Miskant chiński, Miscanthus sinensis Gracillimus C2
search
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Gracillimus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Gracillimus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Gracillimus C2
  • Miskant chiński, Miscanthus sinensis Gracillimus C2

Miskant chiński, Miscanthus sinensis Gracillimus C2

19,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Odmiana ‘Gracillimus’ to trawa ozdobna dorastająca nawet do 1,8 metra wysokości! Miskant o lekkim, zwiewnym pokroju, świetne komponuje się z krzewami w ogrodzie. Posiada wąskie liście w zielonym kolorze, a w październiku zakwita w gęsty, różowo-brązowy bukiet kwiatów. Kwiaty te potrafią się utrzymywać aż do zimy!

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Wiesz, że Miskant chiński Gracillimus to najpopularniejsza odmiana?

Odmiana Gracillimus to trawa ozdobna dorastająca nawet do 1,8 metra wysokości a w okresie kwitnienia osiąga wysokość nawet 2 metrów! Miskant o lekkim, zwiewnym pokroju, świetne komponuje się z krzewami ozdobnymi w ogrodzie. 

Posiada wąskie liście w zielonym kolorze, a w październiku zakwita w gęsty, różowo-brązowy bukiet kwiatów. Kwiaty te potrafią się utrzymywać aż do zimy! Jest to trawa wieloletnia i łatwa w uprawie.

Miskant Gracillimus to najchętniej wybierana trawa do ogrodu.

Powiem Ci jak uprawiać Miskant chiński ‘Gracillimus’ 

Trawy ozdobne są łatwe w uprawie (oprócz pojedynczych gatunków) i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Miskant rośnie w gęstej kępie, która dodatkowo z roku na rok coraz bardziej się zagęszcza. Należy również do traw dość szybko rozrastających się, ale jego zaletą jest fakt, że nie rozrasta się w niekontrolowany sposób. 

Miskant chiński Gracillimus - uprawa

Rośnie w glebie:

  • wilgotnej i żyznej, 

Preferuje stanowisko:

  •  nasłonecznione i lekko zacienione. 

Miskant nie wymaga okrycia na zimę, jest rośliną mrozoodporną.

Pamiętaj aby przed zimą związać kępę miskanta w chochoł, możesz zapleść z niego ozdobne warkocze.

Miskant chiński przycinanie

W okresie wczesno wiosennym po największych przymrozkach należy przyciąć zeszłoroczne liście. Miskanta przycinamy około 15 cm nad ziemią.

Wiesz czym najlepiej wiązać trawy?

Trawy ozdobne miskanty chińskie przed zimą zwiąż - najlepiej wykorzystać do tego sznurek z naturalnych włókien - konopny lub sizalowy. 

Naturalne sznurki nie rozwiązują się i nie ześlizgują z kępy trawy. 

Jeśli miskant rośnie w rabacie, która wyściółkowana jest agrowłókniną lub agrotkaniną po kilku latach może mieć mało miejsca bo kępa się rozrasta. Jeśli zauważysz że korzenie wokół kępy podnoszą tkaninę to wytnij większe koło i dzięki temu zrobisz miskantowi więcej miejsca.

Jak szybko rośnie Miskant chiński Gracillimus ?

Miskant chiński w sprzyjających warunkach rośnie szybko. Potrafi w ciągu roku osiągnąć swoją maksymalną wysokość przypisaną do danej odmiany. Gracillimus potrafi w ciągu roku osiągnąć 180 cm wysokości samych liści, a gdy kwitnie dorasta do 200 cm. Młode sadzonki w ciągu pierwszego roku od posadzenia nie będą zbyt gęste.

Objętości nabiera z wiekem. Miskant chiński Gracillimus już w 3 roku od posadzenia nabiera dużej objętości wyjściowej jak dla dorosłego miskanta. Zazwyczaj dorosłe kępy tej trawy maja od 70 do 90 cm średnicy. Tworzy gęstą sztywną kępę, szczególnie pięknie prezentuję się posadzony w rzędzie.

Czy Miskant chiński Gracillimus jest ekspansywny ?

Miskant chiński Gracillimus nie jest trawą zbyt ekspansywną. Rozrasta się w gęstą, sporej wielkości kępę ale nie wytwarza trudnych do opanowania korzeni rozłogowych. Możesz posadzić go wzdłuż chodnika bez obaw, że zniszczy kostkę i płyty, z którego jest wykonany.

Co ile sadzić Miskant chiński Gracillimus ?

Trawa ta jest dość zwartego pokroju, dorosła sadzonka osiąga około 90 cm średnicy dlatego najlepsza rozstawa dla tej odmiany miskanta to około 70 - 80 cm.

Jakie rośliny wysyłamy

Sadzonki miskanta z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycięte są krótko nad ziemią - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia a wysyłamy już w 24h.

Gdzie posadzić Miskanta chińskiego Gracillimus aby pięknie się prezentował?

Miskant ten jest najczęściej wybierany do ogrodów ze względu na wyjątkowo dekoracyjny wygląd. Pięknie wygląda posadzony w rzędach i grupach. Doskonale komponuje się z hortensjami bukietowymi i rozchodnikami okazałymi, które kwitną jesienią.

Miskant ten znajdzie swoje zastosowanie w każdym ogrodzie. Możesz posadzić go jako średniej wysokości żywopłot. Z Miskanta chińskiego stworzysz bardzo ładne jasne tło dla roślin o ciemnym kolorze liści i wyrazistych kolorach kwiatów takich jak jeżówka, werbena, ostróżka.

Jeśli chcesz mieć piękną rabatę ozdobną latem i późną jesienią posadź miskanta w otoczeniu rozchodnika okazałego.B37F-664A6
26 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)