Rozchodnik Sedum takesimensis ATLANTIS
search
  • Rozchodnik Sedum takesimensis ATLANTIS
  • Rozchodnik Sedum takesimensis ATLANTIS
  • Rozchodnik Sedum takesimensis ATLANTIS

Rozchodnik Sedum takesimensis ATLANTIS

12,90 zł
Brutto 5 dni roboczych*

Rozchodniki Atlantis, najpiękniejszy rozchodnik o dwubarwnych rozetach. Niska odmiana, dorasta do 15cm a osiąga średnice ok 30cm. Rozchodniki to odpowiednie byliny na słoneczne miejsca, bardzo dobrze rosną w donicach.

Ilość

 

Wygląd i gwarancja jakości roślin

 

Zasady dostawy

  Dramowy zwrot

14 dni

Byliny na skalniak

Rozchodniki to szeroka grupa roślin wieloletnich, występujących w wielu ciekawych odmianach różniących się formą i barwą. Charakteryzują się wyjątkową odpornością na trudne warunki, świetnie radzą sobie na słonecznych i suchych terenach. Rozchodniki w ostatnim czasie cieszą się coraz większą popularnością, są to idealne byliny na skalniak ale jak również nadają się do uprawy w pojemnikach. Poznaj najpiękniejsze odmiany rozchodników i zobacz gdzie możesz je posadzić. 

Rozchodnik Atlantis - najpiękniejsza odmiana rozchodnika

Rozchodnik Atlantis jest zdobywcą nagrody RHS Chelsea Flower Show Plant of the Year 2019, i to bez wątpienia najpiękniejsza odmiana rozchodnika.

Bardzo dekoracyjna roślina jej największą ozdobą są mięsiste ząbkowane liście o niezwykle ciekawej kolorystyce. Środek listka jest w kolorze niebiesko-zielonym a otacza go kremowo-żółty margines. Regularnie ułożone na pędach liście, tworzą zwarte, dwubarwne rozety. Dodatkową ozdobą jest obfite kwitnienie od lipca do września, pojawiają się wówczas żółte miododajne kwiaty. Jesienią gdy temperatury są niższe nabiera różowych przebarwień. 

Atlantis to niska odmiana rozchodnika dorasta do około 10–15 cm wysokości oraz 40–45 cm szerokości.

Wymagania rozchodnika 

  • stanowisko słoneczne
  • podłoże przepuszczalne, piaszczyste
  • przeciętna gleba ogrodowa 

Rozchodnik to bylina, które poradzi sobie w naprawdę trudnych warunkach, gdzie inne rośliny miałyby problem prawidłowo rosnąć. Bylina świetnie radzi sobie na słonecznych i suchych stanowiskach, może być sadzona w piaszczystych, mało żyznych ziemiach. 

Byliny proste w uprawie

Rozchodniki to mało wymagające, byliny proste w uprawie. Są to gatunki, które świetnie poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. 

Grube, mięsiste pędy i liście magazynują wodę, dzięki temu rozchodnik bardzo dobrze znosi okresy suszy, nie powinien być sadzony na terenach mokrych i zalewanych. Są to byliny mrozooporne, bardzo dobrze zimujące w naszym klmacie. 

Jakie rośliny wysyłamy?

Sadzonki rozchodnika z naszej szkółki na podkarpaciu wysyłane są w doniczkach o pojemności 1 litra - C1. Wysyłamy tylko gęste, zdrowe i dobrze ukorzenione sadzonki.

Wiosną przycinamy odpowiednio krzewy - gotowe do sadzenia. Nasze paczki pakujemy zawsze starannie aby rośliny dotarły do Ciebie w jak najlepszej kondycji najpóźniej do 5 dni od złożenia zamówienia.

Rozchodnik Atlantis, barwne rozety

Atlantis to najpiękniejszy rozchodnik, którego nie może zabraknąć na skalniaku. Barwne rozety będą bardzo dobrze prezentować się pomiędzy kamieniami czy na tle żwirowych ścieżek

Rozchodniki to byliny słońca, mogą być sadzone w mocno nasłonecznionych miejscach, będą bardzo dobrze wyglądać w towarzystwie floksów szydlastych, macierzanek czy innych odmian niskich rozchodników. 

Jeśli szukamy odpowiednich roślin, które mogą być sadzone w donicach to rozchodniki będę najlepszym wyborem. Panujące warunki na słonecznych balkonach czy tarasach są sprzyjające dla rozchodników, są odporne na palące słońce i dobrze zimują w pojemnikach.

B-005
15 Przedmioty

Zobacz także

Komentarze (0)