Rozchodnik kaukaski Sedum spurium TRICOLOR C1
search
  • Rozchodnik kaukaski Sedum spurium TRICOLOR C1
  • Rozchodnik kaukaski Sedum spurium TRICOLOR C1

Rozchodnik kaukaski Sedum spurium TRICOLOR C1

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozchodnik kaukaski Tricolor, przepiękna odmiana rozchodnika o płożących pędach i kolorowych liściach. Dorasta do 15cm wysokości, tworząc kolorowe dywany o średnicy 30cm. Rozchodniki to byliny słońca, idealne na skalniak czy słoneczne balkony. Prosty w uprawie, odporny na mróz.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak i nie tylko

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik kaukaski Tricolor najpiękniejsza odmiana rozchodnika 

Rozchodnik kaukaski to niska bylina o płożących pędach, które się łatwo ukorzeniają w podłożu. Pędy płonne ścielące się po ziemi pokryte są dekoracyjnymi owalnymi liśćmi z ząbkowanym brzegiem, liście te magazynują wodę. Rozchodnik kaukaski to również bylina kwitnąca, w drugiej połowie lata wyrastają pionowe pędy kwiatowe. 

Rozchodnik kaukaski Tricolor to bardzo interesująca odmiana o płożących i szybko rozrastających się pędach. Liście regularnie ułożone w kolorze oliwkowo-zielonym z dekoracyjnym biało-różowym brzegiem. Kwitnie na różowo od czerwca do sierpnia przyciągając owady, w tym motyle. Dorasta do 10-15 cm wysokości i 30 cm średnicy. Rozchodnik Tricolor to najpiękniejsza odmiana rozchodnika o płożących pędach

Jakie warunki dla rozchodnika?

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy. Są to byliny mrozoodporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klimacie.

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Rozchodnik kaukaski Tricolor 

Rozchodnik kaukaski Tricolor to przepiękna bylina, której nie może zabraknąć na Twoim skalniaku. Kolorowe liście na płożących pędach pięknie prezentuje się między kamieniami, przy murkach czy w ogrodach skalnych

Odmiana płożącego rozchodnika to rewelacyjne wypełnienie przestrzeni między płytami chodnikowymi czy szczelinami skalnymi. Bardzo ładnie prezentuje się na słonecznych rabatach w połączeniu z macierzankami, żagwinami, zawciągami czy floksami szydlastymi.

Rozchodniki to byliny, które świetnie nadają się do sadzenia w donicach, możemy je uprawiać na słonecznych balkonach czy tarasach

Zielone dachy to coraz częściej spotykane rozwiązania w dużych miastach, do ich założenia rozchodniki sprawdzą się idealnie w towarzystwie rojników. 

B-011
6 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)