Trzcinnik krótkowłosy, Calamagrostis brachytricha C2
search
  • Trzcinnik krótkowłosy, Calamagrostis brachytricha C2

Trzcinnik krótkowłosy, Calamagrostis brachytricha C2

18,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Trzcinnik krótkowłosy to wieloletnia trawa ozdobna, o coraz większej popularności wśród ogrodników. Trawa o wyprostowanym i zwartym pokrojubardzo dekoracyjna. Jej długie ciemnozielone liście lekko układają się ku ziemi nadając całej roślinie niezwykle lekkiego wyglądu. 

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Trzcinnik krótkowłosy wieloletnia trawa ozdobna 

Trzcinnik krótkowłosy to wieloletnia trawa ozdobna, o coraz większej popularności wśród ogrodników. Trawa o wyprostowanym i zwartym pokroju, bardzo dekoracyjna. Jej długie ciemnozielone liście lekko układają się ku ziemi nadając całej roślinie niezwykle lekkiego wyglądu. 

Trzcinnik krótkowłosy nabiera uroku latem kiedy pojawiają się na sztywnych pędach przepiękne kwiatostany. Początkowo są srebrzysto-różowe a w późniejszym czasie wybarwiają się srebrzystoszary kolor. 

Trawa jest bardzo eleganckim gatunkiem trawy ozdobnej, puszyste wiechy delikatnie powiewają na wietrze z czasem zmieniając zabarwienie. 

Trzcinnik Krótkowłosy - wymagania 

  • stanowisko słoneczne
  • gleba żyzna, próchnicza, dobrze zdrenowana 
  • podłoże umiarkowanie wilgotne

Trzcinnik jest rośliną o małych wymaganiach, wykazuje dużą tolerancję do miejsca w jakich rośnie. Najlepiej czuje się w miejscu słonecznym, w glebie przeciętnie żyznej.

 

Trzcinnik Krótkowłosy - jak pielęgnować, jak przycinać 

Trzcinnik krótkowłosy zaliczany jest do traw zimnolubnych. Cięcie zeszłorocznych liści przeprowadzamy końcem lutego - początkiem marca. Cały chochoł ścinamy nisko nad ziemią i roślinę zasilamy nawozem wieloskładnikowym.

Jest to trawa wcześnie rozpoczynająca swój okres wegetacyjny. W przeciwieństwie do innych traw np. miskantów czy rozplenic japońskich Trzcinnik krótkowłosy szybko wypuszcza pierwsze zielone liście

Trzcinnik krótkowłosy - co ile sadzić 

Odmiana Karl Foerster bardzo dobrze prezentuje się posadzona w jednorodnej grupie. Jego kolumnowy pokrój pozwala na stworzenie z niego szpaleru, zaleca się sadzić w odległość co 60-70cm. Można go również wykorzystać do urozmaicenia bylinowych i trawiastych rabat po 2-3 sadzonki.

 

Trzcinnik Krótkowłosy - jak zimuje 

Trzcinnik w naszym klimacie jest w pełni mrozoodporny. Zimuje w karpie korzeniowej, nie potrzebuje zabezpieczenia na zimę. Warto na zimę nadziemną część  trzcinnika związać w chochoł, zapobiegnie to złamaniu rośliny pod naporem śniegu. Tak przygotowana roślina będzie dużo estetyczniej wyglądać w ogrodzie niż pozostawiona luzem.

 

Trzcinnik Krótkowłosy - wytrzymałość

Trzcinnik jest rośliną niezwykle odporną na trudne warunki wzrostu. Poradzi sobie z zanieczyszczeniami środowiska, odporna na szkodniki i choroby, w pełni mrozoodporna. Jest w stanie przetrwać krótkotrwałą suszę. 

 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki trzcinnika  z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Oferowane sadzonki trzcinnik obecnie przycięte i gotowe do sadzenia, zabieg ten zagęszcza roślinę aby w przyszłym sezonie pięknie kwitła. .

Otrzymane rośliny mogą się różnić od przedstawianych zdjęć, ich wygląd zależy od pory roku. Rośliny mogą mieć przebarwione liście lub być ich pozbawione, jest to zjawisko naturalne i w pełni prawidłowe. 

Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia. Wysyłka już w 24h.

 

 

Trzcinnik Krótkowłosy - zastosowanie

Ze względu na swój bardzo efektowny, widowiskowy pokrój trzcinnik Karl Foerster znajdzie szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Będzie pasował do założeń naturalistycznych, przydomowych ogrodów czy ogrodów w stylu japońskim. Jego wygląd wpasuje się także do nowoczesnych ogrodów. Dobrym pomysłem jest sadzenie go w towarzystwie innych traw ozdobnych czy na wrzosowiskach.

Trzcinnik jest ozdobną trawą o charakterystycznym pionowym pokroju co pozwala wykorzystać roślinę do nasadzeń wzdłuż ścieżek czy wąskich przestrzeni między budynkami. 

Trzcinnik jest rośliną bardzo wytrzymałą, dlatego chętnie jest wykorzystywany w przestrzeni miejskiej, w parkach czy na osiedlach. 

Jeśli nie masz miejsca w ogrodzie to nic straconego, ponieważ Trzcinniki dobrze znoszą uprawę w pojemnikach, z powodzeniem może być sadzony w donicach czy ozdobnych skrzyniach i zdobić balkon czy taras. 

Puchate, pięknie wybarwione kwiatostany bardzo ładnie się zasuszają i mogą zdobić ogród całą zimę lub wykorzystać je do kompozycji bukietowych. 

 

Trzcinnik Krótkowłosy - kompozycje

Trzcinnik świetnie uzupełnił aranżacje bylinowe, ze względu na swoją wyprostowaną budowę, wpisze się kolorowo kwitnące byliny. Naszymi propozycjami na bylinowe towarzystwo Trzcinnika mogą być np. jeżówki, werbena, rudbekia, rozchodniki, kocimiętka, perowskia, liliowce, astry
C31A-56735
50 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)