Aktywne filtry

Trawy ozdobne wysokie

Spis treści:

  1. Trawy ozdobne wysokie
  2. Trawa ozdobna wysoka - gatunki traw
  3. Miskant chiński - ozdobna trawa w ogrodzie
  4. Rozplenica japońska
  5. Imperata cylindryczna Red baron - ozdobne trawy wysokie

Trawy ozdobne wysokie

Trawy w ogrodzie stanowią niezwykłą formę dekoracji i potrafią dopasować się do każdego stylu, w jakim urządzony jest ogród. Są to rośliny niezwykle łatwe w uprawie, nie wymają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, a przy tym są długowieczne - w jednym miejscu mogą rosnąć przez kilka lub kilkadziesiąt lat. Świetnie wyglądają posadzone w kępie, a także potrafią wpasować się w kompozycji z innymi roślinami. Doskonale sprawdzą się posadzone na rabacie, w okolicy drzew i krzewów ozdobnych, a także w kompozycji z bylinami. Zaletą traw ozdobnych jest również to, że są odporne na choroby, a także rzadko są atakowane przez szkodniki, dzięki czemu będą stanowić formę dekoracji przez długi okres czasu. W sklepie Ogrodowa Galeria dostępnych jest wiele odmian traw ozdobnych, w tym także trawy ozdobne różniące się między sobą wzrostem, sposobem kwitnienia oraz kolorem liści, które stanowią główną dekorację i najlepiej będą prezentować się posadzone w centralnym punkcie.

Trawa ozdobna wysoka - gatunki traw

Trawy ozdobne z roku na rok zyskują coraz większą popularność ze względu na niezwykle dekoracyjny wygląd, a także są łatwe w uprawie, nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych i potrafią dopasować się do każdego stylu w ogrodzie. Sprawdzą się w ogrodach naturalistycznych oraz w ogrodach urządzonych w bardziej eleganckim stylu. Do częsty wybieranych traw ozdobnych w sklepie Ogrodowa Galerią należą m.in:

  • Miskant chiński,
  • Rozplenica japońska,
  • Imperata cylindryczna.

Miskant chiński - ozdobna trawa w ogrodzie

Jest jedna z najczęściej wybieranych traw do ogrodu, które osiągają spore wysokości oraz są niezwykle dekoracyjne nie tylko ze względu na długie liście, ale także na ozdobne kwiatostany. Kwiatostany doskonale prezentują się w połączeniu z liśćmi, które pozostają zielone przez cały rok. Miskant chiński występuje w wielu odmianach, różniących się między sobą wzrostem, barwą liści, a także sposobem uprawy. Miskant chiński Flamingo tworzy niezwykłe kępy wysokich traw, które osiągają swym wzrostem około 1,5 metra wysokości. Posiada liście o lekko białym zabarwieniu, które jesienią zmieniają swą barwę na pomarańczową. Pod koniec sierpnia Miskant chiński zakwita w przepiękne kwiaty w kolorze różowym. Wymaga stanowiska nasłonecznionego, lub lekko cienistego, rośnie w glebie żyznej, przepuszczalnej i wilgotnej. Miskant swoje zastosowanie znajdzie na rabatach, w kompozycji z bylinami, w pobliżu zbiorników wodnych oraz często jest spotykany w parkach i ogrodach miejskich.

Rozplenica japońska

To trawa ozdobna tworząca charakterystyczne kępy o wąskich liściach dorastających od 30 -80cm wysokości w zależności od odmiany. W okresie czerwca i lipca Rozplenica zakwita w kłosowate kwiatostany, których pędy osiągają nawet do 1 metra wysokości. Kwiaty w zależności od odmiany są w kolorze kremowym, białym, brunatnym i nawet lekko czerwone doskonale wypełniają przestrzeń. Rozplenicę należy sadzić na stanowiskach nasłonecznionych, w glebie wilgotnej, żyznej i przepuszczalnej. Jest trawą mrozoodporną, odporną na choroby oraz rzadko atakowaną przez szkodniki. Doskonale sprawdzi się w ogrodach miejskich, parkach oraz posadzona w okolicy domu.

Kortaderia pampasowa ‘Pumilia’ i ‘Rosea’ - ozdobne trawy wysokie

Jest to niezwykle ozdobna trawa ogrodowa. Wyróżnia się zielonymi sztywnymi liśćmi, które tworzą kępę podobną do bukietu  - w doskonały sposób wyróżnia się na tle pozostałych roślin. Swym wzrostem osiąga około 80-90cm wysokości, a w czasie kwitnienia od 1,5 do 1,7m. Jest rośliną niezwykle łatwą w uprawie, a przy tym nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest najpiękniej kwitnącą trawą - ogromne puchate pióropusze pojawiają się końcem lata. Preferuje stanowiska nasłonecznione, ale rośnie również na stanowiskach lekko półcienistych. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, najlepiej rośnie w lekkiej przepuszczalnej glebie. Swoje zastosowanie znajdzie jako forma dekoracji na rabatach, w pobliżu oczek wodnych, a także w parkach i ogrodach miejskich.