zastosowanie znajdzie w ogrodzie jako żywopłot, jednak należy pamiętać o odpowiednich odległościach między krzewami. Będzie świetnie prezentował się jako solitera w centralnym punkcie oraz w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi.

Iglaki to jedne z najczęściej wybieranych roślin, ze względu na niezwykle atrakcyjny wygląd każdego krzewu oraz szczególnie łatwą uprawę. Pielęgnacja iglaków ogranicza się jedynie do wybrania odpowiedniego stanowiska oraz rodzaju gleby. Niektóre gatunki wymagają również regularnego przycinania, jednak są to zabiegi nie zajmujące wiele czasu. Iglaki kolumnowe sprawdzą się w otoczeniu przed domem, jako żywopłot lub jako solitera. Będą tworzyć formę dekoracji przez długie lata.

 

Przełam nudę w ogrodzie wybierz najlepsze rośliny do ogrodu