Jałowiec skalny Juniperus scopulorum Blue Arrow C2
search
  • Jałowiec skalny Juniperus scopulorum Blue Arrow C2
  • Jałowiec skalny Juniperus scopulorum Blue Arrow C2

Jałowiec skalny Juniperus scopulorum Blue Arrow C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Jest to srebrzysta kolumnowa, a zarazem najwęższa odmiana Jałowca. Cechuje ją umiarkowane tempo wzrostu. Odmiana ta posiada sztywne pędy, które ustawione są pionowo, w sposób przylegający do przewodnika. Jest idealna odmianą na szpaler i żywopłot. Ma bardzo zwarty pokrój.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Jałowiec skalny Blue Arrow kolumnowy krzew

Jest to srebrzysta kolumnowa, a zarazem najwęższa odmiana Jałowca. Cechuje ją umiarkowane tempo wzrostu. Odmiana ta posiada sztywne pędy, które ustawione są pionowo, w sposób przylegający do przewodnika. Jest idealna odmianą na szpaler i żywopłot. Ma bardzo zwarty pokrój.

Igły jałowca Blue Arrow to niebieskie łuski tworzące wałeczki, mające charakter niekłujący

Jałowiec skalny Blue Arrow wymagania i uprawa

Krzew ten jest bardzo łatwy w uprawie, tak jak pozostałe jałowce skalne. Nie wymaga szczególnie dobrych warunków glebowych czy wilgotnościowych. Bardzo dobrze znosi również niskie temperatury otoczenia. Jest w pełni mrozoodporny. Szczególnie dobrze wzrasta w miejscach wystawionych na dosyć silną ekspozycję słoneczną.  W 10 roku wzrastania osiąga wysokość 3 - 4 m oraz tylko około 60cm szerokości.

  • niewielkie wymagania glebowe

  • ziemia lekka i przepuszczalna, lekko kwaśna

  • silne i przeciętne nasłonecznienie

Jałowiec skalny Blue Arrow  zastosowanie

Ta odmiana Jałowca świetnie nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, na wrzosowiskach i przede wszystkim sprawdza się idealnie na wąskie żywopłoty i szpalery. Sprawdzi się zarówno w dużych, przydomowych ogródkach, jak i jako urozmaicenie dużych przestrzeni miejskich. 

Pięknie prezentuje się jako soliter na wrzosowiskach    

W jakiej odległości sadzić Jałowiec Blue Arrow na żywopłot?

Wąskie jałowce takie jak Blue Arrow najlepiej sadzić co 50 - 60 cm od siebie, stworzą wtedy piękny gęsty szpaler, żywopłot.

Jakie wymagania ma Jałowiec Blue Arrow

Jest to krzew bardzo łatwy w uprawie. Nie ma szczególnych wymagań glebowych. Rośnie na bardzo przeciętnej glebie. Najlepiej wzrasta w miejscach mocno nasłonecznionych i suchych. Jest jałowcem sporych rozmiarów, po około 10 latach wzrostu, osiąga wysokość 3 - 4 m przy szerokości 0,6 m. Jest to bardzo ciekawa odmiana jałowca skalnego do dużych ogrodów. Chętnie wybierana odmiana do ogrodu. Jedną z największych zalet tego krzewu jest właśnie intensywny srebrny kolor igieł i zwarty pokrój. Jest odoporny na choroby grzybowe.

  • na stanowiska bardzo nasłonecznione
  • miejsca suche ale znosi krótkotrwałe zalania
  • nie lubi miejsc cienistych
  • gleba lekko kwaśna
  • bardzo dobrze rośnie niemal w każdej glebie - przeszkadza mu jedynie ciężkie i stale mokre podłoże

Jałowiec skalny Blue Arrow najlepiej rośnie w pełnym słońcu, jest wtedy dobrze i pięknie wybarwiony.

Nawożenie i pielęgnacja jałowców

Jałowce skalne, kolumnowe nie są wymagające, jednak odpowiednie nawożenie dobrze wpływa na ich kondycję. Nawożenie nawozami wieloskładnikowymi z dużą zawartością azotu doskonale odżywia jałowce i powoduje piękne wybarwienie igieł. Najlepiej stosuj nawozy z przeznaczeniem do iglaków.

W przypadku Jałowca skalnego Blue Arrow nawożenie sprawia, że igływyjątkowo ładne w kolorze srebrzysto niebieskim.

Nawożenia jałowca skalnego zaczynamy wraz z rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego, zazwyczaj od połowy marca. Częstotliwość nawożenia zależy od rodzaju nawozu jaki wybierzemy. Kiedy stosujemy zwykły nawóz granulowany nawożenie możemy powtarzać co 4-5 tygodni.

Po każdym nawożeniu należy zadbać o wilgotność podłoża, aby nawóz dobrze się rozpuścił.

Pamiętajmy jednak o nie przelewaniu jałowców - nie lubią zbyt mokrego podłoża i zastoisk wodnych.

Czy jałowiec skalny w zimie

Jałowiec Blue Arrow to piękny wieloletni i mrozoodporny krzew. Pamiętajmy jednak przed zimą, aby obwiązać sznurkiem krzew jałowca. Zapobiegnie to łamaniu gałęzi przez mokry śnieg spadający np. z dachu. Szczególnie ważne jest to w przypadku młodych jałowców.

Czy jałowiec skalny należy obcinać?

Jałowce skalne Blue Arrow jeśli zachodzi potrzeba można obcinać, co prawda tworzy zwarte kolumnowe formy ale cięcie zagęszcza krzew. Jałowiec Blue Arrow rośnie szybko i przycięcie najbardziej wybujałych pędów dobrze wpłynie na pokrój rośliny. Obcinamy pędy tak aby pozostała część była zielona, nie tniemy do ‘suchej gałązki’, obcinać można również wszystkie pędy, które wyjdą poza obrys formy.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki Jałowca z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki. Będzie z niego piękny okazy już w pierwszym roku po posadzeniu.

Wysyłane sadzonki kilku pędowe. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Sadzonki dobrze ukorzenione i pewne.

Wysyłki realizujemy na teren całej Polski, paczki wysyłamy już w 24h.  Wysyłana sadzonka ma 50 do 70 cm.

Jałowiec skalny Blue Arrow gdzie go posadzić

Krzew ten szczególnie zalecany jest do dużych ogrodów, ogrodów skalnych, a także ogrodów z dużymi wrzosowiskami. Bardzo dobrze sprawdza się, posadzony jako tło dla niższych roślin o kolorowej barwie.

199 Przedmioty
Komentarze (0)