Rozchodnik okazały, Sedum spectabile BRILLANT C1,5
search
  • Rozchodnik okazały, Sedum spectabile BRILLANT C1,5
  • Rozchodnik okazały, Sedum spectabile BRILLANT C1,5
  • Rozchodnik okazały, Sedum spectabile BRILLANT C1,5

Rozchodnik okazały, Sedum spectabile BRILLANT C1,5

16,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozchodnik to bylina wieloletnia o przepięknych bujnych kwiatostanach w kolorze ciemnego różu. Odmiana Brillant dorasta do 50 cm wysokości. Bylina długo kwitnąca od lata do późnej jesieni. 

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Rozchodnik okazały, wieloletnia bylina kwitnąca

Rozchodnik okazały to wieloletnia bylina kwitnąca. Pochodzi z terenów Azji, bardzo dobrze radzi sobie w naszym klimacie. Jest w pełni mrozoodporny a letnie palące słońce nie jest dla niego problemem. 

Bylina ta charakteryzuje się sztywnymi, grubymi pędami pokrytymi mięsistymi liśćmi. Taka budowa pomaga roślinie przetrwać okresy suszy, ponieważ magazynuje wodę Rozchodniki okazałe to bardzo szeroka grupa roślin, są bardzo lubiane przez ogrodników ze względu na małe wymagania a przy tym okazałe kwitnienie. W naszym sklepie znajdziecie najpiękniejsze odmiany rozchodników

Rozchodnik okazały Brillant różowy rozchodnik

Rozchodnik Brillant to popularna odmiana o zwartym i lekko zaokrąglonym pokroju, dorasta do 50cm wysokości i podobnej szerokości. Wyprostowane pędy pokryte są jasnozielonymi liśćmi z szaro-niebieskim woskowym nalotem. 

Rozchodnik kwitnienie pod koniec sierpnia, kiedy to na szczytach pędów ukazują się baldachowate kwiatostany. Bylina w czasie kwitnienia wygląda imponująco, ogromne kwiatostany osiągają do 15cm średnicy i niemal w całości zakrywają zielone łodygi. Brillant to odmiana rozchodnika okazałego o różowych kwiatach, które z czasem ciemnieją. 

Rozchodniki to byliny długo ozdobne, już wczesną wiosną pojawiają się młode liście a dekoracyjne kwiaty utrzymują się aż do późnej jesieni. Rozchodnik okazały to nie tylko bylina ozdobna, również pełni bardzo ważną funkcję w ekosystemie ogrodu. Jest to roślina miododajna, kwiaty rozchodnika są magnesem dla zapylaczy i motyli. 

Rozchodnik okazały wymagania

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne
  • przeciętna ziemia ogrodowa

Rozchodnik to roślina o bardzo małych wymaganiach, nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Poradzi sobie w przeciętnej glebie ogrodowej. Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, w półcieniu jego kwitnienie może być nieco mniej okazałe.

Warto pamiętać, że rozchodnik lubią przepuszczalne podłoże, unikaj miejsc z ciężką gleba i terenów podmokłych. Rozchodnik nie jest rośliną żarłoczną w zupełności wystarczy mu niewielka dawka nawozu wieloskładnikowego

Rozchodnik okazały uprawa

Rozchodnik okazały z powodzeniem sprawdzi się w ogrodach osób, które poszukują bezproblemowych roślin. Rozchodnik z pewnością do takich należy, bylina nie wymaga częstego podlewania ponieważ świetnie magazynuje wodę. Nawożenie jeśli już to wykonujemy oszczędne, rozchodnik bardzo dobrze rośnie w mało żyznych ziemiach. 

Nie musimy się martwić o zimowanie rozchodnika, w naszym klimacie jest to roślina mrozoodporna i nie wymaga okrycia. Przed zimą lub wczesną wiosną usuwamy zeszłoroczne pędy rozchodników, Już na początku marca można zobaczyć nowe, rozetki liści rozchodnika wychodzące z ziemi.  

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 2 litrów - C2. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Rozchodnik okazały byliny do ogrodu i na balkon

Jeśli szukasz kwitnącej, wieloletniej byliny na słoneczne miejsce to rozchodnik będzie idealnym rozwiązaniem. Bardzo dobrze rośnie w południowych częściach ogrodu., skarpach, między kamieniami, może być sadzony wzdłuż murków, ścieżek - palące słońce nie będzie mu przeszkadzać.

Rozchodniki to byliny, które bardzo dobrze nadają się do uprawy w donicach, możemy nimi dekorować słoneczne tarasy czy balkony. Cięte kwiaty mogą być użyte do kompozycji bukietowych.

Rozchodnik Brillant byliny kwitnące jesienią

Przy wyborze roślin do ogrodu należy wziąć pod uwagę ich zróżnicowany termin kwitnienia. Wiosenną rabatę warto wzbogacić o byliny kwitnące jesienią. Takie połączenia będą atrakcyjne przez cały sezon. 

Latem, jeszcze nie do końca wybarwione kwiatostany rozchodników będą pięknie komponować z kolorowymi jeżówkami, floksami wiechowatymi czy goździkiem kamiennym.

Rozchodniki sprawdzą się w nasadzeniach w towarzystwie traw ozdobnych np. kostrzewa sina, rozplenica Little Bunny 

Rozchodniki mogą być uzupełnieniem nasadzeń z krzewami ozdobnymi np. budleja Dawida, berberys Admiration, czy żółty Tiny Gold, żółty pięciornik Goldfinger

B-003
5 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)